Agatha Raisin i ciasto śmierci

Zmęczona miejską gonitwą Agatha Raisin zamyka dochodową firmę w Londynie i przechodzi na wcześniejszą emeryturę, żeby zasmakować spokojnego życia w cichej wiosce Carsely. Znudzona, samotna, przyzwyczajona do sukcesów i uznania, przystępuje do miejscowego konkursu na najlepszy wypiek. Przynosi nań nadziewane ciasto francuskie zakupione po kryjomu w znakomitej londyńskiej piekarni. Jednak ten sposób na awans społeczny zawodzi. Nie dość, że sędzia odrzuca jej kandydaturę, to jeszcze pada martwy po skosztowaniu smakołyku.

Informacje dodatkowe o Agatha Raisin i ciasto śmierci:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2012-07-01

Kup książkę Agatha Raisin i ciasto śmierci

Agatha Raisin i ciasto śmierci - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-10-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Agatha Raisin przechodzi na emeryturę i przeprowadza się do wymarzonego domu na wsi. Niestety, spokój nie jest jej dany, bo dzieją się tu dziwne rzeczy i Agatha zechce wyjaśnić zagadkę pewnego morderstwa.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Całkiem niezły kryminał.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

53-letnia Agatha sprzedaje firmę i wyprowadza się na wieś. Tutaj jednak zaczyna się jej nudzić, wpada na pomysł zaistnienia w wiejskiej społeczności-pragnie wygrać konkurs na najlepsze ciasto. Jak się okazuje, kupione przez nią ciasto zawiera szalej (truciznę). Kobieta musi przyznać się, że nie upiekła ciasta ze szpinakiem, tylko kupiła je w cukierni. Policja uznaje to za przypadek, że szalej zmieszał się ze szpinakiem, ale Agatha odkrywa prawdę. To żona otruła Rega, bo nieboszczyk flirtował z wieloma paniami, a ona miała już go dość. Policjant prowadzący sprawę, Bill Wong, zaprzyjaźnia się z Agathą, nawet daje jej w prezencie kociaka, a już niedługo ratuje jej życie... Agatha od samego początku jest zauroczona swoim sąsiadem, pułkownikiem Jamesem Layce'm. Niestety obiekt jej zainteresowania, unika jej.

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2019-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Po dusznym i lepkim '' Mrocznym zakątku '', zachciało mi się czegoś lekkiego . Upały jeszcze parę dni temu doskwierały niemiłosiernie, co nie sprzyjało '' mądrej '' lekturze z zawiłymi rozważaniami, przy której trzeba wysilać umysł . Pomyślałam sobie więc, że Agatha Raisin i jej ciasto śmierci, będzie w tej sytuacji najlepszym typem . Nie pomyliłam się, książka bardzo mi się spodobała . Lekka, nie trudna, bardziej obyczaj niż kryminał . Lekko po angielsku flegmatyczna . Postać Agaty świetnie odmalowana, tak dobrze, że raczej jej nie polubiłam . Kobieta dość '' grubo ciosana '', ale jaka ma być skoro życie jej nie rozpieszczało i nie miał kto nauczyć finezji i delikatności .

W chwili kiedy wkraczamy w życie Agaty, ma ona 53 lata, jest samotną '' wczesnoemerytką '' . Jako osoba zapobiegliwa i zawsze dostająca (cel uświęca środki) to czego chce, Agata już wcześniej zakupiła sobie domek, chatę (jak ją nazywa) w malowniczej wiosce o nazwie Carsely. Wprowadza się i...zaczyna się nudzić. Nikt jej nie wita, nie zaprasza do siebie, niemal nie zwraca na nią uwagi . Była bizneswoman i właścicielka świetnie prosperującej firmy reklamowej nie przyzwyczajona jest do takiego braku atencji . Jednak nie siedzi i nie rozpacza, ponieważ najlepsza i najskuteczniejsza jest w działaniu, tak i tutaj postanawia zadziałać sama i wkręcić się w grono mieszkańców wsi . W tym celu wpisuje się na listę uczestników konkursu na najlepsze ciasto.

Książkę fajnie się czyta, jest nie przesadzona, no może poza postacią młodego śledczego o azjatyckich korzeniach, który w moim odczuciu, dość dziwnie traktuje jakby nie było, nową we wsi, Agatę . Nie ma tutaj trudnej zagadki kryminalnej, jednak wydaje mi się że nie o to autorce chodziło, nie morderstwo miało być głównym wątkiem . Raczej, myślę, że chodziło o pokazanie takiej współczesnej angielskiej wsi . Gdzie jeszcze wciąż są kółka parafialne i pastorowa która urządza różne akcje charytatywne. Gzie mieszkańcy żyją sobie spokojnie i leniwie i niby rozmawiają tylko o pogodzie, a tak naprawdę wszyscy wszystko wiedzą i nic się tu dłużej nie ukryje . A najwięcej wszystkiego można się dowiedzieć w jedynym we wsi barze . To autorce, moim zdaniem, doskonale się udało, na tyle dobrze, że ja oczami wyobraźni zobaczyłam tę wioskę , która, mimo że niecałą godzinę jazdy od Londynu, zdaje się być na krańcu świata. Mimo że nieszczególnie przypadła mi do gustu sama Agata,liczę na to że toś ją w końcu '' wygładzi '', to jednak polubiłam to miejsce i z chęcią wrócę do Carsely, z kolejną książką M.C. Beaton. Polecam, tym którzy nie spodziewają się WIELKIEJ LITERATURY, a chcieliby odpocząć od innych '' ciężkich '' pozycji .

Avatar użytkownika - ramcia2
ramcia2
Przeczytane:2018-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Lekka powieść kryminalna. W sam raz na wakacje!

Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2017-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Agatha Raisin i zmordowani piechurzy
M. C. Beaton0
Okładka ksiązki - Agatha Raisin i zmordowani piechurzy

Agatha Raisin wraca do swojej ukochanej, cichej i... nudnej wsi Carsley akurat w chwili, gdy na polach niedaleko przypadkowa osoba znajduje zwłoki lokalnej...

Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka
M. C. Beaton0
Okładka ksiązki - Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka

Nikomu nie życz śmierci - tej zasady trzyma się Agatha po powrocie do przytulnego Carsely. Okazuje się jednak, że w czasie nieobecności pojawiła się nowa...