Amazing Spider-Man. Powrót do korzeni. Tom 1

Pierwszy tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh!

Peter Parker znów ma okazję doświadczyć swojego ,,szczęścia". Zostaje oskarżony o splagiatowanie pracy naukowej i zwolniony z redakcji ,,Daily Bugle", a w dodatku jego nowym współlokatorem okazuje się znany złodziej Bumerang. Tymczasem Curt Connors pracuje nad urządzeniem zatrzymującym niespodziewane przemiany w Lizarda. ,,Szczęśliwym" trafem zadziałało ono na Spider-Mana, który oddzielił się od Parkera. Co z tego wyniknie? Czy Peter Parker wreszcie poczuje się wolny i będzie mógł zadbać o swoją relację z Mary Jane? Czy jednak oznacza to tylko nowe kłopoty?

Autorem scenariusz jest Nick Spencer (,,Iron-Man 2.0", ,,Ant-Man: Druga szansa"), a rysunki przygotował Ryan Ottley (,,Invincible").

Album zawiera zeszyty ,,The Amazing Spider-Man" (2018) #1-5.

Informacje dodatkowe o Amazing Spider-Man. Powrót do korzeni. Tom 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

„FRESH” SPIDER-START

Zawsze w pewnym momencie czytania dowolnego runu dowolnej serii, zaczynam czuć znużenie pracami konkretnego twórcy. W przypadku „Spider-Mana” nawet dzieła znakomitego scenarzysty, jakim był J.M. Straczynski, w pewnym momencie przestały mnie cieszyć, ale zmiana na Dana Slotta okazała się wówczas niestety nienajlepszym pomysłem. Teraz Slott w końcu opuścił pajęczy pokład, co przyjąłem z ulgą, ale obawiałem się, co wyjdzie z serii pod sterami pamiętanego z serii „Kapitan Ameryka: Steve Rogers” czy eventu „Tajne imperium” Nicka Spencera, który nie słynął ze szczególnie zabawnych fabuł, a przecież przygody Pajęczaka humorem w dużej mierze stoją. Ale to, co zaserwował wyszło naprawdę nieźle. Wtórnie, ale nieźle i w sposób, który nowym czytelnikom pozwoli zacząć lekturę serii od tego momentu bez większych strat dla odbioru treści.

Peter miał wielką międzynarodową firmę, produkował gadżety, ale to wszystko upadło. Stracił to, na co pracował, stał się pośmiewiskiem, skończył z masą procesów i niemal bez domu i pracy. Odnalazł się jednak, wrócił do Daily Buggle, a teraz nawet znów zbliża się do Mary Jane. Ale szczęście Parkera daje o sobie znać. Peter znów traci posadę, zostaje oskarżony o plagiat pracy naukowej, do tego jego dawni wrogowie pojawiają się na horyzoncie… A to wcale nie najmniej dziwne, szalone i niebezpieczne rzeczy, jakie na niego czekają. Czy będzie na nie gotowy? I czy zdoła w nich wybrnąć?

Bieganie od rekreacji do maratonu
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Bieganie od rekreacji do maratonu

Jak biegać szybciej, dalej, mądrzej.  Zacznij biegać – wybierz jeden z planów treningowych o poziomie zaawansowania zależnym od wytyczonego...

Piratologia
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Piratologia

Kolejna, czwarta z serii tajemniczych ksiąg - "autentyków", które podobno przetrwały wielowiekową próbę czasu i zostały wydane na nowo w starej...