Wierzący niePraktykujący

Data wydania: 2014-03-04
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-63271-24-4
Dodał/a książkę: czytam

Pokładasz całą wiarę w Bogu, lecz żyjesz tak, jakby wszystko zależało od ciebie?

Osobista droga Craiga Goreschela do autentycznego życia, które jest wyrazem uwielbienia dla Boga i lekcje, jakich uczył się po drodze, są bardziej na czasie niż kiedykolwiek.

Doświadczenia rodzinne i wychowanie, jak i bezbarwne, a nawet diametralnie odmienne opinie na temat wiary, z którymi się spotkał, są dla Groeschela podstawą szczerych i naturalnych refleksji na temat tendencji oraz nawyków chrześcijańskiego ateizmu, co sprawia, że Wierzący niePraktykujący jest przekonującą i zmieniającą życie lekturą.

To uczciwe, bezkompromisowe i pouczające spojrzenie na sposób, w jaki ludzie wierzą w Boga, żyjąc tak jakby On nie istniał – jest niesłychaną klasyką.

Autor bestsellerów New York Timesa, Craig Groeschel jest założycielem i pastorem przełożonym LifeChurch.tv – dynamicznej sieci kościołów i twórcy popularnej, darmowej aplikacji Biblii YouVersion Bible. Jest autorem kilku książek, w tym: Soul Detox (Dusza na detoksie), Weird (Dziwak) czy The Christian Atheist (Wierzący niePraktykujący). Craig wraz ze swoją żoną Amy i sześciorgiem dzieci mieszka w Edmond, w Oklahomie.

Kup książkę Wierzący niePraktykujący

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2014-05-18, Przeczytałam,
Wiara jest przyczyną, źródłem i ośrodkiem życia religijnego. Stanowi ona dla chrześcijanina najpewniejszy sposób osiągnięcia wiecznego szczęścia. Pomimo częstego podważania otrzymanego na chrzcie daru wiary oraz wciąż mnożących się wątpliwości, winniśmy ją nieustannie rozwijać: wtedy nasza codzienność zaowocuje właściwym postępowaniem, czyli świadectwem chrześcijańskiego życia. Pomocą w nawiązaniu autentycznej, osobowej więzi z Bogiem służy publikacja wydawnictwa SZARON Wierzący niePraktykujący, skierowana nie tylko do ludzi głęboko związanych z Chrystusem, ale również wątpiących i poszukujących. Oddana do rąk czytelników niewielka książeczka jest w pewnym stopniu sposobem wyjścia z sytuacji panującego obecnie kryzysu wiary. Całość została podzielona na dwanaście krótkich rozdziałów. Każdy z nich rozpatruje powszednią sytuację człowieka ochrzczonego, który w charakterystyczny dla siebie sposób przeżywa trudną codzienność. I właśnie w tę trudną codzienność z pełną delikatnością wnika Craig Groeschel, pomagając czytelnikowi wznieść się ponad przeciętność, by mógł dostrzec wartości najważniejsze. Od samego początku uwagę skupiają tytuły kolejnych rozdziałów, z których każdy rozpoczyna się od słów: Wierzysz w Boga, ale…. Dalszy ciąg stanowią podrozdziały analizujące stawiane czytelnikowi zarzuty: …tak naprawdę Go nie znasz, …wstydzisz ...

Opinie o książce - Wierzący niePraktykujący

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, z_ 52 książki 2014, z_do kupienia,
Jedna z najlepszych książek religijnych jakie miałam przyjemność czytać. Pastor Craig w łatwy i przystępny sposób udzielił odpowiedzi na najbardziej męczące pytania osoby , która przeżywa kryzys wiary. Serdecznie polecam.
Boży kierunek
Craig Groeschel0
Okładka ksiązki - Boży kierunek

PODEJMUJ DECYZJE, DZIĘKI KTÓRYM TWOJE ŻYCIE BĘDZIE TAKIE, JAKIEGO OCZEKUJE BÓG. Każdego dnia, chwila po chwili, twoje wybory sumują się...