Anioł Stróż idzie do szkoły

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2016-04-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7502-589-7
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Niezwykłe przygody Antka i jego Anioła Stróża!

Wyobraźcie sobie, że w drodze do szkoły Anioł Stróż wpada w dziurę między chmurami i… z hukiem spada na ziemię. Ląduje – chyba nie przypadkiem – na drzewie w ogrodzie Antka, swojego ziemskiego podopiecznego!

Co wydarzyło się potem, o tym przeczytacie już w środku…

Kup książkę Anioł Stróż idzie do szkoły

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2016-05-22, Przeczytałem,
Przygody pewnego aniołkaNiewielka objętościowo książka Anioł Stróż idzie do szkoły to jeden z tomów sympatycznego cyklu Twój anioł z nieba. To zbiór zabawnych opowieści o dwóch chłopcach, Antku i jego Aniele Stróżu. Opowieść o przyjaźni, zaufaniu, życiu i tym, co ze sobą niesie. Historie opisane w książeczce skierowane są do małego czytelnika - przede wszystkim takiego, który już potrafi samodzielnie czytać. Również młodsze dzieci powinny zrozumieć tekst, nie jest on bowiem zbyt trudny, choć nie należy również do najłatwiejszych: Edmond Prochain, autor książki, a może również jej tłumacz, używają czasami bardziej wyrafinowanych słów, które służą wzbogaceniu słownictwa. Dużą zaletą książki Anioł Stróż idzie do szkoły jest ciepły język, delikatny humor, ładnie opowiedziana historia, nasycona pozytywnymi wartościami treść oraz przyjemne dla oka rysunki. Są one trochę słodkie (choć nie rażąco), wpisują się w lubianą konwencję komiksową. Kreska jest prosta i urokliwa. Treść i przekaz książki są dobrze dostosowana do poziomu dziecka. Pewien mały Anioł Stróż wybiera się po raz pierwszy do szkoły. Przypadek sprawia, że, zaspany i spóźniony, zamiast w salce niebiańskiej szkoły ląduje... na ziemi, w ogródku Antka. Czy i jak aniołek wróci do nieba? Co na nieobecność aniołka w klasie powie jego opiekun? Jak zakończy się ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Anioł Stróż idzie do szkoły

 W dzisiejszych czasach rodzice stają przed nie lada zagwozdką, kiedy to pragną wybrać dla swoich dzieci bajkową lekturę. Lekturę, która będzie ciekawa, mądra, pięknie wydana, a do tego bezpieczna dla naszych milusińskich... Wbrew pozorom nie jest to wybór prosty, gdyż współczesna literatura dziecięca bardzo często przypomina pozycje skierowane bardziej do rodziców i opiekunów, aniżeli do samych dzieci. Na szczęście pojawiają się i takie książki, które nie tylko bawią i dostarczają rozrywki, ale także uczą o tym, co w życiu powinno być najważniejsze. I właśnie o takiej książce chciałabym dziś opowiedzieć, a jest nią bajka pt. "Anioł stróż idzie do szkoły", która to jest jednocześnie pierwszą odsłoną cyklu "Twój Anioł Stróż",  autorstwa Edmonda Prochain.

 Jak sam tytuł wskazuje, głównym bohaterem tej pięknej opowieści jest młodziutki Anioł Stróż, który oto pewnego dnia w drodze do szkoły, pochłonięty swoim ulubionym zajęciem - czyli dosłownym "bujaniem w obłokach", stawia nieroztropny krok i wpada w dziurę pomiędzy chmurami... Następnie zaś ląduje na podwórku małego Antka i jego rodziny :) Co ciekawe, ów Antoś okazuje się pierwszym podopiecznym naszego małego Aniołka Stróża... I tak oto obaj chłopcy zaprzyjaźniają się i postanawiają uczynić wszystko, by mały Anioł mógł powrócić do swojego Nieba... Oczywiście, jak zwykle nie obędzie się przy tym bez całej masy zabawnych wypadków i kłopotów...;)

