117-piętrowy domek na drzewie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310134356
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: The 117-Storey Treehouse

Ocena: 0 (0 głosów)

Dziewiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"!

Andy i Terry mieszkają w stusiedemnastopiętrowym domku na drzewie (mieli stuczteropiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: treserów krzeseł, wszystkozakrywające majtki dinozaura, budkę fotograficzną dla mistrzów drugiego planu, arenę bojowych gigarobotów, Kanał Zżerański oraz piętro Zjedz, Ile Możesz (Tak, Meble Też). No, na co czekacie? Właźcie!

Terry Denton urodził się w Melbourne jako jeden z pięciu braci. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego - parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem.

Andy Griffiths też pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Uwielbia zwierzęta, toteż jego kot został sportretowany w serii ,,Domek na drzewie". Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy jego uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.

Tagi:

Kup książkę 117-piętrowy domek na drzewie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 117-piętrowy domek na drzewie

Inne książki autora
Niesamowity przewodnik po wszystkim
Terry Denton0
Okładka ksiązki - Niesamowity przewodnik po wszystkim

Przygotuj się na fantastyczną przygodę! Zastanawiasz się, o czym jest ta książka? Terry Denton, który wie COŚ o niemal WSZYSTKIM, zebrał masę ciekawostek...

130-piętrowy domek na drzewie
Terry Denton0
Okładka ksiązki - 130-piętrowy domek na drzewie

Dziesiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w stutrzydziestopiętrowym domku na drzewie (mieli...

Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy