Pogodynek

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2010
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Upalne lato w Minnesocie. Pozorny spokój niszczy niespodziewane tornado. W tym samym czasie, w brutalny sposób zostaje zamordowana młoda kobieta. Kolejne gwałtowne burze, wyjątkowe mrozy i nieoczekiwane powodzie coraz częściej zaskakują mieszkańców stolicy stanu. Jednocześnie odnajdywane są ciała następnych ofiar psychopatycznego mordercy, a ludzie dopatrują się w pogodowych anomaliach związku ze śmiercią kobiet. Kiedy podejrzenie pada na telewizyjnego pogodynka, Dixona Bella, bliski przyjaciel postanawia oczyścić go z zarzutów. Zdaje sobie jednak sprawę, że jego nadprzyrodzony dar przewidywania pogody, może mieć coś wspólnego z serią krwawych morderstw. "Pogodynek" to pierwsza powieść w serii bestsellerowych thrillerów współczesnych autorów.

Kup książkę Pogodynek

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2010-10-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Telewizja, pogoda, polityka, ludzkie namiętnościPierwsze wrażenia: dynamiczne, niezwykle plastyczne i oddziaływające na wyobraźnię opisy; złożone, wymagające koncentracji zdania; tekst interesujący, miejscami - niesamowicie emocjonalny, miejscami - mocno zdystansowany wobec wydarzeń; dojrzałość autora i panowanie nad materią słowa. Nie jest to prosta proza, raczej swoisty patchwork, złożony z wielu odmiennych kawałków. Łat umiejętnie pozszywanych w jedną całość, której kształtu i ogólnego sensu jednakże nie sposób się na początku domyślać.Środowisko telewizji, środowisko policji, świat polityki. Dixon Graham Bell - pogodynek z niezwykłym darem przewidywania pogody. Z zaskakującą intuicją jeśli chodzi o zjawiska atmosferyczne. Dziwaczna i budząca sprzeczne uczucia gwiazda telewizyjnych wiadomości. Rick Beanblossom - człowiek w niebieskiej masce. Cyniczny, pewny siebie reporter, realizator terenowy, laureat Pulitzera, heroinista. Astmatyk Jack Napoleon - dyrektor zespołu redakcyjnego. Piękna prezenterka, Andrea Labore, była policjantka, obiekt westchnień kolegów i telewidzów. Les Angelbeck - kapitan policji. Gubernator stanu potrafiący wszystko poświęcić dla władzy i stanowiska. Każdy na swój sposób interesujący. Weterani z Wietnamu, ludzie po przejściach, karierowicze, cwaniacy, morderca.Co łączy tych wszystkich ludzi? Wydarzenia. Związane w jakiś dziwny sposób z pogodą, jej niespokojnym rytmem. Anomalie pogodowe zaczynają zwiastować ...

Opinie o książce - Pogodynek

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Zabójca zawsze wybiera młode, bardzo piękne kobiety, dusi je i znika. Jest przy tym do tego stopnia perfekcjonistą, iż nie pozostawia po sobie prawie żadnych śladów, działając zarówno za dnia, jak i w nocy. Dixon Bell to człowiek o sympatycznym usposobieniu, choć niezbyt urodziwy, posiadający za to unikalny dar - wyczuwanie pogody. Co łączy prezentera pogody z seryjnym zabójcą? Ja osobiście prowadziłam własne śledztwo przez wszystkie 468 stron książki przy udziale systematycznie wzrastającego napięcia. Brawa dla autora należą się za wprawne operowanie językiem naukowym i potocznym. Autor na trzy lata zatrudnił się w telewizji. Który pisarz tak poważnie podchodzi do zbierania materiałów? "Pogodynek" to mieszanka dramatu obyczajowego, powieści dokumentalnej traktującej o dziennikarstwie i meteorologii oraz dobrego kryminału.
Najlepszy thriller jaki miałam okazję przeczytać. Niesamowicie trzyma w napięciu, a po skończeniu tej książki musiałam jeszcze chwilę nad nią pomyśleć, bo nie mogłam uwierzyć, że akurat tak się skończyła :)
Avatar użytkownika - mon-mon
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa