Moja pasja. Moja rodzina

Czy można połączyć karierę zawodową, małżeństwo, plany rodzinne i rozwój osobisty? Jak być kobietą spełnioną na wszystkich polach? Co zrobić, aby odnieść sukces i osiągnąć idealną równowagę? Na te pytania odpowiada w autobiograficznej książce Mika Brzezinski – popularna dziennikarka, córka wybitnego polityka, autorka bestsellerów.

Lekko i błyskotliwie, opierając się na własnych doświadczeniach, Brzezinski pisze o codzienności współczesnej kobiety, godzeniu różnych ról i często niełatwych wyborach. Jej książka jest niezwykle uczciwa i do bólu szczera – autorka otwarcie dzieli się z czytelniczkami nawet wstydliwymi i nieprzyjemnymi historiami ze swojego życia. Krok po kroku poznajemy losy tej niebanalnej kobiety, szukając wraz z nią odpowiedzi na pytanie: czy można mieć wszystko naraz?

Informacje dodatkowe o Moja pasja. Moja rodzina:

Moja pasja. Moja rodzina - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Mika Brzezinski w swojej książce, która jest jej próbą rozprawienia się z przeszłością, a jednocześnie ma sporo z autobiografii, pisze o tym, co dla niej najważniejsze. Czasem jednak trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to praca, czy może rodzina jest jej największą życiową pasją. Obok chwil radosnych i pełnych chwały w pracy są również trudne sytuacje - bezrobocie, problemy zdrowotne córki, wypadek drugiej córki, do którego zresztą Brzezinski się przyznaje. W tym wszystkim pojawia się także sporo filozoficznych przemyśleń, opartych na jej wizji życia, czyli młoda mama, która się zawodowo sprawdza. Brakuje tylko jej wieloletnich problemów z odżywianiem, co przez wiele lat kładło się cieniem na jej życie w ogóle. Ale, jak rozumiem, problemy tego rodzaju kiepsko się wpisują w biografię dziennikarki, która chce się pokazać jedynie z perspektywy kogoś, komu się wszystko udaje.
Avatar użytkownika - Smerfetka
Smerfetka