Różowe Życie

Nigdy nie zapomnę tego RÓŻOWEGO samochodu. Uważałam, że jest prześliczny! Na pewno należał do KSIĘŻNICZKI. Zapragnęłam, by w moim życiu pojawił się RÓŻOWY kolor. Ale nie miałam pieniędzy, a mama nie miała czasu. Zadzwoniłam więc do dziadka. - Będę w sobotę - obiecał.

Informacje dodatkowe o Różowe Życie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2011-09-05

Kup książkę Różowe Życie

Różowe Życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Carflo
Carflo
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książeczka opowiada o problemie, jaki staje przed większością mam małych dziewczynek: kolor różowy jest najpiękniejszy na świecie!!! Co zrobić w sytuacji, gdy pragnienie córeczki okazuje się zbyt kosztowne? Według autorki -nie należy robić nic. Okrutne? Nieprawda! Damy w ten sposób dziecku możliwość poszukania innej drogi dotarcia do celu, niekoniecznie łatwej, niekoniecznie szybkiej, ale dającej bardzo pożyteczne skutki. Bohaterka książeczki, w momencie gdy błyskawiczna metoda, polegająca na kupieniu różowych rzeczy zawiodła, poszła po rozum do głowy i poprosiła o pomoc dziadka. Główną role w dążeniu do spełnienia marzenia odegrała kreatywność, która była źródłem recyklingu jaki dokonał się na aktualnie używanych i zachomikowanych na strychu rzeczach. W książeczce tej najbardziej zadziwia - tak obce treściom większości książek - postawienie dziecka w roli partnera, pełnowartościowej, równej sobie istoty, do której nie trzeba się schylać, ponieważ znajduje się ona na tym samym poziomie. Dziecko nie ma taryfy ulgowej, dziecka się nie okłamuje, lecz szanuje i po prostu nie przeszkadza w rozwoju, co daje mu solidne postawy asertywności i dbania o swoje potrzeby z uwzględnieniem potrzeb innych ludzi jako równoważnych. Bardzo wartościowa lektura
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;