Adele. Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat

Taka płyta jak "21" Adele zdarza się raz na kilkanaście lat. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz ktoś trafił równocześnie do dwunasto- i siedemdziesięciodwulatków, i oczywiście do wszystkich pomiędzy. Być może nigdy wcześniej. Jej piosenka Someone Like You po prawie szesnastu latach zastąpiła Angels Robbiego Williamsa w roli standardu najczęściej wybieranego przez Brytyjczyków zarówno na śluby, jak i pogrzeby - kto wie, czy to nie ważniejsze od wszystkich statuetek i nagród. Wszyscy kochają Adele. Ja też. Poznajcie ją lepiej - w tej książce jest wszystko.

Piotr Metz, Trójka Polskie Radio

Nie kupiła zamku nad Loarą, choć jest dziewiąta na liście najbogatszych Brytyjczyków przed trzydziestką. Za to kupiła dom w Londynie dla matki, a kuzynom pozakładała fundusze emerytalne. Nie reklamuje soków ani ubezpieczeń. Z kolegami ze szkoły nadal chodzi do pubu na gin z sokiem porzeczkowym, tyle że teraz przeszkadza im ochroniarz. Marzy, żeby spotkać w końcu odpowiedniego faceta i urodzić mu dzieci.

Co zmieniło się w życiu Adele, gdy podpisała pierwszy kontrakt na płytę?

Dawniej paliłam skręty, a po podpisaniu kontraktu przerzuciłam się na Marlboro Light.

Jak poradziła sobie z tremą przed rozdaniem Brit Awards?.

Łyknęłam sobie trochę dla kurażu.

Co myśli o narkotykach?

Nigdy w życiu. Chcę, żeby pisano o mojej muzyce, a nie o tym, że wciągam kokę. A nuż przeczyta to moja babcia.

Jak chciałaby się ubierać?

W nosie mam, jak jestem ubrana. Wolę wydawać pieniądze na papierosy i alkohol.

Czy lubi chipsy?

Są zajebiste!

Jej miejsce na ziemi?

W Londynie, nawet jeśli mam naprawdę syfiasty dzień, zawsze znajdzie się coś, co uwielbiam. No i kocham moje mieszkanko w Notting Hill.

Podobno w świecie show-biznesu kieruje się własnymi zasadami?

Skoro nie mam ciała jak Rhianna i nie mogę świecić tyłkiem w teledyskach, to przynajmniej świecę zasadami.

Czy przejmuje się nadwagą?

Od zawsze noszę rozmiar 14-16 i to mi nie przeszkadza. Wolałabym ważyć pięć ton i nagrać rewelacyjny album, niż wyglądać jak Nicole Richie i mieć głos do dupy.

Jaką bieliznę nosi?
- Uwielbiam majtki za funta z tymi wszystkimi bajerami i zabawnymi nadrukami. I kokardy. Można je włożyć tylko raz, bo zaraz potem zwyczajnie się rozpadają.

Ale kocha luksusowe torebki. A my - ją.

Informacje dodatkowe o Adele. Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat:

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Piotr Metz, Arkadiusz Belczyk

Tagi: bóg Adele Adele biografia

Kup książkę Adele. Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat

Adele. Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat - opinie o książce

Avatar użytkownika - wanderlust
wanderlust
Przeczytane:2019-09-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Taylor Swift. Taka jak Ty!
Chas Newkey-Burden0
Okładka ksiązki - Taylor Swift. Taka jak Ty!

Trudno uwierzyć, że ta 25 letnia dziewczyna z małej miejscowości Reading w Pensylwanii ma już na koncie 7 nagrody Grammy, ponad 20 milionów sprzedanych...

Forget Me Not
Julie Soto