Aniel

Tom 36 cyklu Thorgal

Trzydziesta szósta część bestsellerowej serii fantasy ukazującej przygody Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów.

Thorgal z towarzyszami i synem Anielem, którego opanowały dwa obce byty, płyną ku wybrzeżom odległego królestwa Zhar. Tam właśnie Aegirsson chce odnaleźć dawnych przyjaciół, a szczególnie mędrca Armenosa, gdyż tylko on może wyleczyć Aniela. Na miejscu okazuje się jednak, że Zhar zostało opanowane przez tajemnicze wojowniczki. Thorgala czeka długa walka, nim dotrze do siedziby Armenosa, ale czy mędrzec będzie znał sposób na uratowanie chłopca? I czy wiking kiedykolwiek zdoła wrócić z synem do swojej rodziny, która czeka na dalekiej Północy?

Scenariusz 36. tomu napisał Francuz Yann Le Pennetier, współautor innych serii z tego samego uniwersum - Louve i Thorgal: Młodzieńcze Lata. Rysunki cyklu Thorgal są dziełem wybitnego polskiego grafika Grzegorza Rosińskiego, znanego z takich komiksów jak Yans czy Skarga Utraconych Ziem.

Informacje dodatkowe o Aniel:

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Ilustracje:Grzegorz Rosiński

Kup książkę Aniel

Aniel - opinie o książce

Yann Le Pennetier niestety swój debiut jako scenarzysta Thorgala nie może zaliczyć do udanych. Scenariusz jest miejscami pocięty, przez to nie współgra z obrazkami, nie mówiąc już o całej historii gdzie wrzucił masę postaci bez większego ładu i składu.

Forget Me Not
Julie Soto