A miało być tak pięknie

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2020-08-25
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: It Seemed Like a Good Idea at the Time

Siedem lat to szmat czasu. Tyle powinno wystarczyć, aby zapomnieć o paskudnej sytuacji, w jakiej Adele znalazła się w wyniku młodzieńczego zauroczenia. Miała wtedy osiemnaście lat i myślała, że wszystko skończy się dobrze. Tak się jednak nie stało. Uwodzenie starszego o piętnaście lat mężczyzny, który był przyjacielem i równocześnie pracownikiem jej ojca, nie było najlepszym pomysłem. Efekt? Złamany nos ukochanego Pete’a, firma na skraju bankructwa i wymuszony wyjazd Adele z domu. Na długo.

Przyjazd na wesele ojca nie mógł być więc dla niej łatwy. Zwłaszcza że gościny na tych kilka dni udzielił jej... Pete. Adele bardzo chciała zachowywać się poprawnie i nie zepsuć rodzinnej uroczystości. Bo przecież narzeczona taty okazała się przemiłą kobietą, a sama wizyta miała trwać tylko pięć dni. W końcu, do cholery, Adele była już dorosła, dojrzała i umiała nad sobą zapanować! A jednak dotrzymanie postanowienia okazało się trudniejsze, niż sądziła. Wspomnienia wróciły. Dziewczyna nagle zdała sobie sprawę, jakimi dupkami byli wszyscy mężczyźni, z którymi spotykała się po opuszczeniu domu. Liczył się tylko Pete. Uparty, chimeryczny, ale wciąż ukochany.

Okazało się, że siedem lat to za mało, aby ludzie po prostu zapomnieli o skandalu. Adele próbowała jakoś wyjaśnić tę historię, ale... przeszkodziły jej własne uczucia. Była dorosła, więc zdawała sobie sprawę, czym może się skończyć zakazana miłość i że sekretny romans rzadko kiedy jest dobrym pomysłem. Tylko jak połączyć odpowiedzialne postępowanie z bezmiarem uczuć i pożądaniem, które narasta z każdą chwilą i staje się nie do zniesienia?

Pierwsza, zakazana, ale jedyna prawdziwa miłość. Ile jesteś w stanie dla niej poświęcić?

Tagi: bóg

Kup książkę A miało być tak pięknie

Opinie o książce - A miało być tak pięknie

🤍🤍🤍RECENZJA🤍🤍🤍

Adele już jako szesnastolatka zakochała się w piętnaście lat starszym od siebie, pracowniku swojego ojca - mega przystojnym i seksownie męskim.
Pete od początku traktował ją jak uroczego dzieciaka, którym trzeba się opiekować, mimo, że spędzali ze sobą dużo czasu na rozmowach i wygłupach, nigdy ale przenigdy nie pomyślał o niej w dwuznaczny sposób. Natomiast Adele pragnąca jego atencji w swoje osiemnaste urodziny w dość osobliwy sposób wyznała mu swoją niewinną, dziewczęcą, ale prawdziwą ( w jej mniemaniu ) miłość.
W efekcie, Pete skończył, ze złamanym ( zresztą prze jej ojca ) nosem, a Adela uciekła do Sydney.
Po piętnastu latach spotykają się ponownie na ślubie jej ojca, który obecnie jest wspólnikiem Pete’a i żeby było śmieszniej to właśnie on gości Adele u siebie podczas przygotowań do ślubu.
Okazuje się, że mimo wielu związków, czy jednorazowych przygód, dziewczyna wciąż darzy go uczuciem.
Natomiast Pete cały czas traktuje ją jak nastoletnią smarkulę.
Nie przeszkadza mu to jednak, wodzić wzrokiem po jej już bardzo kobiecym ciele, a mimo złości, kłótni i nieustających wspominek i potyczek słownych, nie wytrzymują napięcia i uprawiają niesamowicie ostry a nawet zwierzęcy sex ... na kuchennej podłodze w jego domu.
Niestety, nie poprawia to absolutnie sytuacji między nimi.
W dodatku ojciec prosi Adele, aby została na stałe i zaczęła pracę w jego firmie, co Pete przyjmuje raczej bez entuzjazmu.
Jednak dziewczyna wie, że z taką obojętnością, z jaką traktuje ją Pete, nie wytrzyma pracując i przebywając codziennie w jego otoczeniu.
Kolejne dramatyczne wydarzenia i brak odwagi Pete w określeniu swoich uczuć w stosunku do Adele, nie pozwalają przyjąć propozycji ojca i ze złamanym sercem ponownie wraca do Sydney...

Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby Pete uświadomił sobie, że można kochać i być kochanym, a nie zmieniać dziewczyny jak rękawiczki i przed żadną nie potrafić się otworzyć jak zwykł to robić zarówno przed nastoletnią i już dorosłą Adele.
Wiecie jaka to jest urocza książka, parę razy się uśmiałam, parę razy nawet łezkę uroniłam, ale też, to na co ja w książkach zwracam szczególną uwagę, czyli sceny sexu... na prawdę świetnie i gorąco opisane, tylko troszkę się musiałam naczekać, aż nie wytrzymają i w końcu rzucą się na siebie.
Polecam tą książkę, bo na prawdę, bardzo przyjemnie mi się czytało.
I zakończenie mnie nie zawiodło a tak na prawdę to Pete mnie nie zawiódł.

Czytałam już kilka książek Kylie Scott i lubię sięgać po jej twórczość, bo wiem, że zawsze będę się dobrze bawić podczas lektury. „A miało być tak pięknie” jest naprawdę bardzo przewidywalna i dosyć schematyczna, a jednak nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo. Tak naprawdę sięgając po tę książkę nie miałam wysokich oczekiwań, liczyłam po prostu na szybką i lekką lekturę, i właśnie taką dostałam.

Historia nie zaskoczyła mnie niczym, bo nie znajdziemy w niej całej masy wydarzeń czy szybko pędzącej akcji. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, stopniowo pozwalając nam zauważyć jak rozwijała się relacja między bohaterami i jak na nowo starają się odbudować to co utracili. Autorka zagwarantowała dodatkowo dużą dawkę humoru i zabawę podczas czytania, jednocześnie budując napięcie samym romansem. Niewielka ilość dramatu, która pojawia się w pewnym momencie, dodatkowo podkręca atmosferę, dzięki czemu nie możemy się nudzić. Jeśli szukacie naprawdę szybkiej lektury stanowiącej przyjemny przerywnik między innymi lekturami, to „A miało być tak pięknie’ będzie dobrą pozycją. Polecam!

Dirty
Kylie Scott 0
Okładka ksiązki - Dirty

Do dnia ślubu Lydia Green była najszczęśliwszą dziewczyną na ziemi. Chris zachowywał się jak czuły narzeczony i był miłością jej życia. Drobne niepokojące...

Druga szansa
Kylie Scott 0
Okładka ksiązki - Druga szansa

Kylie Scott, bestsellerowa autorka ,,New York Timesa" i ,,USA Today", przedstawia kolejny romans, któremu nie można się oprzeć. Kiedy w wyniku brutalnego...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada