Josemaría Escrivá. Przekroczyć marzenia

Relacja naocznego świadka opowiedziana ze swadą powieściopisarza – tak można streścić książkę „Przekroczyć marzenia” o życiu założyciela Opus Dei, świętego Josemaríi Escrivy.\r\n \r\nPedro Casciaro, jeden z pierwszych członków Opus Dei, z prostotą i humorem kreśli wspomnienie o latach spędzonych u boku jednej z najważniejszych osób w historii współczesnego Kościoła. Casciaro poznał Escrivę w początkach istnienia Dzieła Bożego, był u jego boku w dramatycznym czasie wojny domowej w Hiszpanii (1936-39) oraz w początkach międzynarodowego rozwoju Dzieła. Jego książka potwierdza zasadę, że najciekawsza jest prawda. Autor znakomicie wykorzystuje swoją świetną pamięć oraz poczucie humoru, co w połączeniu z nierzadko dramatycznymi wydarzeniami sprawia, iż książka jest niemal gotowym materiałem na porywający scenariusz filmu akcji.\r\n \r\n„Przekroczyć marzenia” to książka o niegasnącym młodzieńczym zapale i wielkich sprawach, do których droga prowadzi przez wytrwałe wypełnianie codziennych obowiązków. To także opowieść o świętym, który swoim przykładem pokazał, jak mamy „namiętnie kochać świat” bez względu na okoliczności, z którymi przychodzi się nam zmierzyć.\r\n \r\nSeria Bogaci duchem

Informacje dodatkowe o Josemaría Escrivá. Przekroczyć marzenia:

Wydawnictwo: Święty Wojciech