Łukasz i kostur czarownicy

To miały być piękne wakacje w Chorwacji... Niestety zamiast tego Łukasz musiał spędzić lato w podgórskim miasteczku u starej ciotki Wandy. W dodatku w pociągu skradziono mu plecak. Czekało go więc lato bez komórki, bez komputera, a nawet bez prądu, bo ciotka okazała się większą dziwaczką, niż przypuszczał. A wiele wskazywało na to, że jest również czarownicą. Miało to jednak także dobre strony, bo czasem i Łukasz mógł skorzystać z czarodziejskiej mocy. Stało się to szczególnie istotne, kiedy wyszło na jaw, że mieszkająca w sąsiedztwie sympatyczna Julka potrzebuje pomocy.

Informacje dodatkowe o Łukasz i kostur czarownicy:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2012-02-02
ISBN: 978-83-7551-237-3

Kup książkę Łukasz i kostur czarownicy

Łukasz i kostur czarownicy - opinie o książce

"Łukasz i kostur czarownicy" to powieść skierowana do dzieci i młodszej młodzieży. Tytułowy Łukasz przyjeżdża na wakacje do ciotki, zdziwaczałej staruszki. Poznaje nowy dla siebie świat, w którym jest miejsce na czary. Po drodze stracił swój bagaż, komórkę, zdany jest na przygody w nowym miejscu.

Zanim przejdę do wad tej powieści, opiszę kilka plusów. Na plus zaliczam brak brutalności, brak agresywnych opisów, co czyni tę książkę bezpieczną dla dzieci. Autor zawarł też pouczające przesłanie, starał się przekazać czytelnikowi dobre modele zachowania.

Jednak nie jest to książka napisana tak, by wciągała, trzymała w napięciu, intrygowała. Nie znajdziemy tu wartkiej akcji. Nie znajdziemy tego czegoś, co każe przewracać kartkę za kartką. Jest nudno, brakuje napięcia, wszystko jest przewidywalne, rozwleczone, takie sobie.

Podsumowując... nie jest to książka do czytania z wypiekami na twarzy, dość blado wypada na tle innych młodzieżówek.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Łukasz - bohater książki - zamiast nad morze jedzie na wakacje do starej ciotki. Na miejscu okazuje się, że ludzie uznają ją za wiedźmę i nie jest to dalekie od prawdy. Na szczęście poznaje Julkę i pomaga jej w kłopotach, które dotyczą pijącego ojca. A także poznaje świat magii, m.in. skrzata, z którym się zaprzyjaźnia. Książka pokazująca nie tylko przygody, ale też więzi przyjaźni. Z tego względu warto ją przeczytać.

Bardzo miła opowieść o Łukaszu, jego ciotce i Julce. Fajnie się ją czyta i na dodatek książka bardzo wciąga. Chłopak myśli że wakacje u ciotki będą najdudniejszymi na świecie nie to co wyjazd za granicę z rodzicami. Jednak się mylił a jego ciotka okazała się ... czarownicą. Razem z nową koleżanką Julką przeżywają wiele wspaniałych przygód. Warto przeczytać.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2013-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum, podstawówka,
Rajskie zorze
Piotr Patykiewicz0
Okładka ksiązki - Rajskie zorze

Ludzie od wieków śnili o cudownym ogrodzie, który na początku dziejów był naszym domem. Krążyły legendy, łowcy fok na północy powtarzali szeptem dziwne...

I wrzucą Was w ogień
Piotr Patykiewicz0
Okładka ksiązki - I wrzucą Was w ogień

Długo szliście przez ciemną dolinę i zła się nie ulękliście, ale dalej już nie dojdziecie. Lepiej dla was było, gdy ukrywaliście się w Górach...