Active Server Pages 3.0

Książka uczy podstaw tworzenia rozproszonych aplikacji w oparciu o technologię Microsoftu o nazwie Active Sever Pages, działających na serwerze programów w języku VBScript. Omawia także użycie internetowych komponentów ActiveX dostarczanych wraz z Windows NT 4.0 Server i Windows 2000 Advanced Server. Autor wychodzi z założenia, że otwarte środowisko rozproszone i rozproszone przetwarzanie jest odpowiedzią na wzywanie społeczeństw demokratycznych do otwartej wymiany informacji. Dzięki tej technologii każdy może zaznaczyć swoją obecność na całej planecie.- Jak zamienić statyczne strony WWW na strony dynamiczne?- Zasady programowania obiektowego ułatwiające interakcję klienta z serwerem w środowisku rozproszonym.- Zastosowania technologii ActiveX Data Objects (ADO) firmy Microsoft do realizacji najczęściej używanych funkcji w witrynach WWW.- Obsługa pasków reklamowych, rejestrowania liczby odwiedzin na stronach WWW oraz organizowanie sposobu przechodzenia między kolejnymi stronami witryny.

Informacje dodatkowe o Active Server Pages 3.0:

Wydawnictwo: Mikom