180 000 kilometrów przygody

"Trwało właśnie przyjęcie w naszym domu: miedzynarodowe towarzystwo, drinki z lodem i okropny upał. W pewnej chwili kolega pyta mnie, dokąd planuję kolejną wyprawę? Odpowiedziałem żartem: - Duszno tu. Pojadę na Alaskę, łyknąć świeżego powietrza. I tak to się zaczęło."

Informacje dodatkowe o 180 000 kilometrów przygody:

Wydawnictwo: Bernardinum
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 83-7380-371-8
Tytuł oryginału: Con camara y rifle a traves del Mato Grosso; 180 000 kolometros de aventuras
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Wasitowa Zofia

Kup książkę 180 000 kilometrów przygody

180 000 kilometrów przygody - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-07-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Audiobooki, Mam,
Książka zawiera wiele legend indiańskich, które przeplatają się z przygodami autora wśród Indian. Tony podróżuje wraz ze swoją pierwszą żoną. Oprócz życia tubylców uchyla nam też trochę ze swojego życia prywatnego. Np. to, że rodzi mu się syn. Ogólnie książka ciekawa, ale przedstawiona jak dla mnie w mało wciągający sposób.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2007-06-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Szybka decyzja, długa, a jednocześnie fascynująca przygoda opisana przez znanego podróżnika. Czytając ją mamy wrażenie towarzyszenia autorowi podczas tej wyprawy, która jest szansą na poznanie nowych ludzi i nowych miejsc.
Avatar użytkownika - wiesiek-k
wiesiek-k
Przeczytane:2006-09-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Reportaż Toniego Halika z wyprawy z Buenos Aires na Alaskę. Ciekawy jak niegdysiejsze programy tv z jego udziałem.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

„180 000 Kilometrów Przygody” to niesamowity reportaż opisujący najciekawsze wydarzenia jakie przeżył autor podczas czteroletniej podróży na trasie z Buenos Aires aż do samej Alaski. Nie jest to dziennik z podróży opisujący chronologicznie kolejne etapy tej wyprawy, a jedynie zbiór niezwykłych przygód, którymi Tony Halik chciał podzielić się z czytelnikiem, uznając je za najbardziej interesujące.

Uwielbiam tego typu książki, to prawdziwa uczta dla zmysłów, Tony Halik potrafi jak nikt inny, w sposób gawędziarski, snuć swoje opowieści pełne emocji do tego czyni to barwnie, używając specyficznego dla siebie języka – narracji, a cały komentarz okrasza jeszcze dodatkowo dawką humoru lub grozy w zależności od opisywanej historii, miejsca, legendy czy mitu, dopełniając całość pięknymi fotografiami swojego autorstwa.

Książkę czyta się z ogromną przyjemnością, materiał w niej zwarty jest interesujący, skierowany do czytelników ciekawych świata, dla mnie to była niepowtarzalna przygoda, uczestniczyłem w wyprawie przez obie Ameryki, przebywałem wśród dzikich plemion Indian , poznając ich kulturę, legendy oraz podstawowe reguły moralne jakimi się kierowali. Odwiedziłem z autorem 21 państw, przekroczyłem 140 rzek i bagien i przejechałem 180.000 kilometrów nie wychodząc z domu, poszukiwałem szmaragdów, polowałem na jaguara, byłem w Machu Picchu, Cusco, wędrowałem po pustyni Atacama w Chile i dowiedziałem się czym jest tsantsa dla Indian Jivaro zamieszkujących pogranicze Peru i Ekwadoru, którzy preparowali ludzkie głowy swoich wrogów zmniejszając je do wielkości pomarańczy.

Avatar użytkownika - anikirax
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso
Tony Halik0
Okładka ksiązki - Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso

Książki Toniego (...) to były – to nadal są fascynujące książki, nie tylko ciekawe z powodu tematu , ale pisane barwnym soczystym językiem, pełnym...