68 pokojów

Wyobraź sobie, że podczas szkolnej wycieczki do muzeum znajdujesz zaczarowany klucz i – jak Alicja w Krainie Czarów – wchodzisz do miniaturowych 68 pokojów pani Thorne. Zdumiony odkrywasz, że z otwartego na ogród okna dobiegają odgłosy rozmów ludzi z innej epoki, a w zupełne osłupienie wprawia cię zwyczajny ołówek, nadgryziony na końcu, taki jakiego używasz codziennie w szkole. Tylko jak on się znalazł w XVII-wiecznej komodzie?

Niemal każdy, kto wychował się w Chicago, wie, czym są pokoje pani Thorne. Wyeksponowane w Instytucie Sztuki, stanowią kolekcję 68 przepięknych, niezwykle realistycznych miniaturowych wnętrz. Każde z nich zaprojektowano w stylu innej epoki i dopracowano w najdrobniejszych szczegółach – od klamek przy drzwiach po świece w lichtarzach. Niektórzy mówią, że to pokoje czarodziejskie, ukrywające niejedną tajemnicę.

Wkrótce kolejny tom „Tajemnice pokojów pani Thorne”

Informacje dodatkowe o 68 pokojów:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010-10-12

Kup książkę 68 pokojów

68 pokojów - opinie o książce

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2015-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
68 pokojów istnieje naprawdę. Są to miniaturowe pomieszczenia stworzone na początku XX wieku przez Narcissę Niblack Thorne. Największa wystawa pokojów (znanych jest około 100) jest zainstalowana w Instytucie Sztuki w Chicago. Akcję swej powieści dla młodszej młodzieży pod tytułem ,,68 pokojów" Marianne Malone umieściła właśnie we wnętrzu miniatur, gdzie dostają się normalnych rozmiarów Jack i Ruthie. Książka jest ciekawa, a przygody bohaterów fascynujące, jednak na pewno bardziej dla młodych ludzi niż dla mnie ;-)
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014,
Prawdę powiedziawszy spodziewałam się bzdurnej powiastki dla dzieci, słabo osadzonej w realiach i bardzo typowej. Jednak Marianne Malone mnie zaskoczyła, kreując książkę, która mimo niewielkich rozmiarów ma fabułę skomplikowaną i wiodącą czytelnika przez kolejne pokoje, gdzie intrygi narastają... Niezła, naprawdę niezła.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26