Między życiem a życiem

Jest inna niż wszyscy.
Od kiedy pamięta, żyje podwójnie.
Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury.

Wymarzone życie

Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo.

Wymarzona miłość

Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.

Informacje dodatkowe o Między życiem a życiem:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2015-05-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788363579-62-3

Kup książkę Między życiem a życiem

Między życiem a życiem - opinie o książce

To taka niepozorna książeczka opowiadająca o tym co by było,gdyby...Sabine to osoba,która ma dwa alternatywne życia.W jednym jest córką pary aptekarzy z przedmieść Bostonu i posiada siostrę.W drugim jest córką rozwiedzionej pary z wyższych sfer z Wellesley i ma dwóch braci.W każddym życiu jest kimś odmiennym,choć wraz z każdą zmianą nie zmieniają się jej atuty fizyczne.Gdy jest chora,to w obydwu życiach,gdy zmienia kolor włosów w jednym życiu ,to samo dzieje się w drugim.Do czasu,aż skończy 18 lat.Wtedy wszystko się zmienia,a jej cechy fizyczne czy cielesne są już właściwe tylko dla jedneggo z jej żyć.Sabine zaczyna eksperymentować.Chce się przekonać,jak na jej obydwa życia wpłyną różne wydarzenia.Farbowanie,cięcie się ,przedawkowanie leków...Postanawia wybrać tylko jedno z żyć.Co wybierze?Idealną rodzinę czy miłość?

Zwykle nie lubie otwartych zakończeń,ale w przypadku tej książki bardzo mi takie rozwiązanie odpowiadało.Wierzę mocno,że jakiegokolwiek wyboru dokonała bohaterka,czeka na nia szczęśliwe zakończenie.Dawno nie miałam tak,że po skończeniu książki myślę o niej cały kolejny dzień.Niby jest to pozycja przeznaczona dla młodszego czytelnika ale i starszemu niczeo w niej nie będzie brakowac.Czyta się bardzo szybko,akcja wciąga i ciężko odłożyć książkę choćby na moment.Aż szkoda,że nie ma dalszego ciągu,choć pewnie wtedy obawiałabym się porażki.

Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2015-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Moja biblioteczka,
Jakie to było piękne! Szczęśliwe i wzruszające. Historia dziewczyny żyjącej w dwóch światach, pragnącej, by ktoś ją zrozumiał i uwierzył bardzo, ale to bardzo mi się spodobała. Pomysł na fabułę był świetny, a sama treść pochłonęła mnie tak bardzo, że poświęcałam na nią cenne godziny snu :) Przywiązałam się do tej historii, do Sabine i Ethana i z chęcią sięgnęłabym po kontynuację tej powieści.
Avatar użytkownika - talithakum
talithakum
Przeczytane:2015-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jestem bardzo wdzięczna Portalowi Granice.pl, że dzięki uprzejmości jury oceniającego zgłoszenia w konkursie miałam możliwość sięgnięcia po tę książkę. Pomimo, że grupą odbiorców z założenia jest młodzież, ja także się świetnie w tej lekturze odnalazłam. Dawno nie czytałam tak dobrze lekko napisanej książki z tak dobrze zbudowaną, czytelną fabułą. Pozycja idealna na wakacyjny odpoczynek, bardzo wciągająca! Cieszyłabym się niezmiernie gdyby powstała kolejna część tej książki! Serdecznie polecam.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-07-19,
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Czy mieliście kiedyś głowę wypełnioną myślami o tym, jak wyglądało by Wasze życie, gdybyście byli kimś zupełnie innym niż jesteście obecnie? Pewnie tak. Myślę, że każdy, czy to w chwilach zwątpienia czy nostalgii, schodzi na podobną drogę myślową. Marzymy o drugim życiu, gdzie można by być kimś innym, zacząć wszystko od nowa... A główna bohaterka ,,Między życiem a życiem" jest taką właśnie szczęściarą, że ma okazję żyć w dwóch życiach. Tylko czy ,,szczęściara" to na pewno dobre słowo? Niekoniecznie... bowiem okazuje się, że jej dar to czyste przekleństwo. Północ jest dla Sabine godziną zero. To właśnie wtedy dokonuje przeskoku z jednego życia w drugie. Sabine żyjąca w Wellesley jest idealna. Zamożni rodzice, oddane przyjaciółki, świetne oceny w szkole, idealny chłopak. Jednym słowem: żyć nie umierać! Jednak Sabine z Roxbury to zupełnie odmienna sprawa... Jej rodzice starają się jakoś łączyć koniec z końcem, nie da się ukryć, że kochają swoją córkę, ale gdy ona ujawnia im swój największy sekret, nie wierzą jej. Dziewczyna zaczyna się zastanawiać, dlaczego w ogóle postanowiła wyjawić swoją tajemnicę komukolwiek. Powinna żałować, ale dzięki takiemu obrotowi spraw, spotyka Ethana. Intrygującego, przystojnego i czarującego, który jako jedyny potrafi jej wysłuchać. Zarówno w jednym, jak i w drugim życiu Sabine otacza mnóstewo ludzi. Rodzina, przyjaciele, chłopak... a jednak jest ona całkowicie samotna. Nikt tak naprawdę jej nie zna i nie wie, jakie myśli towarzyszą jej każdego dnia. Nic dziwnego, że dziewczyna pragnie zrobić wszystko, aby pozostać tylko przy jednym życiu - stan zawieszenia trwający już tak długo jest po prostu męczący. Przez 18 lat nie spotkała nikogo tak wyjątkowego jak ona, nikogo, kto mógłby jej wytłumaczyć zasadę działania przeskoków. I mimo tego, że wizja dwóch żyć wydaje się być niezwykle kusząca, to ta powieść uświadamia nam, że tak naprawdę nie jest to nic przyjemnego. Wręcz przeciwnie, potrafi człowieka zamęczyć. Trzeba przyznać autorce, że jej pomysł jest oryginalny i ciekawie przedstawiony - potrafiła zrobić klątwę z czegoś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być cudem. Chwilami aż się dziwiłam, że główna bohaterka nie pogubiła się w tym wszystkim. Wewnętrzne rozdarcie, które jest jej nieodłącznym elementem, widać gołym okiem, a to naprawdę potrafi zawrócić w głowie. Sabine jest jednak mądrą i rozgarniętą dziewczyną, zyskującą z łatwością sympatię i uwagę czytelnika. Książka jest napisana lekkim, typowo młodzieżowym językiem, więc z pewnością trafi do wielu osób, tym bardziej, że nie jest to taka typowa obyczajówka. Nie ma tutaj jednak żadnych wątków paranormalnych, jak mogłoby się chwilami nasuwać na myśl. Właściwie trochę żałuję, że autorka nie wyjaśniła całkowicie zasady działania przeskoków Sabine... Teoretycznie zakończenie wskazywałoby na to, że może poznamy jej dalsze losy i dowiemy się czegoś więcej, ale z tego co wiem, jest to powieść jednotomowa. A skoro już o zakończeniu mowa... autorka zrobiła z niego emocjonalną bombę. Teoretycznie podobne rzeczy mnie nie ruszają, praktycznie jakoś tak same te łzy leciały. Nie spodziewałabym się takiego rozwoju wydarzeń, chociaż to, co zrobiła autorka, jest ostatnio dosyć popularne w literaturze młodzieżowej. Tempo akcji jest umiarkowane i z płynnością przeskakujemy z jednego życia Sabine do drugiego. Czy któreś z nich jest lepsze czy gorsze? Ciężko określić nie tylko nam, ale również głównej bohaterce. Mimo wszystko książkę czyta się przyjemnie i z zaangażowaniem. ,,Między życiem a życiem" to dobrze napisana i skonstruowana powieść. Z pewnością nastoletni czytelnicy, a może bardziej czytelniczki, odnajdą się w tej historii i być może zżyją się z Sabine. Być może kogoś najdą nagłe refleksje i przemyślenia odnośnie podejmowania wyborów, chociażby takich, z jakimi przyszło się zmierzyć głównej bohaterce. Idealne życie czy idealna i szczera miłość? Niekoniecznie trzeba być zawieszonym między dwoma życiami, aby zmierzyć się z takim problemem. Jessica Shirvington stworzyła wzruszającą opowieść o dziewczynie, która stara się odnaleźć siebie i zrozumieć, czego naprawdę pragnie. Polecam. bookeaterreality.blogspot.com
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
„Życie każdego człowieka jest baśnią napisaną przez Boga.” - Hans Christian Andersen. Życie to bezcenny dar, który otrzymujemy w momencie narodzin i tylko od nas zależy jaki zrobimy z niego użytek. Każdy człowiek kreśli scenariusz własnej egzystencji będący wypadkową podejmowanych decyzji, dokonanych wyborów, przeżytych doświadczeń, wewnętrznych potrzeb i marzeń. I choć każdemu z nas nie jest obcy smak goryczy, rozczarowania czy porażki, to dla większości życie jest piękne. Ale czy zastanawialiście się jakby to było mieć nie jedno, a więcej żyć i podążać różnymi drogami? Autorką książki „Między życiem a życiem” jest Jessica Shirvington – australijska pisarka, finalistka nagród Fun Cosmopolitan, Fearless Kobieta Award, która w swoim mężu zakochała się w wieku 17 lat. A ta młodzieńcza miłość i trwałość związku sprawiły, że autorka świetnie odnajduje się w tworzeniu publikacji dla młodzieży z bogatym wątkiem romansowym.