 O książce Edmonda Prochain mogę powiedzieć z całą pewnością to, że jest jedną z najweselszych, najprzyjemniejszych i najmądrzejszych opowieści dla dzieci, jakie przeczytałam w swoim życiu:) Historia małego Antka i jego anielskiego opiekuna bawi, wzrusza, ciekawi i przede wszystkim w piękny i bardzo przystępny sposób uczy nasze dzieci tego, iż każdy ma swojego Anioła Stróża, który zawsze czuwa przy jego boku, by nic złego jemu się nie stało.  Oczywiście jest to historia oparta na religii katolickiej, ale jej najważniejsze przesłanie opiera się przede wszystkim na takich uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, zaufanie, chęć niesienia pomocy innym... I myślę, że właśnie w edukacyjnej wartości tej książki tkwi jej największa siła, która też czynią ją tak wspaniałą propozycją dla najmłodszych czytelników:)

 Na wielkie słowa uznania zasługuje sam pomysł na tę opowieść. Oto poznajemy dwóch bohaterów w mniej więcej tym samym wieku, z których jeden jest małym chłopczykiem, a drugi jego Aniołem Stróżem:) Obaj chłopcy uczą się pilnie tego, jak być dobrym i mądrym człowiekiem, oraz odpowiedzialnym i skutecznym w działaniu Aniołem Stróżem. Obaj chodzą do swoich szkół - odpowiednio  tej ziemskiej i tej anielskiej, jak i również obaj mają niezwykły dar do wpadania na bardzo dziwne pomysły, które zazwyczaj kończą się totalną katastrofą...;)  Pomysł genialny, który to jeszcze lepiej został przez Pana Edmonda przeniesiony na karty literatury! I do tego ten wspaniały, lekki, ciepły i inteligentny humor, który każe raz po raz uśmiechać się do stron tej książeczki:)

 Bardzo silną stronę tej publikacji są zawarte w niej ilustracje, których to autorem jest Vincent Lefebvre. Rysunki te są niezwykle wyraziste, plastyczne, szczegółowe i po prostu piękne, a do tego bardzo klimatyczne za sprawą barw w kolorze sepii. Dzięki temu ilustracje te w doskonały sposób uzupełniają treść tej pasjonującej opowieści, jak i również stanowią wielką radość dla tych spośród najmłodszych czytelników, którzy jeszcze nie do końca opanowali znajomość alfabetu, i polegają głównie na zawsze niezawodnej mamie, tacie, dziadkach lub starszym rodzeństwie;)

 Książka "Twój Anioł Stróż" to doskonały dowód na to, że o religii można opowiadać w sposób łatwy, przyjemny i bardzo wesoły, co w przypadku dzieci ma szczególne znaczenie. Książka ta rozpala wyobraźnię czytelników, a jednocześnie najzwyczajniej w świecie poprawia samopoczucie i daje bardzo pokaźną porcję dobroci, ciepła i miłości... I nie mogę oprzeć się tutaj wrażeniu, że dzisiejszy świat i współczesne dzieci bardzo potrzebują właśnie takich dobrych i mądrych opowieści, które  są tak bardzo inne od tych wszystkich kreskówek z TV, gdyż przede wszystkim uczą tego, jak być dobrym człowiekiem... Polecam tę książkę jak i również całą serię wszystkim rodzicom, którzy poszukują najlepszej literackiej bajki dla swoich pociech. Ten wybór z pewnością właśnie takim będzie:)!

 

Link do opinii
Inne książki autora
Klub Aniołów Stróżów
Edmond Prochain0
Okładka ksiązki - Klub Aniołów Stróżów

Kolejne przygody Antka i jego Anioła Stróża! Antek chciałby zrobić prezent chłopcu z rodziny uchodźców. Tylko co ma mu podarować? Wzywa więc na pomoc...

Katastrofa na plaży
Edmond Prochain0
Okładka ksiązki - Katastrofa na plaży

Wakacyjne przygody Antka i jego Anioła Stróża! Antek jest na wakacjach nad morzem. Wcale jednak nie jest mu wesoło, bo uwagę rodziców i Matyldy ciągle...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy