To nie powinno się zdarzyć

Kto by pomyślał. To już rok, jak ambitny weterynarz James Herriot zmaga się z praktyką w wiosce Darrowby. Mimo usilnych starań, by opanować wszystkie tajniki zawodu – James wciąż popada w tarapaty. Trudne do przewidzenia przypadki pacjentów sprawiają, że nigdy nie wie, co go może czekać w kolejnym chlewiku lub stajni.  Nie są to tylko pieski i kotki, ale duże, silne zwierzęta hodowlane. Czasem wiec trzeba zbadać krowę lub klacz ginekologicznie, co nie bardzo podoba się pacjentkom. Niejednokrotnie można dostać mocnego kopniaka albo całą serię od rozjuszonego byka lub ogiera. Do tego pachnie się nieszczególnie. Czy James zdobędzie szacunek i zaufanie farmerów? I czy urocza Hellen, którą James poznał ratując cielaczka, zmieni coś w jego życiu?

Książki Jamesa Herriota kilkakrotnie przenoszono na ekran. Realizowany przez kilkanaście lat serial BBC z Christopherem Timotym i Carol Drinkwater w rolach głównych to jeden z najpopularniejszych seriali w historii brytyjskiej telewizji.

Informacje dodatkowe o To nie powinno się zdarzyć:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-04-23
ISBN: 978-83-08-05531-1

Kup książkę To nie powinno się zdarzyć

To nie powinno się zdarzyć - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Druga część przygód młodego weterynarza, który zdobytą wiedzę stara się wykorzystać w praktyce. Często zmaga się z opornymi pacjentami i jeszcze bardziej upartymi farmerami, którzy wszystko wiedzą lepiej. Książka odkrywa uroki życia na wsi i różne podejście właścicieli do swoich zwierząt. Podczas jednej z wizyt, James poznaje Hellen, którą jest wyraźnie oczarowany, a ich randki przeradzają się w dość komiczne sytuacje. Lekka i przyjemna lektura na wieczór, można się pośmiać.
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2020-12-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Absolutnie cudowna książka, niesamowity poprawiacz nastroju! Super przygody młodego weterynarza, opis jego ciężkiej pracy oraz starania o kobietę były doskonałym relaksem zimnego popołudnia. Język autora humorystyczny, lekturę polecam zdecydowanie!

Dwunstomiesięczna praktyka połączona z właściwą podbudową teoretyczną to już coś. A jednak James Herriot jest wciąż zaskakiwany przez swoich pacjentów i ich właścicieli. Jego cierpliwość jest nieustannie wystawiana na próbę przez pracodawcę - Siegrieda i studenta - Tristana. Wszystkie te okoliczności sprawiają, że nasz bohater popada w tarapaty, musi sobie radzić z niecodziennymi wyzwaniami np. miejscem wykonywania zabiegów, stosowanych sposobów "leczenia".

Avatar użytkownika - emanuella
Przeczytane:2003-07-23, Przeczytałam,
Kocie opowieści
James Herriot0
Okładka ksiązki - Kocie opowieści

Wybór opowiadań, których bohaterami są koty. Autor zawarł w nich swe doświadczenia z pracy weterynarza oraz licznych podróży. Bogato ilustrowana książka...

Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos
James Herriot0
Okładka ksiązki - Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos

Pełna ciepła i humoru opowieść najsłynniejszego weterynarza James Herriot, z wykształcenia lekarz weterynarii, urodził się w Sunderland w Anglii. Wychował...