100 Naboi, tom 5

Piąty i ostatni tom świetnej serii kryminalnej uhonorowanej Nagrodą Eisnera.

Upadają kolejno domy Trustu, Minutemani również są w rozsypce. W finałowej odsłonie serii wyjdą na jaw wszystkie sekrety i motywy działania bohaterów. Kto zwycięży w wojnie o władzę?

Autorami 100 naboi są mistrzowie komiksu amerykańskiego, obaj wyróżnieni Nagrodą Eisnera: Brian Azzarello (Wonder Woman, Joker, Strażnicy - Początek) i Eduardo Risso (Batman - Rozbite miasto, Strażnicy - Początek, Dark Knight: A True Batman Story).

Komiks dla dorosłych.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

OSTATNI STRZAŁ

Seria „100 naboi”, legendarne dzieło, które duetowi Azzarello / Risso przyniosło sławę i kultowy status, wreszcie dobiega końca. Polscy czytelnicy na tę chwilę czekali wiele długich lat, ale w końcu nadeszła. I warto było doczekać tego momentu, bo ostatni tom cyklu trzyma poziom poprzednich i w satysfakcjonujący sposób doprowadza do finału wątki, które od dawna rozpalały wyobraźnię fanów. Gotowi na szaloną akcję, która przeciągnie Was po najbrudniejszych zaułkach, w towarzystwie bohaterów, których nie chcielibyście spotkać w swoim życiu?

Straceńcy, ludzie, których życie się zawaliło, typy spragnione zemsty… Wszyscy oni dostają drugą szansę, kiedy tajemniczy agent Graves wręcza im walizkę z bronią i stoma nabojami, dane człowieka, który doprowadził ich do obecnego stanu a także gwarancję, że jeśli użyją tego wszystkiego do zemsty, będą nietykalni. Dlaczego to robi? Skąd ma taką władzę? Gdy wszystkie elementy układanki powoli wskazują na swoje miejsce, wydarzenia nabierają tempa, a zagrożenie narasta. Co takiego wydarzyło się w Atlantic City? Czym skończy się rozgrywka z Minutemenami? I do czego to wszystko doprowadzi?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/100-naboi-tom-5-brian-azzarello-eduardo.html

Odlotowe łamigłówki z naklejkami. Kosmos
Okładka ksiązki - Odlotowe łamigłówki z naklejkami. Kosmos

Kolorowa seria łamigłówek rozwijająca różnorodne umiejętności: małą motorykę, koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, spostrzegawczość i logiczne myślenie...

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 2
Okładka ksiązki - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 2

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;