Ale drzewa!

Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata drzew. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele zielonych jak listki ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały pomiędzy konary drzewa. Och! Ale drzewa! Ale zabawa!

Bajecznie kolorowe strony książeczki zaciekawią dzieci otaczającym je światem i pięknem przyrody i zapewnią im rozwijającą i bezpieczną rozrywkę.

Do zobaczenia w zielonym królestwie drzew...

Informacje dodatkowe o Ale drzewa!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-04-21
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Explore Animal Kingdom Trees

Kup książkę Ale drzewa!

Ale drzewa! - opinie o książce

Mam wielką słabość do książek dla dzieci, a jak są pięknie wydane to już całkiem tracę dla nich głowę.

Nie było możliwe, żebym obojętnie przeszła obok serii ,,Ale" @jupijowydawnictwo

Dzięki uprzejmości wydawnictwa miałam przyjemność poznać wszystkie trzy książki: o pszczołach, mrówkach i drzewach.

Książki dopracowane są w każdym szczególe. Już sam pomysł na wygląd książek jest genialny. No i ilustracje, kolory są przyjemne dla oka. Uwielbiam ?

Każda z książek odkrywa różne ciekawostki z życia pszczół i mrówek czy zwierząt żyjących  na drzewach.

Dzieciaki mogą dowiedzieć się jakie pszczoły żyją w ulach, jak produkują miód i jak są one ważne dla środowiska.

Antkowi najbardziej podoba się książka o mrówkach. To jak wygląda mrowisko, jak mrówki ciężko pracują.

,,Ale drzewa" pokazuje, że drzewa są schronieniem dla wielu zwierząt i ptaków. Dzieci też dowiadują się, że mamy różne rodzaje drzew i każde z nich ma inne liście itp.

Seria ta przekazuje tak dużo ciekawostek ze świata przyrody. Sama czytałam je z zaciekawieniem. Dla małego przyrodnika będą idealne.

Ja jestem zachwycona (zresztą Antek też) tymi książkami. Oprócz pięknego wydania, dziecko może się wiele dowiedzieć i zaspokoić swoją ciekawość.

Avatar użytkownika - alicjaplaskonos
alicjaplaskonos
Przeczytane:2023-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kartonowa seria z genialnymi wycięciami oraz pięknymi ilustracjami wręcz zachwycają. Na sam widok książek oczy się świecą i to nie tylko małemu czytelnikowi, ale również temu dorosłemu. Ich poznawanie to czysta przyjemność.   ,,Ale drzewa" odkrywa zakamarki drzewa jako schronienia dla wielu zwierząt i owadów. Zdajecie sobie sprawę jak wiele stworzeń jest zależnych od drzew i jego możliwości chronienia ? Uważny obserwator zauważy gniazda ptaków, norki lisa, dziuple wiewiórek, domki jelonków rogaczy i wielu innych. Drzewa są nam wszystkim niezbędne do życia, więc musimy o nie dbać.

Wydawnictwo jak zwykle zachwyca formą i zawartością edukacyjną!

Nauka przez zabawę to najlepsza możliwa forma edukacji. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej nam przyswajać wiedzę jeśli jest zaprezentowana w atrakcyjnej formie, a nowe książeczki wydane nakładem @jupijowydawnictwo niewątpliwie są niezwykle atrakcyjne.

Przyznam, że od momentu kiedy zobaczyłam ich formę moją pierwszą myślą było: "wow! Ależ to cudeńka". Przy bliższym poznaniu okazało się, że książki nie tylko czarują nas atrakcyjną formą, ale także niosą ze sobą wartość edukacyjną.

Pomysł na wykonanie kartonowych książeczek, które dają wrażenie trójwymiarowości uważam za genialny. Dzieci mogą bez trudu sobie wyobrazić, że zaglądają do ula ?, mrowiska ? lub odkrywają kolejne konary drzewa ?.

W trakcie swojej podróży po książkach zwiedzają tunele, jamki, komory czy dziuple. Po drodze zbierają fascynujące informacje, które aż chce się wykorzystywać nawet po lekturze.

Nie tak dawno usłyszałam od Synka, że pszczoły żyły już w czasach dinozaurów, a wiecie skąd moje dziecko zdobyło taką informację? No właśnie z książki: "Ale ule!".

Znajdziemy tutaj mnóstwo podobnych ciekawostek, które jeszcze bardziej rozbudzą w dzieciach chęć do odkrywania otaczającego je świata ?.

Na uwagę zasługuje też wzmianka o grafice, która w mojej opinii jest przeurocza. Z kolei bardzo grube kartonowe strony są odporne nawet na intensywne użytkowanie ?

Ale ule!
Petra Bartíková0
Okładka ksiązki - Ale ule!

Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata pszczół. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci...

Rok w ogrodzie
Petra Bartíková0
Okładka ksiązki - Rok w ogrodzie

Gdzie zimują ważki? Czy osy mieszkają w hotelach? Kiedy kwitną tulipany i narcyzy? Zobacz, jak zmienia się przyroda przez cały rok – wiosną, latem...