Algorytmy. Od podstaw

Wprowadzenie do problematyki algorytmów i struktur danych Badanie złożoności algorytmów Analiza i implementacja algorytmów Zasady testowania kodu Algorytmy leżą u podstaw programowania. Zasady rozwiązywania typowych problemów programistycznych, opisane w postaci blokowej lub za pomocą uniwersalnego "pseudokodu", są wykorzystywane codziennie przez tysiące informatyków na całym świecie. Właściwe zrozumienie zarówno samych algorytmów, jak i zasad ich stosowania w praktyce, jest kluczem do tworzenia wydajnych aplikacji. Umiejętność oceny efektywności i złożoności algorytmów przyda się również przy wyborze najlepszego rozwiązania określonego problemu. Książka "Algorytmy. Od podstaw" przedstawia podstawowe zagadnienia związane z algorytmami. Dzięki niej nauczysz się wyznaczać złożoność obliczeniową algorytmów i implementować algorytmy w programach. Poznasz algorytmy sortowania, przeszukiwania i przetwarzania danych. Dowiesz się, czym są testy jednostkowe i dlaczego ich stosowanie jest tak ważne podczas tworzenia oprogramowania. W książce omówiono m.in. następujące zagadnienia: Testy jednostkowe i biblioteka JUnit Iteracja i rekurencja Kolejki FIFO Listy i stosy Algorytmy sortowania Binarne wyszukiwanie i zastępowanie Zbiory, mapy i drzewa wyszukiwawcze Wyszukiwanie tekstu Poznaj sprawdzone i powszechnie używane algorytmy i zastosuj je w swoich aplikacjach.

Informacje dodatkowe o Algorytmy. Od podstaw:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-246-0372-7

Kup książkę Algorytmy. Od podstaw

Algorytmy. Od podstaw - opinie o książce