Ametyst. Książęca krew

Książę Gonza de Veresa, władca południowego księstwa, zostaje zamordowany, a jego dzieci oraz żona zapadają się pod ziemię. Napięcie między politycznymi stronnictwami sięga zenitu – zaczyna się gra o tron, co wieszczy nadciągającą wojnę. Na tle tej burzliwej rozgrywki podupadająca finansowo załoga „Ametysta” wyrusza w podróż, która ma na celu podreperować jej budżet. Nie wie jeszcze, co ją czeka, ale jedno jest pewne: kiedy wchodzisz na pokład „Ametysta”, twoje życie wiąże się z nim na dłużej, niż myślisz…

„Ametyst” to historia pachnąca morską bryzą, pełna gwaru portowych zaułków i cichych zaklęć magów wiatru. To opowieść o ludziach morza w fantastycznym świecie, w którym poznamy wolnych żeglarzy, dumnych piratów północy oraz honorowych rycerzy i oficerów floty, gotowych oddać życie za króla. „Ametyst” to żaglowiec, którego załodze przyjdzie zmagać się nie tylko z przeciwnymi wiatrami czy intrygami możnych, ale także z przeklętymi koszmarami przyczajonymi w odmętach mórz.

„Książęca krew” to pierwszy tom cyklu, który jednocześnie stanowi zamkniętą całość fabularną.

Informacje dodatkowe o Ametyst. Książęca krew:

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2022-07-01

Kup książkę Ametyst. Książęca krew

Ametyst. Książęca krew - opinie o książce

Ahoj, Przygodo! Kto ma ochotę wyruszyć ku nieznanym lądom z wilkami morskimi i poczuć morską bryzę? Chętnych zapraszam na pokład "Ametystu".

Władca południowego księstwa, książę Gonza de Veresa zostaje zamordowany. Jego dzieci i nowo poślubiona małżonka znikają w tajemniczych okolicznościach. Tak rozpoczyna się polityczna rozgrywka, walka o tron. W takiej zawierusze załoga "Ametystu" przyjmuje tajemniczy ładunek, aby podreperować kruchy budżet. Cóż to za ładunek? I co za nieprzewidziane przygody przytrafią im się podczas podróży? Popłyńcie z tą morską falą i przekonajcie się sami!

Trafimy tu do fascynującego świata! Poznamy całą plejadę barwnych, nietuzinkowych postaci. Żeglarze, piraci, honorowi rycerze, magowie wiatru. Plusem tej książki jest twarda kobieca postać, biorąca sprawy w własne ręce i samotnie walcząca o swą godność w świecie mężczyzn.

Załodze statku przyjdzie się zmierzyć nie tylko z nieprzychylnymi wiatrami, intrygami politycznymi, ale i też czymś o czym szeptają morskie legendy, mrocznego, koszmarnego, skrywającego się na dnie morza.

Szybko zostałam wciągnięta w wir wydarzeń. Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że nie da się tu nudzić. Atutem tej książki jest mapka oraz słowniczek terminów żeglarskich, także dla nowicjuszy tematów marynistycznych to spore ułatwienie. Na uwagę zasługują dialogi, naturalne, nie brakuje w nich akcentów humorystycznych, które wyśmienicie trafiły w mój gust.

Już wypatruję niecierpliwie na horyzoncie drugiej części!

Mgły przeszłości. Kontynuacja historii Alazzy
Cezary Czyżewski0
Okładka ksiązki - Mgły przeszłości. Kontynuacja historii Alazzy

Ciąg dalszy historii Tadeusza Siekierskiego i jego demonicznej znajomej, rozpoczęty w powieści Alazza. Demonica Alazza nieoczekiwanie znika. Tadeusz...

Alazza
Cezary Czyżewski0
Okładka ksiązki - Alazza

To opowieść o ludziach i demonach, miłości i nienawiści, pełna tajemnic, sił potężniejszych niż ludzkość i magii, czającej się w zaułkach Bydgoszczy. Tadeusz...