A kto by nie chciał?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2021-11-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367036061
Liczba stron: 492
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Marta, samotna matka, oddana przyjaciółka i dobra pracownica w domu opieki dla osób starszych w Wielkiej Brytanii - innymi słowy, zwykła kobieta borykająca się ze zwykłymi problemami - dostaje niezwykłą szansę na zmianę całego swojego dotychczasowego życia. Czy skorzysta? A kto by nie chciał skorzystać? Ale czy będzie wtedy szczęśliwa? Czy odnajdzie się w zupełnie innym świecie, wyznającym inne wartości i kierującym się innymi zasadami?

Książka ,,A kto by nie chciał?" uświadamia nam, że mimo przeciwności losu warto zawalczyć o własne szczęście i choć to zabrzmi jak frazes - dobro jednak zwycięża.

,,A kto by nie chciał?" to znakomity debiut literacki Anny Magosz, historia napisana niezwykle ciepło i kobieco, a zarazem wciągająca lektura, idealna do kubka gorącej herbaty, którą lubi pić również bohaterka tej powieści. Przyjemna, odprężająca opowieść, którą warto przeczytać.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę A kto by nie chciał?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - A kto by nie chciał?

Avatar użytkownika - krystiancholewa
krystiancholewa
Przeczytane:,

Książka A kto by nie chciał, opowiada o losach, emigrantki z polski, która musiała uciekać przed mężem alkoholikiem. Na co dzień pracuje w domu opieki społecznej w Wielkiej Brytanii i wychowuje córkę Emilkę. Zaprzyjaźnia się tam z pensjonariuszką, która jest uważana za dziwaczkę, ponieważ interesuje się gwiazdami. Pewnego razu Amanda, bo tak ma imię rezydentka, poprosiła opiekunkę, by ta kupiła jej prezent, jednak regulamin placówki, tego zabrania. Jednak postanowiła udać się do sklepu, by zakupić soczewkę. Marta nie wzięła za to ani gorsza za upominek. Za jakiś czas znowu, Amanda zażyczyła sobie prezentu. Tym razem nie chciała już ona wydawać swoich oszczędności. Jednak starsza pani była już przygotowana na tego typu wydatek. Dlatego spod łóżka wyciągnęła swoje kosztowności, by Marta mogła udać się do jubilera. A za pieniądze otrzymane, kupić przyrząd do obserwacji gwiazd. A resztę sumy ma zostawić sobie. Opiekunka postanowiła zdeponować je na koncie bankowym. By w razie niejasności mogła zwrócić je Amandzie. Następnie teleskop przekazała starszej ta jednak, po jakimś czasie była bardzo nieszczęśliwa, ponieważ nie mogła znaleźć interesującej jej rzeczy. Po pewnym czasie wyznała całą prawdę Marcie. Dlaczego tak bardzo interesuje się gwiazdami? Całe swoje życie poświęciła biologii i roślinom, które w wyniku działań wojennych i innych niepożądanych skutków, zaczęły znikać, z naszej planety. A teleskop miał jej pomóc w odkryciu tej przyczyny. Dla mnie czytanie publikacji było bardzo ciekawe i interesujące. Publikacje czyta się bardzo szybko. Ukazuje różne koleje losu i ludźmi, których spotykamy na swojej drodze. Jakie to życie jest nieraz bardzo zaskakujące. Książka jest kierowana do osób, które są ciekawe świata, lubią różne przygody i zwroty akcji niesamowite historie czasem bardzo trudne.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy