Ale Meksyk! Totalne wariactwo

Tom 1 cyklu Ale Meksyk!

Dla niej to ostatnie wakacje u ojca będące kładką między światem studenckim a rozpoczęciem pracy w poważnym dorosłym życiu.

Dla niego to zamknięcie trudnego rozdziału i powrót do domu w celu sprostania wymaganiom, jakie stawia mu rodzina.

Ona rozważna i waleczna. On introwertyczny i tajemniczy.

Pewnego dnia ich drogi przypadkowo się przecinają.

On ratuje ją z opresji, ona korzysta z jego pomocy.

Przez niewinne kłamstwo wplątują się w sytuację, w której żadne z nich nie chce być. A to ciągnie za sobą kolejne zdarzenia, które zaczynają ich do siebie zbliżać.

Czy zamknięty w sobie i niewierzący w miłość Diego zmieni swoje podejście do życia dzięki spotkaniu dziewczyny z innego kontynentu? Czy poukładana i rozsądna Pola zgodzi się na propozycję, która zostanie jej niespodziewanie przedstawiona i która może zmienić całe jej życie?

Ale Meksyk! Totalne wariactwo – to opowieść o Polce Apolonii i Meksykaninie Diego oraz o tym, jak ich spotkanie spowoduje nieodwracalne zawirowania w życiu obojga, a wszystko to okraszone gorącym meksykańskim słońcem i dawką bezczelnego humoru.

Informacje dodatkowe o Ale Meksyk! Totalne wariactwo:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-08-30
ISBN: 9788367520393

Kup książkę Ale Meksyk! Totalne wariactwo

Ale Meksyk! Totalne wariactwo - opinie o książce

Przypadkowe zetknięcie się dwojga obcych sobie ludzi wielokrotnie odmieniło czyjeś życie, ale nie jest oczywiste, czy na lepsze, czy na gorsze. Takie sytuacje zdarzają się dość często i to w najmniej spodziewanym momencie. Niektórzy nie wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, ale może tylko, dlatego że jej nigdy nie doświadczyli.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dosyć spokojną i ułożoną Polę, która wyjątkowo dała się namówić nieobliczalnej siostrze Oli na daleki wyjazd na imprezę z domu ich ojca w Meksyku. Jakby tego było mało dziewczyny udały się tam bez telefonów, a w drodze powrotnej Ola zajęta całowaniem się z poznanym w klubie chłopakiem w ogóle nie zwracała uwagi na to, co się wokół niej dzieje. Szczęśliwie Pola spostrzegła, że jadą w niewłaściwym kierunku i podczas nieuwagi mężczyzn na stacji benzynowej odjechała wraz z siostrą ich samochodem. Niestety paliwa było mało i po jakimś czasie musiały iść na pieszo. Ola postanowiła zatrzymać nadjeżdżający samochód prowadzony przez Diego, a pasażerką była jego siostra Daniela. Młodzi ludzie udzielili im pomocy zabierając autostopowiczki, jednakże podróż nietrwała zbyt długo, gdyż stary samochód zepsuł się i dalszą drogę postanowili pokonać autobusem. Kto zagraża Poli? Co będzie musiała zrobić bohaterka, by stać się bezpieczną? Jakie relacje połączą Diego i Polę? Co się jeszcze wydarzy i czy każde ich zachowanie będzie udawane? O tym w książce ,,Ale Meksyk! Totalne wariactwo” autorstwa P.K. Farion.

Pomoc za wszelką cenę

Autorka za sprawą Diego i jego siostry ukazała społeczną postawę godną uwagi, a mianowicie pomoc niosącą ryzyko poniesienia daleko idących konsekwencji, a w tym zmianę dotychczasowego życia na takie, które dotychczas było skutecznie przez niego omijane. Wiadomo, że ten przykład, o którym przeczytacie może jest nadzwyczajny, ale w rzeczywistości ludzie ponoszą różne ofiary za obcych ludzi. Często są to błahostki, ale bywają też i znacznie cenniejsze koszty. Poświęcenie się Diega dla obcej dziewczyny może uświadomić nam, że nie warto udawać, że czegoś złego nie widzimy, gdyż być może jesteśmy ostatnią deską ratunku danego człowieka. Jak widać P.K. Farion nawet w tak lekkiej historii potrafi wpleść wątki umoralniające (co jest dużym plusem), które mogą uzmysłowić nam pewne fakty, które powinny być dla wszystkich oczywiste.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością i z dużym zainteresowaniem, dzięki pewnym tajemnicom, które chciałem czym prędzej poznać, a co nie w pełni się udało, gdyż zakończenie pozostawiło mnie w szeregu domysłów, co do dalszej akcji, dlatego też nie mogę się doczekać kontynuacji tej historii. W tym przypadku mamy do czynienia z romansem z elementami komediowymi często objawiającymi się w postaci przypadkowych zdarzeń stawiających bohaterów w niekoniecznie zacnych w ich mniemaniu sytuacjach. Okładka przykuwa wzrok (zwłaszcza mężczyzn) i myślę, że pasuje do jej treści, tudzież samego tytułu. Jak zawsze u tej autorki możemy spotkać na początku książki wartościowy cytat skłaniający do chwilowej refleksji. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom P.K. Farion, jak i tym, którzy lubią lekkie i przyjemne, miłosne historie trzymające cały czas w napięciu i niepewności.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Rewizja.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-09-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia całkowicie mnie kupiła.Szaleństwo wydarzeń,nieodpowiednie decyzje spowodowane chwilà sprawiają,że później jest tylko zabawniej.Dwie siostry są jak ogień i woda.Tylko Pola jest wodą,która wpada w istny ogień nieporozumień.Chcąc żyć po swojemu-życie daje jej przystojnego Meksykanina,który zatrzęśnie jej ziemią!!
Poznawanie bohaterów i ich przeszłości przyczynia się do tego,że coraz bardziej kibicowałam ich w sukces ich działań.Jednak w tej historii drzemie potencjał i mam nadzieje na szybkie poznanie kontynuacji ich życia

Autorka daje czytelnikowi nie tylko świetna historie z szaleństwem decyzji,ale także wplątuje do fabuły intryg,planu i niebezpiecznych ludzi czyhajacych tuż za rogiem.Nuta niepewności i strach o swoje życie sprawia,że od powieści ciężko się oderwać.Z jednej strony jest zabawnie i komicznie,z drugiej poważnie.
Gorący Meksyk niesie ze sobą istne diabelskie zło z którym się nie wygra,dopóki nie pozna się godnego przeciwnika potrafiącego obronić i dać schron bezpieczeństwa.Natomiast każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje trudne czasem do odkręcenia.I o tym przekona się Pola…

Jeśli szukasz ciekawej i zabawnej książki z ciagle zaskakującą fabuła to jest to idealna lektura dla ciebie.
Ja polecam,oczekując na ciąg dalszy

,,Gdy zbieg okoliczności i niewinne kłamstwo stają się podstawą walki o nieznane i budzą uśpione emocje..."

Gdy Pola wraz z siostrą wyjeżdżała na wakacje do ojca, nie spodziewała się jak bardzo zmieni się jej życie.

Jak nieznajomy mężczyzna, namiesza w jej planach na przyszłość.

I jak jedno małe kłamstwo, może postawić życie do góry nogami.

"Ale Meksyk" to książka która z początku wzbudziła we mnie mieszane uczucie, była trochę przewidywalna, jednak to co działo się później, zrobiło na mnie wielkie wrażenie. I choć w książce nie ma jakiś wielkich zwrotów akcji, to pochłania się ją w mig. Wciąga jak tornado, chwilami rozśmiesza a czasem wywołuje delikatne łzy w oczach.

Bohaterowie są cudownie, choć Ola trochę mnie irytowała i jej lekkość bytu.

Przyciąganie między Pola i Diego było wręcz wyczuwalne, a iskry przeskakiwały że, aż wrzało.

Fabuła genialnie skonstruowana, jak już wspomniałam, choć akcja nie mknie jakoś zawrotnie, to książka robi wrażenie.

Zakończenie pozostawiło na mojej twarzy szok. Ja chcę więcej, jak można tak skończyć. Ja się pytam gdzie jest to na co tak czekałam !

Nie napiszę Wam co to już musicie sami się dowiedzieć ale uwierzcie autorka potrafi zaskoczyć ?

Polecam ?

Diabelski układ
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Diabelski układ

Sara jest ambitną dziewczyną, która dąży do rozwoju swojej kariery w bankowości. Błażej jest osobistym ochroniarzem, który ma co nieco za uszami. Początkowo...

Prawo Matki
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Prawo Matki

Zuzanna jest silną kobietą, która walczy o swego syna najlepiej, jak potrafi. Nie jest już sama, ale to nie znaczy, że nie samotna. Myślała, że jej świat...