Być kobietą. 100 lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji

Drogi Czytelniku!
Oto masz przed sobą książkę, w której autor chciał pokazać jak w odbiciu lustrzanym obraz piękniejszej połowy świata na początku XX wieku. To właśnie kobieta i jej obraz widziany przez pryzmat doniesień prasowych stanowi istotę tego opracowania.

Jacek Kachel; Historyk, dziennikarz, fotograf. Ukończył studia na trzech kierunkach w Krakowie. Pełni funkcję sekretarza w Bielsko-Bialskim Towarzystwie Historycznym i jest członkiem Towarzystwa Naukowego Żywieckiego.

W przeciągu ponad 20 letniej pracy dziennikarskiej jego teksty i zdjęcia można było znaleźć między innymi na łamach: "Czasu Krakowskiego", "Dziennika Zachodniego", w tygodnikach: "Najwyższy Czas", "Wprost", jak również w wielu gazetach regionalnych. Był również rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i redaktorem naczelnym "Magazynu Ratuszowego".

Do tej pory na rynku wydawniczym pojawiło się trzynaście jego książek: "Okruchy Historii" (1997), "Hołd Lenny" (1999), "Sztuka Iluzji" (2000), "Barwy Życia" (2002), "Samo Życie" (2004), "Operacja Irak" (2005), "Echa Podbeskidzia" (2006), "Historia Łodygowic Tom 1" (2007), "Podbeskidzki Grunwald 1902-1910" (2009), "Sokoli Marsz" (2010), "Historia Łodygowic Tom 2" (2011), "Był rok 1911" (2011), "Historia Łodygowic Tom 3" (2012) jak również opracowanie "Tajemnice Wieczności" (2003) i barwne albumy o kościele pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach pt. "Moc Słowa" (2003) i kościele pw. Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach pt. "Moc Serca" (2005). Jest autorem zdjęć do albumu "ABC Bielska-Białej" (2007) oraz tekstu do albumu "aBBc" (2011) i współautorem zdjęć do wielu albumów promujących Podbeskidzie oraz książek.

Na swoim koncie Jacek Kachel ma dwie samodzielne wystawy fotograficzne w Polsce i jedną wspólną w niemieckim mieście Wolsfburg.

Obecnie jest dziennikarzem "Magazynu Samorządowego w Bielsku-Białej" i autorem programu telewizyjnego "Sto lat temu w Bielsku i Białej". W 2012 roku uzyskał stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury i w ramach tego projektu powstała ta publikacja.

Informacje dodatkowe o Być kobietą. 100 lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji:

Wydawnictwo: Żywia
Data wydania: 2012-11-05
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-934241-5-3

Kup książkę Być kobietą. 100 lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji

Być kobietą. 100 lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji - opinie o książce

Galicja na torach, czyli kolejowa historia Podbeskidzia
Jacek Kachel0
Okładka ksiązki - Galicja na torach, czyli kolejowa historia Podbeskidzia

Uwaga, uwaga! Pociąg osobowy ze stacji Żywiec odjedzie z toru przy peronie pierwszym. Podróżni proszeni są o natychmiastowe zajmowanie miejsc w...

Sekrety Bielska-Białej
Jacek Kachel0
Okładka ksiązki - Sekrety Bielska-Białej

Czy Bielsko-Biała, leżące na pograniczu Śląska i Małopolski, a niegdyś dwa odrębne, samodzielne miasta, może nie intrygować? To niemożliwe. Przez wieki...