Abonent czasowo niedostępny

Marta zmaga się z traumatycznymi przeżyciami i za wszelką cenę pragnie uwolnić się od wspomnień z dzieciństwa; przez lata molestowana przez ojczyma, odrzucona przez matkę. Nadzieją na wyrwanie się z piekła przeszłości jest dla niej Michał. Czy stawi czoła swoim lękom i znajdzie w sobie siłę, by zacząć wszystko na nowo

Informacje dodatkowe o Abonent czasowo niedostępny :

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2009-04-21
ISBN: 97883-7437-3555

Kup książkę Abonent czasowo niedostępny

Abonent czasowo niedostępny - opinie o książce

Bardzo dobra, przejmująca książka. Podczas czytania przez głowę przechodzą różne myśli, odczucia dotyczące głównej bohaterki co sprawia że dzięki temu książka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, ponieważ czytając anagazowalam się w nią całą sobą. Wciągająca, dobrze napisana Polska książka. Polecam!

Gdy rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Pani Ewy Marii Ostrowskiej pt. '' Abonent czasowo niedostępny'' to z tego, co pamiętam, było mi się trudno od niej oderwać.

Główną bohaterką czytanej przeze mnie książki była Marta dziewczyna, która nie doświadczyła w swoim życiu zbyt wiele szczęścia, lecz doznała ona cierpienia zadanego od ojczyma, a dla matki była jedynie osobą, którą uwielbiała poniżać.

To wyjątkowo trudna i smutna książka, w której to autorka opisuje w niej te zdarzenia, które właściwie nie powinny się wydarzyć.

Z tego, co zdążyłam w trakcie czytania zapamiętać to, że Marcie nie było łatwo żyć na co dzień i odnaleźć się w rzeczywistości, która ją otaczała. Pojawią się również w niej emocje, bólu, rozpaczy.

Podziwiałam Martę za to, że potrafiła żyć ze świadomością tego, co ją spotkało, może pokonać trudności i iść dalej.

Moim zdaniem ta książka powinna służyć jako przestroga, aby nie robić krzywdy małemu dziecku, gdyż wyrządzonej mu bólu nie da się niczym wynagrodzić, bo pozostawia to liczne ślady w jego psychice.

Książka ta wciągnęła mnie tak bardzo mocno, abym mogła i zechciała poznać historię tej niezwykłej bohaterki, od której można się wiele nauczyć.

Jedynie nadany książce tytuł pozostaje tutaj tajemnicą, którą należy, odkrywając, go nie zapominając o każdym drobnym szczególe po dokładnym zapoznaniu się z jej główną treścią.

Polecam przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Samo życie. Bohaterka molestowana przez ojczyma, odrzucona prze matkę, upokorzona przez chłopaka. Rodzi martwe dziecko. Jest sama. I wtedy na drodze spotyka swoja wielką miłość. I niestety historia się powtarza. Tyle, że tym razem Marta jest mądrzejsza o swoje doświadczenie. Uda jej się.
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2014-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Pierwsza część bardzo mocna, wzbudzająca silne złe emocje - pierwszorzędnie napisana; druga - całkowite zaskoczenie. Nie oparałam się łatwym sądom i myśleniu nieco na skróty, po to tylko by po raz eny okazało się, że nic w życiu nie jest proste, oczywiste i że nie ma szczęśliwych zakończeń i za każdy wybór płaci się czasem zbyt wysoką cenę. Książka kończy się lepiej niż się spodziewałam, ale happy end ma słodko-gorzki smak, zupełnie jak samo życie.
Avatar użytkownika - nasturia
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam,
Długa lekcja
Ostrowska Ewa0
Okładka ksiązki - Długa lekcja

Magda jest zagubioną dziewczyną, buntującą się przeciw całemu światu. Ewa ceni tylko pieniądze. Ania z kolei pochodzi z biednej rodziny, opiekuje się młodszymi...

Pamiętaj o róży
Ostrowska Ewa0
Okładka ksiązki - Pamiętaj o róży

Karolowi Borowieckiemu, właścicielowi luksusowej białej willi z różanym ogrodem, podrzucane są karteczki-wyroki, karteczkiostrzeżenia z ręcznie wykaligrafowanym...