Ania Robaczek ratuje pszczoły

Poznaj Anię Robaczek - dziewczynkę, która najbardziej na świecie kocha wszystkie owady! Każdy owad, i mały, i duży, może czuć się bezpiecznie, kiedy w pobliżu jest Ania Robaczek. Ona niczego się nie boi i zawsze jest gotowa stanąć w obronie swoich małych przyjaciół. Na szóste urodziny dostaje od babci coś specjalnego. To magiczne szkło powiększające, dzięki któremu można... rozmawiać z owadami. I dobrze się składa, bo pszczoły z sąsiedztwa potrzebują właśnie pomocy. Piękny ogród, w którym mieszkają wśród kwiatów i drzew, ma zostać zniszczony. Staś, chłopiec z sąsiedztwa, poprosił tatę, aby w jego miejscu zrobił mu wybetonowany plac do jazdy na rowerze. Ale Ania nigdy przenigdy na to nie pozwoli! Czy uda jej się ocalić pszczoły?

Ania Robaczek to książka idealna dla małych miłośników przyrody. Znalazło się w niej mnóstwo informacji i ciekawostek o świecie owadów dzięki czemu będzie świetnym wsparciem w edukacji ekologicznej. Sympatyczni bohaterowie pozwolą dziecku utożsamić się z postaciami.

Informacje dodatkowe o Ania Robaczek ratuje pszczoły:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-05-05

Kup książkę Ania Robaczek ratuje pszczoły

Ania Robaczek ratuje pszczoły - opinie o książce

Ależ ja lubię książki dla dzieci. Szczególnie te pięknie zilustrowane i mądre, a do takich właśnie należy "Ania Robaczek ratuje pszczoły". Ta krótka książeczka, bardzo kolorowa i świetną kreską zilustrowana, jest mądra i uczy dzieci wrażliwości, zaczątków ekologii, empatii. Uczy też negocjacji i miłości do natury. Krótka, na jeden raz, ale jakże wartościowa. Polecam bardzo!

Nawet mały człowiek MOŻE dużo zdziałać” dla przyrody.

„Ania Robaczek ratuje pszczoły” to książka opowiadająca o Ani, dziewczynce, która dostała od swojej babci na urodziny magiczną, czarodziejską lupę. Dzięki niej bohaterka zaczęła rozumieć mowę robaków i owadów.

Pewnego dnia do dziewczynki podfrunęła pszczoła i poprosiła ją o pomoc.
Staś, mieszkający za płotem dostał nowy rower i poprosił tatę, aby ten zniszczył ogród i wybudował chodnik, aby chłopiec miał gdzie jeździć. Ania postanawia pomóc pszczołom. Jej próby rozmowy z małym sąsiadem nie powiodły się. Przygotowała, więc plan, do którego włączyły się ślimaki, pszczoły, pająki i jedwabniki. Po południu, kiedy plan był gotowy w 100%, Ania zapukała do drzwi domu chłopca, a gdy ten wyszedł owady zrzuciły na niego lepki kokon. Ania dowiedziała się, że Stanisław boi się robali, dlatego nie znosi swojego ogrodu. Dziewczynka postanowiła…
Czy Staś przekona się, że pszczoły są potrzebne?
Co zmieni się w dzielnicy, w której mieszka Ania?
Tego dowiecie się czytając książkę. Polecam.