36 pytań, by Cię poznać, 4 minuty, by pokochać

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788381547215
Liczba stron: 304
Tytuł oryginału: 36 preguntas para conocerte y 4 minutos para amarte

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Nie wierzyłem w przygody na jedną noc ani też w miłość od pierwszego wejrzenia. Żadne z nas nie piło alkoholu tego wieczoru, więc możemy winić tylko siebie... Bibiana była boginią. Jej ciało otaczała aura czułości, miłości i siły. Kryła jednak sekret, który miał zmienić wszystko... Czy miłość będzie wystarczająco silna, by pokonać wszystkie przeszkody? A może lepiej nie być razem i dzięki temu nie cierpieć?

Genialnie napisana, z dużą lekkością i wciągającą fabułą powieść o miłości autorstwa hiszpańskiego pisarza Jordi Sierra i Fabra.

Tagi:

Kup książkę 36 pytań, by Cię poznać, 4 minuty, by pokochać

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - 36 pytań, by Cię poznać, 4 minuty, by pokochać

"36 pytań, by Cię poznać. 4 minuty, by Cię pokochać" czytaliście tę książkę?? Ja mam do niej mieszane uczucia.

Uważam, że książka mogła być lepsza. Pomysł na fabułę jest ciekawy, tylko wykonanie gorsze. Czyta się ją szybko. Napisana jest lekko. Praktycznie nie ma żadnych opisów, same dialogi. Jak zawsze mi one przeszkadzały, to tutaj mi ich zabrakło.

Autor swojej w książce porusza trudne tematy tj. choroba dwubiegunowe oraz samookaleczanie. Jednak zabrakło mi emocji. Wszystko było mdłe i nijakie. A szkoda, bo potencjał był.

Link do opinii
Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Są takie książki, które poruszają serce niezależnie od wieku czytelnika. Bo choć „36 pytań, by cię poznać. 4 minuty, by pokochać” to historia o niezwykle młodych ludziach i z dedykacją raczej dla młodzieży, to dojrzałość opisanej tu relacji ma szansę stopić lód serca niejednego „wapniaka”?.
Marcos, młody wrażliwy chłopak z głową pełną marzeń i planów na przyszłość, pewnego dnia, na pewnej nudnej imprezie ujrzał boginię ze snów. Tańczącą z zamkniętymi oczami, zanurzoną we własnym świecie piękną dziewczynę o imieniu Bibiana, która sprawiła, że jego serce zabiło mocniej. I jak to z miłością od pierwszego wejrzenia bywa, właściwie nie wiadomo czy to była kwestia okoliczności, czy magii wieczoru.. nowe, inne, świetliste, rozwibrowane, magiczne uczucie dotknęło ich dwoje. „W ciszy rozmawiali ze sobą wszystkimi zmysłami”. A gdy dziewczyna wpuściła go do swojego świata, zamkniętego i pilnie strzeżonego miejsca, gdy poznał je „sekret” i „skazę”, które zmieniły między nimi wszystko, wobec uczucia, które ich spotkało, nie miały jednak znaczenia. Młodych ludzi czekał jednak praktyczny test na miłość..
Ona była nowym blaskiem w jego życiu. On nadzieją na szczęśliwe życie dla niej. Ich miłość przewrotna i niespodziewana jak wiosenna burza zachwyca pięknem, szczerością i dojrzałością.

„36 pytań, by cię poznać. 4 minuty, by pokochać” to w znakomitej większości dialog między dwójką kochających się osób. Historia o cenie miłości. I o tym jak ważne w życiu są chwile i momenty.

Polecam?.

Link do opinii
Avatar użytkownika - justynazniszczol
justynazniszczol
Przeczytane:2021-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ta książka jest niesztampowa. To historia niezwykle skomplikowanej relacji bardzo młodych ludzi, Marcosa i Bibiany, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, a życie już ich doświadcza i każe podejmować niełatwe decyzje.

Marcos urzeczony pięknem Bibiany zakochuje się bez pamięci i choć w pierwszym odczuciu i on nie jest dziewczynie obojętny, to kolejne dni każą mu przypuszczać, że źle odczytał zachowanie dziewczyny. Nie zraża się jednak ani nie zniechęca, postanawia zawalczyć o Bibianę, nie wie jednak, że próba zniechęcenia Marcosa do siebie ma swoje podstawy w bardzo poważnych problemach z jakimi ta młodziutka dziewczyna musi się zmagać.

Bibiana jest pewna, że kiedy wyzna prawdę o sobie, chłopak sam z niej zrezygnuje. To wyznanie prawdy to prawdziwy test ich relacji, to początek walki o uczucie, o miłość, o szczęście, o samych siebie.

Ta książka to istne studium miłości, obraz tego co daje początek uczuciu i co musi się zadziać, żeby ono się rozwijało. Autor podsuwa nawet test 36 pytań, których wzajemne zadanie ma zweryfikować, czy się w kimś zakochamy, książka pokazała jednak, że to nie pytanie-odpowiedz weryfikuje uczucie, a czyny, zachowanie drugiej osoby to prawdziwy test na miłość.

Uważa, że ta historia to lektura obowiązkowa dla ludzi młodych, którzy dopiero odkrywają czym powinna być prawdziwa miłość.  

Link do opinii
Inne książki autora
Zabójcza zagadka chemiczki
Jordi Sierra i Fabra 0
Okładka ksiązki - Zabójcza zagadka chemiczki

Po tym jak grupa studentów wysadza przez przypadek laboratorium naukowe w powietrze, profesor Fernanda postanawia dać im nauczkę, żeby pokazać im...

Zobacz wszystkie książki tego autora