Noc żywych Żydów

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2012-04-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7747-700-7
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Współczesna Warszawa. Zblazowany trzydziestoparolatek, typowy przedstawiciel nowej klasy średniej, dryfuje od kobiety do kobiety, od baru do baru, od przelewu do przelewu. Ale wszystko do czasu. Pewnego dnia, po serii niefortunnych zdarzeń i tajemniczych znaków, nasz bohater znajduje przejście do innego świata. Tego świata, w którym kilkadziesiąt lat temu rozegrał się dramat warszawskich Żydów. Jak poradzić sobie z przeszłością, która nie chce odejść w zapomnienie? Znakomity styl, żywa akcja i widmo historii. Noc żywych Żydów to książka śmiała i prowokacyjna.

Kup książkę Noc żywych Żydów

Opinie o książce - Noc żywych Żydów

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Świetna. Autor, w sposób unikatowy, wyjątkowo dopracowany, szalenie dowcipny i językowo sprawny, snuje pozornie absurdalną, hiperrealistyczną opowieść w stylu niby Romero przesiąkniętą klimatem prozy Topora i filmów Jean-Pierre Jeuneta, na tematy jak najbardziej poważne, pisane zazwyczaj duża literą i nierzadko opowiadane nabożnym szeptem czy zwyczajnie przemilczane. okazuje się, że można temu brzemieniu dać upust w formie artystycznie pełnej, ironicznie wysmakowanej i groteskowej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - morgit
morgit
Przeczytane:2013-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Obrzydliwa okładka. Zniechęcający tytuł. Ale tyle pozytywnych opinii od czytających (i to dużo) znajomych, że się skusiłam. Po dwóch dniach mogę tylko powiedzieć, że jestem starszliwie rozczarowana, że już skończyłam... Brawurowa, świetnie napisana, "mój" humor, akcja bardzo wciągająca. Do tego akcja, która dzieje się w Warszawie - a to zawsze mnie pociąga. Dla tych, którzy się wahają - nie bójcie się tych Żydów ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - wisnia86
wisnia86
Przeczytane:2013-06-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Inne książki autora
Zielona wyspa
Igor Ostachowicz0
Okładka ksiązki - Zielona wyspa

Bezludna wyspa, na którą można dotrzeć tylko helikopterem, a na niej przepiękny przeszklony dom, wyposażony we wszystko, o czym można zamarzyć. Magda...

Noc żywych Żydów
Igor Ostachowicz0
Okładka ksiązki - Noc żywych Żydów

Współczesna Warszawa. Zblazowany trzydziestoparolatek, typowy przedstawiciel nowej klasy średniej, dryfuje od kobiety do kobiety, od baru do baru, od...

Reklamy