Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej

Wieloaspektowa analiza wpływu przemysłu muzyki rozrywkowej jako zjawiska kulturowo-socjologicznego na jej odbiorców, w tym psychikę i postawy moralno-etyczne różnych grup społecznych. Autor zwraca uwagę na powiązania muzyki rozrywkowej z towarzystwem Loży Iluminatów, agencją Wicca, wykazuje relację z okultyzmem, magią, satanizmem, New Age, cyberkulturą, deifikacją artefaktu i sprowadzeniem nauki różnych nurtów etycznych do współczesnej groteski. Refleksje autora odwołują się do specjalistycznych badań prowadzone przez psychologów, socjologów, filozofów, teologów, kulturoznawców, lekarzy, muzykologów. Rozdział 1: Początki przemysłu muzyki rozrywkowej Rozdział 2: Skandal i prowokacja, czyli zachowania gwiazd rocka Rozdział 3: Okultyzm, magia, satanizm – ukryte oblicza rocka Rozdział 4: Backward masking process w muzyce rozrywkowej Rozdział 5: Związki artystów z ideologią New Age Rozdział 6: Orwellowski świat cyberkultury Rozdział 7: Technotrans – manifestacja aberracji seksualnych i nowa forma religijności Zakończenie Bibliografia Posłowie – Zenon Waldemar Dudek Sławomir Hawryszczuk - z wykształcenia filozof i teolog, kompozytor (autor muzyki do musicalu Sense), poeta (tomik poezji Pamiętaj o mnie). Od wielu lat bada filozoficzne i socjologiczne aspekty muzyki rozrywkowej. Interesuję się nowymi ruchami religijnymi, a także metafizyką, kosmologią, seksuologią. Więcej o autorze: www.hawryszczuk.pl

Informacje dodatkowe o Religia rocka. Ciemna strona muzyki rozrywkowej :

Wydawnictwo: Eneteia