Żona sułtana

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-03-05
ISBN: 978-83-7510-956-6
Dodał/a książkę: czytam

Od haremu w Maroku po angielski dwór Karola II - porywająca opowieść o intrygach, lojalności i pożądaniu.

Wyobraź sobie kombinację egzotycznej arabskiej baśni z pasjonującą powieścią historyczną.

Maroko. Jest rok 1677. Dwór okrutnego sułtana Mulaja Ismaila to miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie. Wie o tym bardzo dobrze niewolnik Nus-Nus, eunuch, skryba prowadzący sułtańską Księgę Łoża. Nieustannie lawiruje między porywczym sułtanem, pierwszą żoną mającą niebezpieczną skłonność do trucizn i czarnej magii oraz zepsutym, folgującym swoim zachciankom wielkim wezyrem. Jego niewesoła egzystencja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy do haremu trafia Angielka porwana przez korsarzy. Nus-Nus beznadziejnie się w niej zakochuje... Ona zaś, urodziwszy sułtanowi syna, postanawia uciec...

Autorka, zręcznie łącząc postacie i wydarzenia historyczne z literacką fikcją, maluje niezwykle barwny obraz siedemnastowiecznego dworu muzułmańskiego władcy, z jego złożonymi relacjami i egzotycznymi obyczajami.

"Świetnie napisana, romantyczna powieść przygodowa, która przypadnie do gustu miłośniczkom pisarstwa Kate Mosse i Philippy Gregory" - "Daily Mail"

Jane Johnson dorastała w Kornwalii, ale obecnie dużo czasu spędza w Maroku, gdzie poznała swego berberyjskiego męża. Żona sułtana jest jej trzecią powieścią zainspirowaną kulturą i historią Maroka, poprzednie to przełożony na dwadzieścia cztery języki "Podarunek z przeszłości" oraz "Tajemnica amuletu". Jane Johnson od wielu lat pracuje w branży wydawniczej, łącząc zawód wydawcy z pisaniem książek dla dzieci i dorosłych.

Kup książkę Żona sułtana

Opinie o książce - Żona sułtana

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki na 2013 rok,
Połączenie arabskiej baśni z powieścia historyczną. Bardzo udane zresztą.
Avatar użytkownika - goszka
goszka
Przeczytane:2013-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czyta się jednym tchem. To coś dla tych, którzy uwielbiają fikcyjnych bohaterów umieszczonych w realnym świecie. Dobrze napisana, łatwym językiem, niebanalnie zakończona. Polecam.
Myślę, że warto czytać takie poruszające historie. Mają na celu otworzenie nam oczu na okrucieństwo świata. Ale czy my - "cywilizowani" - mamy w tej sprawie coś do gadania? Może po prostu nie chcemy o tym myśleć?
Jestem na tak aby ją przeczytać.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-03-28, Przeczytałem,
Tajemnica amuletu
Jane Johnson0
Okładka ksiązki - Tajemnica amuletu

Ojciec Isabelli, archeolog, umierając, zostawia jej zagadkę do rozwiązania. W skrzyni znajduje Isabella plik papierów i tajemniczy afrykański amulet. Nie...

Podarunek z Przeszłości
Jane Johnson0
Okładka ksiązki - Podarunek z Przeszłości

Julia Lovat otrzymuje podarunek, starą książkę, która na zawsze zmieni jej życie. Z zapisków na marginesie Julia poznaje niezwykłą historię porwania Catherine...