Strachy na Lachy

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2014-12-08
ISBN: 978-83-7551-405-6
Dodał/a książkę: czytam

Dzieci zafascynowane są postaciami fantastycznymi z kultury celtyckiej i skandynawskiej, a nierzadko nie znają tych z naszego rodzimego słowiańskiego folkloru. Wierszowana prezentacja strzyg, rusałek, lich, baboków, wodników, kikimor, ubożąt, bazyliszków, płanetników i innych fantastycznych postaci wraz z informacjami na temat związanych z nimi wierzeń.

Kup książkę Strachy na Lachy

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-12-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Strach ma wielkie oczy   Mówi się, że strach ma wielkie oczy, ale mało mocy. Zazwyczaj konfrontacja ze swoim lękiem, z potworami, które czają się w rogu szafy wystarczą, by uporać się z problemem. Dlatego też najlepszą metodą jest poznać wroga, jego słabe i mocne strony, a nawet… zaprzyjaźnić się z nim.   Dla wielu osób, nie tylko dla dzieci, strach przybiera określoną postać. Może być śmiercią przychodzącą nocami i dzierżącą na ramieniu kosę, może być niczym syrena, która swym zwodniczym śpiewem prowadzi marynarzy na śmierć. Może być bobokiem, topielicą bądź innym demonem, może uśmiercać na różne sposoby, robić psikusy czy mieszać zmysły. Rozmaite wierzenia pełne są takich potworów i potworków, bohaterów niezliczonych podań i legend, a nawet relacji naocznych świadków. Warto oswajać z ich obecnością nawet małe dzieci, by były świadome wielowiekowej historii stworów, a także cech charakterystycznych i sposobów ich identyfikacji.   Przewodniczką po świecie baśni i legend oraz potworów i potworności jest Aneta Noworyta. Lektura książki Strachy na Lachy, opublikowanej nakładem wydawnictwa BIS, to wspaniała przygoda, choć tylko dla odważnych. Jeśli dziecko nie boi się pająków, jeśli nie przerażają go ciemności, jeśli lubi podejmować wyzwania, to z pewnością ta publikacja jest dla niego! Otwarcie książki oznacza wizytę ...

Opinie o książce - Strachy na Lachy

Avatar użytkownika - Martan
Martan
Przeczytane:2015-05-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Strachy na lachy" to wiersze, które są nieocenionym źródłem wiedzy o zamierzchłych czasach. Straszydła uczą, pobudzają wyobraźnię dzieci, zabierają w podróż w czasy naszych babć. Fajnie jest zabrać dzieci w te czasy. Stwory wcale nie są straszne, są wręcz przyjazne. Moje dzieci uwielbiają te książkę, wręcz nie pozwalają pójść spać, dopóki nie zostanie ona w całości przeczytana. Mają mnóstwo pytań dlatego dobrze, że autorka dodatkowo opisuje skąd się stwory wzięły. Naprawdę cudowny powrót do korzeni. Zachęcam do takiej podróży. Wiersze zgrabnie się rymują i łatwo się je czyta. Należy również wspomnieć o ilustracjach. Są wyjątkowo ciekawe.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014 , Mam,
Betsey doskonale wie, czego chce. Potrafi szybko się opanować, zachować spokój, ale też dosadnie odpowiedzieć. Cięta riposta staje się jej atutem. Autorka wykreowała rewelacyjnie tę postać. Być może książka ta nie jest dla grzecznych panienek z dobrego domu, ale na pewno znajdziecie w niej prawdziwe emocje i zakończycie czytanie z wypiekami na twarzy. Pisarka świetnie operuje słowem, potrafi wciągnąć nas w stworzony przez siebie świat, z żalem będziemy opuszczać ten nadmorski kurort, w którym w większym stopniu dzieje się akcja powieści. Lektura inspirująca, może dzięki niej i my staniemy się bardziej przebojowe, pewne siebie? Wypniemy pierś śmiało krocząc do przodu, bez obaw, z uśmiechem na ustach, przekonane o własnej sile będziemy doskonale zdawać sobie sprawę z naszych atutów i podkreślać je na każdym kroku? Zapomnimy o kompleksach? Polecam Wam "Miłość pisaną na maszynie". I zapewniam, że nie jest to publikacja o niczym. Jak napisała jej autorka w podziękowaniach, nie jest to historia z serii ckliwych powieścideł z kiepskim tytułem. To pięknie napisana książka o tym, że z trudnych początków też może zrodzić się coś wartościowego, godnego uwagi. Nigdy nie traćmy nadziei. Wierzmy w siebie. Bo warto.