Główną bohaterką powieści jest osiemnastoletnia Sabine, która wiedzie podwójne życie i egzystuje w dwóch równoległych rzeczywistościach. Każdy dzień przeżywa dwa razy, a co dwudziestoczterogodzinne przeskoki z biegiem czasu wywołują zmęczenie i rodzą potrzebę zmian, dlatego gdy pojawiają się sprzyjające okoliczności dziewczyna odczuwa pokusę spełnienia największego pragnienia. Jednak by podjąć ostateczną decyzję musi zdobyć niezbędne informacje i wiedzę potwierdzającą jej przypuszczenia. Niestety, nie przewidziała, że los postanowi spłatać jej figla krzyżując misternie przygotowany plan i otwierając przed nią nowe możliwości, dając jednocześnie szansę na doświadczenie czegoś bardzo pięknego. Ale czy mając wreszcie wybór nastolatka właściwie rozwiąże równanie, w którym jest tak wiele zmiennych?

Autorka zabiera czytelnika do świata dziewczyny, która wiedzie dwa różne życia połączone jedną świadomością. Przypominającego balansowanie na granicy schizofrenii, urojeń i zdrowego rozsądku. Sprawnie wprowadza czytelnika w wykreowaną rzeczywistość, ale jednocześnie dba, aby do samego końca towarzyszyła mu niepewność i wątpliwości co do stanu psychicznego bohaterki. Sabine jest przeciętną nastolatką mającą w każdym życiu typowe problemy dla swojego przedziału wiekowego skupiające się na szkole, pierwszych miłościach oraz stosunkach z rodzicami. Gdyby nie to małe odchylenie od normalności w jej historii nie byłoby nic nadzwyczajnego, a tak jedna anomalia wystarczyła by otworzyć przed pisarką wachlarz możliwości, który w pełni wykorzystała tworząc fascynującą i intrygującą opowieść o życiu, miłości i skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Fabuła powieści została oparta na ciekawym pomyśle, którego potencjał został w pełni wykorzystany. Jessica Shirvington umiejętnie rozbudza ciekawość czytelnika i troszczy się, aby na każdym etapie lektury nie zabrakło mu wrażeń oraz emocji. I mimo, że tempo akcji jest miarowe, a z biegiem stron wszystkie elementy układają się w spójną całość, to samo zakończenie i finał przypomina przysłowiową wisienkę na torcie, której smak na długo pozostaje w pamięci. Nie zabrakło również wątku miłosnego, który został przedstawiony w bardzo sympatyczny, niemęczący i delikatny sposób. Nie zdominował treści, ale był wyraźnym motorem poczynań bohaterów. „Między życiem a życiem” to lekka, porywająca i przyjemna w odbiorze powieść, którą pochłania się zbyt szybko osiągając drugi brzeg. Prosta historia opowiedziana w niezwykły sposób by poruszyć czytelnika i zwrócić jego uwagę na wiele ważnych kwestii. Dla mnie przygoda z książką była ciekawym doświadczeniem pozwalającym na przeżycie wspaniałej przygody. Polecam.
Jedna osoba, dwa życia. Każde w całkowicie innym świecie. Sabine, co 24 godziny przeskakuję z jednego życia do drugiego. Świat w Wellesley, wydaję się idealny. Bogata rodzina, ogromny dom, irytujący bracia i wspaniały chłopak. Przychodzi jednak czas, kiedy dziewczyna przenosi się do przeciętnego Roxbury, gdzie jej życie nie jest usłane różami. Znajomi nie należą do śmietanki towarzyskiej i w całej tej szarości, tylko ukochana siostra stanowi światło. Kiedy jej podwójna tożsamość wychodzi na jaw, jej już i tak skomplikowane życie zaczyna się burzyć. Opis jest intrygujący a książka zaciekawiła mnie ogromnie. Pomyślałam sobie, że to pozycja, przy której odetchnę i nawet przez myśl mi nie przeszło, że ,,Między życiem a życie" okaże się tak wartościową powieścią. Sabine, żyje podwójne i choć może wydawać się, że jest to niezwykła przygoda, to rzeczywistość nie jest taka piękna. To ogromny ciężar, żyć całkowicie w dwóch różnych sferach. Różni przyjaciele, inni rodzice oraz możliwości, to wszystko przytłoczyło Sabine. Mimo różnic w tych światach, jedno pozostawało takie samo. Kiedy Sabine chorowała, bądź wpływała w jakikolwiek sposób na swój wygląd, odbijało się to w jej drogim życiu. Kiedy dziewczyna kończy osiemnaście lat, reguły ulegają zmianie i nadarza się możliwość wyboru. Taka alternatywa sprawia, że Bohaterka całkowicie się otwiera, ukazuję swoje wewnętrzne rozterki. Istotną rolę odgrywa temat samobójstwa. Niektórzy potępią bohaterkę, inni pochwalą, pozostali zrozumieją. Ja należę do tej ostatniej grupy. Motywy i argumentacja wyboru Sabine, były dla mnie akceptowalne. Dlatego kiedy, w życiu dziewczyny pojawia się Ethan i stara się jej uwierzyć oraz nakłonić do zmiany decyzje, zaczynałam zmieniać zdanie. Ta książka nie tylko zmienia Sabine, lecz również czytelnika. Pozostali bohaterowie są na tyle ciekawi, by pragnąć poznać ich lepiej. Już sam fakt, że można by stworzyć odrębne powieści o tych dwóch światach, gdyż oba są niezwykle interesujące, sprawiło, że skumulowanie ich w jednej książce zwala z nóg. Czuję niedosyt, gdyż mogłabym zgłębiać tę historię w nieskończoność, a niestety książka skończyła się stanowczo za szybko. Akcja toczy się błyskawicznie i dotyczy kilku dni. Śledząc życie Sabine w Roxbury czułam zniecierpliwienie, ponieważ chciałam by przeskoczyła do Wellesley, taka sytuacja się powtarzała, gdy skok się dokonał. Czułam niewyobrażające napięcie związane z jej decyzją oraz dalszymi planami. Autorka opisał tę historię prostym językiem i dosłownie przykuła czytelnika do tej lektury. ,,Między życiem a życiem" to brutalne zderzenie dwóch światów, smutne, radosne, lecz w tym lekko surrealistycznej rzeczywistości, historia ta wypada nad wyraz prawdziwie. Książka wnika w czytelnika i zmienia jego sposób myślenia. Ukazuję piękno oraz trud życia i skłania do refleksji. To mądra i zaskakująca książka o ludzkich pragnieniach i wartości życia, które należy szanować. Ważność tej powieści jest bezapelacyjna a emocje, w które obfituję, wywołają w was prawdziwą rewolucję. Polecam! 5+/6
Nie czytałam jeszcze tej książki, ale początek zapowiada się fantastycznie! Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać tą książkę i zagłębić się w światy Sabine. Może przeżyję świetną przygodę podróżując z Wellesley do Roxbury i razem z bohaterką poznam wymarzoną miłość!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-05-10, Mam,
Recenzję tę zacząć powinienem od pochwalenia autorki za wykreowanie głównej bohaterki. Sabine jest oryginalną osobowością, która ujawnia przed nami swoje dwa oblicza. Raz obserwować możemy ją jako dziewczynę z problemami, dziwnymi przyjaciółmi i nie za bardzo udanym życiem, z drugiej zaś strony obcujemy z rozpieszczoną osiemnastolatką, która ma wszystko, czego zapragnie. Oprócz miłości. Przyglądając się wewnętrznym rozterkom postaci i jej eksperymentami dotyczącymi dwóch żyć, potrafimy wczuć się w jej sytuację oraz poczuć się tak jak ona - zagubiona, niepewna. Sabine to bohaterka wyjątkowa, o której nie da się tak łatwo zapomnieć, dziewczyna potrafiąca zarazić nas swoimi emocjami. "Między życiem a życiem" to historia opowiedziana lekkim, prostym w odbiorze stylem. Nie doszukamy się tu żadnych ukrytych metafor, czy refleksji. Po prostu jest to powieść lekka, dla osób, które chciałyby bardzo przyjemnie spędzić kilka wieczorów przy przyjemnej lekturze. Warto zaznaczyć, że nie tylko Sabine jest postacią realistyczną i dla nas ważną. Ta dziewczyna jest dla nas najważniejszą z poznanych osób, ale Shirvington zadbała również o to, byśmy polubili również towarzyszy Sabine. Zarówno z Wellesley jak i Roxbury. Tak jak stykamy się z dwoma obrazami głównej bohaterki, tak samo poznajemy bohaterów z całkiem odwrotnych rzeczywistości. Muszę się przyznać, że o wiele bardziej do gustu przypadła mi społeczność z Roxbury. Ci biedni, lekko zwariowani, niewiedzący do czego dążą ludzie natychmiast zaskarbili sobie moja sympatię. Całość: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/05/jessica-shirvington-miedzy-zyciem-zyciem.html
Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Avellime
Avellime
Przeczytane:2016-07-16, Ocena: 6, Przeczytałam, ♦ Najcudowniejsze ♦, Wypożyczone,