Akuszerka z Sensburga

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7779-546-0
Liczba stron: 272
Język oryginału: polski
Ilustracje: 2 czarno-białe zdjęcia

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Stanisława, młoda kobieta z Mystkówca Starego w samym sercu Puszczy Białej, zbiera zioła i marzy o tym, by zostać pielęgniarką. Niestety, życie nie układa się jej tak, jak by chciała. Kiedy nagle umiera ukochany mąż Edmund, a na świat przychodzi córeczka Marianna, młoda kobieta musi stawić czoła nowym wyzwaniom i zapomnieć o marzeniach.

Niespodziewanie dla samej siebie zostaje akuszerką i pod okiem wiejskiej „babki” doskonali umiejętności, jednocześnie lecząc ziołami. Kiedy we wsi pojawiają się nowi sąsiedzi, przybyli z Prus Wschodnich, opowiadają jej o tej nieznanej krainie i niewielkim mieście Sensburg (obecne Mrągowo), gdzie ludzie żyją zupełnie inaczej. Postanawia wyjechać z rodzinnej wsi i osiąść właśnie tam. Akurat w nieodległej od Sensburga wsi Eckertsdorf (dzisiejsze Wojnowo) planowane są obchody 100 – lecia osadnictwa staroobrzędowców, a tamtejszy klasztor poszukuje akuszerki i zielarki, która mogłaby pomóc siostrze Galinie. Stanisława postanawia wybrać się w daleką podróż, która zmieni jej życie.

Powieść pachnie ziołami i jest przesycona prawdziwymi opowieściami mieszkańców Prus Wschodnich. Pokazuje świat wiejskich zielarek i akuszerek, który wprawdzie już odszedł, ale wciąż jeszcze powraca w ludzkich wspomnieniach.

Tagi: klasztor Mazury zioła II wojna światowa Mazowsze Prusy Wschodnie ziołolecznictwo akuszerka dwudziestolecie międzywojenne szpital szpital psychiatryczny nazizm staroobrzędowcy Wojnowo Sensburg (Mrągowo) leczenie

Kup książkę Akuszerka z Sensburga

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Akuszerka z Sensburga

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,
Inne książki autora
Studnia bez dna
Katarzyna Enerlich ; 0
Okładka ksiązki - Studnia bez dna

Jaką tajemnicę skrywa trzynastowieczna studnia w rzeźbiarskiej pracowni w Toruniu? Co łączy powtórny pochówek Mikołaja Kopernika z zadziwiającym...

Zobacz wszystkie książki tego autora