Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień

Tom 3 cyklu Amelka Kieł

Witajcie w Nokturnii po raz trzeci!

Amelka Kieł jest już dorastającą wampirzycą! Za kilka dni zaledwie na Dyniowym Pustkowiu odbędzie się całonocne przyjęcie z okazji jej jedenastych urodzin. Gości zjedzie się z pewnością niemało. Wszak Amelka wraz z Dyńką, Florką, Kostkiem i księciem Tadżinem dopiero co doprowadzili do sojuszu między Królestwami Mroku i Światła, a Świetliste i Mroczne Istoty nie są już wrogami, lecz przyjaciółmi.

Czy jednak nic nie zakłóci tak pięknie zapowiadającej się urodzinocki? Nie wiemy jak Wy, ale my obawiamy się trochę tytułowego Złodzieja Wspomnień...

Czy naszym bohaterom uda się ocalić i przywrócić wspomnienia mieszkańców Nokturnii? Przekonajcie się sami.

Informacje dodatkowe o Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: Amelia Fang and the Memory Thief

Kup książkę Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień

Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień - opinie o książce

To już nasze trzecie i niestety ostatnie spotkanie z przygodami fantastycznej grupy przyjaciół.

Tym razem Amelka i jej towarzysze, postanawiają dowiedzieć się, kto stoi za utratą wspomnień mieszkańców Nokturnii - pamiętacie ich przygody z części 2?

Amelka zaczyna przygotowywać wielką uroczystość urodzinocki. Wampirza dziewczynka obchodzi jedenaste urodziny. Na bal zaprasza wszystkich przyjaciół. Jest ich naprawdę sporo, odkąd wraz z księciem Tadżinem połączyła królestwo mroku i światła. Gdy nadchodzi wielce wyczekiwana przez nią uroczystość... Amelka jest sama. Gdzie się podziali wszyscy?

Okazuje się, że wśród nich zagościło zło. Zło, które nadal stara się skłócić mieszkańców obu krajów, zło które nadal kradnie myśli i wspomnienia. Czy uda się je odnaleźć i pozbawić złodziejskiej mocy? Czy mieszkańcy obu krain, otrzymają z powrotem swoje wspomnienia?

Strasznie żałuję, że to już ostatnia część przygód Amelki. O dzieciach już nie wspomnę, bo to w końcu historia dla nich :) Książki - wszystkie części - są naprawdę świetne i godne polecenia.
"Złodziej wspomnień" również. Dzięki niemu, dzieci dowiedzą się co znaczy prawdziwa przyjaźń, zobaczą, że da się żyć bez podziałów i uprzedzeń, a to życie jest bardzo, bardzo przyjemne. Zapamiętają też, że warto pomagać i wspierać się wzajemnie. Razem możemy zdziałać więcej, niż walka w pojedynkę.

Trzecia część tworzy spójną całość z poprzednimi. Autorka i tu zachwyca swoją pomysłowością i humorem, stara się zaciekawić tych, którzy jeszcze są niepewni co do samej wampirzo-jednorożcowej historii. Bo któż oprze się zajęciom z brokatologii? :) Okładka i rysunki nawiązują do poprzednich części. Jednym słowem - jestem zachwycona!

,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców"

,,Amelka Kieł i Władcy Jednorożców"

,,Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień" Laura Ellen Anderson

Świetna seria książek dla dzieci. Coś co wydaje się straszne, okazuje się takim nie być. Dzięki Amelce i jej przyjaciołom dwa odmienne światy znajdują porozumienie. Porządna dawka humoru, niesamowite przygody, przyjaźń, pomoc, współpraca. Nie brakuje też przepisów na ciekawe smakołyki. Polecam, moje dzieci są zachwycone serią i liczą na więcej.

Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców
Laura Ellen Anderson0
Okładka ksiązki - Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców

Zapraszamy do świata Nokturnii, w którym rządzi ciemność, blask jest przerażający, a jednorożce są bohaterami koszmarów. Poznajcie Amelkę...