10 minut od centrum

Wydawnictwo: Wydawnictwo Autorskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-922240-4-3
Liczba stron: 318

Ocena: 4.5 (8 głosów)

"Dziesięć minut od centrum nie oznacza konkretnego miejsca. Raczej stan ducha, relacje z ludźmi lub nastawienie do otaczającej rzeczywistości. Dla wielu oznacza porażkę lub karę. Dla mnie - szansę, by okazać ludzką twarz". - Izabela Sowa.

Kup książkę 10 minut od centrum

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 10 minut od centrum

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2017-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 w 2017 :),
Dziesięć minut od centrum nie oznacza konkretnego miejsca. Raczej stan ducha, relacje z ludźmi lub nastawienie do otaczającej rzeczywistości. Dla wielu oznacza porażkę lub karę. Dla mnie szansę, by okazać ludzką twarz. Izabela Sowa.
Link do opinii
"10 minut od centrum" to opowiadania,, które raz są ze sobą powiązane, a raz zupełnie z innej bajki. Autorką tych opowiadań jest Izabela Sowa. Izabela Sowa urodzona w 1969 roku w Stalowej Woli. Sławę przyniosła jej seria owocowa t.j. "Smak świeżych malin", "Herbatniki z jagodami", "Zielone jabłuszko". Książka składa się z dokładnie siedmiu opowiadań, które są nazwane dniami tygodnia. Autorka doskonale dokonuje analizy ludzi z różnych warstw społecznych zarówno tych oddalonych 10 minut od centrum, jak i mieszkających w samych centrum w apartamentach. Autorka wykorzystuje w opowiadaniach dozę ironii, ale dokłada również poczucie humoru. Akcja opowiadań rozgrywa się w Krakowie w różnych dzielnicach miasta. Poznajemy Wieśniaka (Stefana), który nawet mówiąc robi katastroficzne błędy, nie wspomnę już o pisaniu. Jednak jest co go wyróżnia, mianowicie życiowa mądrość. Poznajemy także Kaśkę zbierającą na rower, czy Bietkę, Bogdana i Joannę. "10 minut od centrum" mimo ważnych obserwacji przez autorkę nie specjalnie przypadły mi do gustu. Owszem autorka porusza ważne aspekty różnic klas społecznych, wykorzystuje ironię, może nawet autoironię, humor, ale mimo, że przeczytałam książkę tydzień temu to już nie pamiętam o czym była. I powiem szczerze miałam poważne problemy z napisaniem recenzji, która jednak wyszła mi jako opinia. Niestety, ale autorka do mnie nie przemówiła, opowiadania okazały się dla mnie zbyt płytkie. Plusy, które dostrzegałam wystarczają dać ocenę 5, czyli przeciętną.
Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
,,10 minut od centrum" to zbiór opowiadań. Bohaterowie pochodzą z "sypialnianych " osiedli położonych o 10 minut od centrum Krakowa. Są to zwyczajni ludzie, starzy i młodzi, stęsknieni do innego lepszego życia, chciwi władzy, kariery, pieniędzy albo po prostu spragnieni ciszy i świętego spokoju. Przeżywają swoje małe, bolesne dramaty, ale też chwile triumfu - po prostu żyją. Książka budzi współczucie, niechęć i zachwyt, śmieszy i wyciska łzy. Czyli to wszystko co dobra książka mieć powinna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AsiaSzach
AsiaSzach
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 2, Przeczytałam, 2007,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - karino71
karino71
Przeczytane:2012-10-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Podróż poślubna
Sowa Izabela0
Okładka ksiązki - Podróż poślubna

Paloma, typowa przedstawicielka pokolenia loreal ("jestem tego warta"), wspina się po szczeblach kariery. Poradniki, uczące "jak żyć", zna na wyrywki....

Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy