Żona sułtana

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-03-05
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7510-956-6
Liczba stron: 448
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (6 głosów)

Od haremu w Maroku po angielski dwór Karola II - porywająca opowieść o intrygach, lojalności i pożądaniu.

Wyobraź sobie kombinację egzotycznej arabskiej baśni z pasjonującą powieścią historyczną.

Maroko. Jest rok 1677. Dwór okrutnego sułtana Mulaja Ismaila to miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie. Wie o tym bardzo dobrze niewolnik Nus-Nus, eunuch, skryba prowadzący sułtańską Księgę Łoża. Nieustannie lawiruje między porywczym sułtanem, pierwszą żoną mającą niebezpieczną skłonność do trucizn i czarnej magii oraz zepsutym, folgującym swoim zachciankom wielkim wezyrem. Jego niewesoła egzystencja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy do haremu trafia Angielka porwana przez korsarzy. Nus-Nus beznadziejnie się w niej zakochuje... Ona zaś, urodziwszy sułtanowi syna, postanawia uciec...

Autorka, zręcznie łącząc postacie i wydarzenia historyczne z literacką fikcją, maluje niezwykle barwny obraz siedemnastowiecznego dworu muzułmańskiego władcy, z jego złożonymi relacjami i egzotycznymi obyczajami.

"Świetnie napisana, romantyczna powieść przygodowa, która przypadnie do gustu miłośniczkom pisarstwa Kate Mosse i Philippy Gregory" - "Daily Mail"

Jane Johnson dorastała w Kornwalii, ale obecnie dużo czasu spędza w Maroku, gdzie poznała swego berberyjskiego męża. Żona sułtana jest jej trzecią powieścią zainspirowaną kulturą i historią Maroka, poprzednie to przełożony na dwadzieścia cztery języki "Podarunek z przeszłości" oraz "Tajemnica amuletu". Jane Johnson od wielu lat pracuje w branży wydawniczej, łącząc zawód wydawcy z pisaniem książek dla dzieci i dorosłych.

Kup książkę Żona sułtana

Opinie o książce - Żona sułtana

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki na 2013 rok,
Połączenie arabskiej baśni z powieścia historyczną. Bardzo udane zresztą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - goszka
goszka
Przeczytane:2013-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czyta się jednym tchem. To coś dla tych, którzy uwielbiają fikcyjnych bohaterów umieszczonych w realnym świecie. Dobrze napisana, łatwym językiem, niebanalnie zakończona. Polecam.
Link do opinii
Myślę, że warto czytać takie poruszające historie. Mają na celu otworzenie nam oczu na okrucieństwo świata. Ale czy my - "cywilizowani" - mamy w tej sprawie coś do gadania? Może po prostu nie chcemy o tym myśleć?
Link do opinii
Jestem na tak aby ją przeczytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-03-28, Przeczytałem,
Inne książki autora
Tajemnica amuletu
Jane Johnson0
Okładka ksiązki - Tajemnica amuletu

Ojciec Isabelli, archeolog, umierając, zostawia jej zagadkę do rozwiązania. W skrzyni znajduje Isabella plik papierów i tajemniczy afrykański amulet. Nie...

Podarunek z Przeszłości
Jane Johnson0
Okładka ksiązki - Podarunek z Przeszłości

Julia Lovat otrzymuje podarunek, starą książkę, która na zawsze zmieni jej życie. Z zapisków na marginesie Julia poznaje niezwykłą historię porwania Catherine...

Reklamy