90 pytań do egzorcysty

Kim jest diabeł? Przez jakie furtki wchodzi? W jaki sposób możemy się od niego uwolnić? Jaka jest rola księdza egzorcysty? Oto pytania, na które o. Fropo odpowiada w swojej książce. Jego świadectwo pokazuje, że władza diabła ma swoje granice i że Kościół daje nam środki do skutecznej walki z nim.

Ojciec Jean-Régis Fropo w trakcie pełnienia posługi egzorcysty pomógł niemal dwu tysiącom osób. Opierając się na bogatym doświadczeniu, w swojej książce przekonuje nas, że diabeł istnieje naprawdę. Stając wobec manifestacji diabelskich mocy i wobec ludzkiego cierpienia, które manifestacje te wywołują, o. Fropo działa jednak z dużą ostrożnością, rozróżnia bowiem między stanami chorobowymi a wpływami demonicznymi.

Informacje dodatkowe o 90 pytań do egzorcysty:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7033-900-5
Tytuł oryginału: 90 questions à un exorciste. Thérapeutique des emprises maléfi ques
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Aleksandra Kuźma

Tagi: opętania egzorcyzmy

Kup książkę 90 pytań do egzorcysty

90 pytań do egzorcysty - opinie o książce

Książkę czyta się w miarę szybko. Oczekiwałam jednak czegoś... innego? Może za bardzo zachwyciłam się Warrenami i szukałam czegoś w podobie do ich opowieści.

Dużym plusem książki są na pewno przykładowe historie ludzi. Okazuje się, że bardzo łatwo można zostać opętanym, nawet przez przypadek.

Minusem natomiast jest (przynajmniej dla mnie) zbyt naukowy język, który czasami sprawiał mi problem. Może liczyłam na coś bardziej przystępnego dla zwykłego szarego czytelnika.

Ogólnie mogę z lekkim sercem polecić książkę każdemu, kto interesuje się tematyką opętań. Wyjaśnia ona wiele aspektów, chociaż może być czasem trudna w odbiorze.