Anioł Johnny

Siedemnastoletni Johnny jednym słowem potrafił uszczęśliwić swoje otoczenie, napełnić dumą serce matki i wydobyć to, co najlepsze ze swoich przyjaciół. W dniu rozdania świadectw zginał w wypadku samochodowym. W okresie żałoby okazuje się jednak, że wciąż czuwa nad swoją rodziną...

Informacje dodatkowe o Anioł Johnny:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2004-10-12
ISBN: 83-7391-365-3

Kup książkę Anioł Johnny

Anioł Johnny - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Chcę mieć,
Piękna historia dająca nadzieję, uświadamiająca jak ważne jest byśmy doceniali bliskich, bo "tak szybko odchodzą". Stawiająca nas wobec wielu dylematów, pytań w stylu: jak zachowałbym/-łabym się na jej/jego miejscu?
Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2015-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Johnny jest siedemnastoletnim chłopcem; dobrym synem i wspaniałym przyjacielem. Wszyscy znajomi go lubią, bo jest sympatyczny, właśnie przygotowuje się do mowy na zakończenie szkoły średniej. Okrutny wypadek samochodowy przerywa idyllę. Johnny zostawia po sobie zrozpaczonych rodziców, rodzeństwo i dziewczynę. Czy może im pomóc, by jego odejście nie było dla nich tak straszne?
O Danielle Steel słyszałam wiele, do tej pory nie miałam okazji przeczytać żadnych z jej powieści,jednak czytając opisy jej utworów stwierdziłam, że jest to pisarka po której książki jak najbardziej warto sięgnąć. Chociażby po to, żeby wyrobić sobie zdanie czy twórczość autorki przypadła do gustu. Anioł Johnny to pierwsza książka tej autorki. Opowiada historie siedemnastoletniego Johnnego Patersona. Chłopiec mimo, że osiągał ogromne sukcesy w nauce czy w sporcie zawsze pozostawał skromny i nie uważał się za lepszego od innych dlatego miał liczne grono przyjaciół. Nastolatek właśnie kończył szkołę, miał dziewczynę i wielkie plany na przyszłość. Niestety nie doczekał ich realizacji. Po balu maturalnym dochodzi do tragicznego wypadku samochodowego, w którym ginie Johnny. Dla jego przyjaciół i rodziny jest to ogromny cios, dla matki, która jeszcze parę godzin rozmawiała z synem, cieszyła się, że kończy szkołę, idzie na bal maturalny a teraz dowiaduje się, że jej dziecko nie żyje. Jednak chłopak po śmierci nie zamierza opuścić bliskich. Zaczynają się dziać niewyjaśnione rzeczy, jednak najbardziej doświadcza tego matka Johnnego i jego młodszy brat Bobby. Czy rodzina już tak doświadczona przez los odnajdzie radosć? Co im przekaże Johnny? Ta książka mnie niesamowicie poruszyła. Autorka przekazuje jak w jednej chwili może się zmienić życie, powieść porusza także temat uzależnienia od alkoholu. Jak uzależniony człowiek próbuje walczyć z nałogiem,ale często brak mu silnej woli. Zaczynam cenić autorkę, ponieważ jej książki nie są naiwnymi czytadłami tylko pomysły czerpie właśnie z życia. Anioł Johnny to poruszająca opowieść, pokazująca, że nadzieja jest płomieniem, który zawsze chce płonąć nawet jeśli jest zgaszony. Może właśnie za rozwiązaniem wszystkich problemów stoją Ci co odeszli i z zaświatów czuwają, aby wszystko się ułożyło. Ja w to wierzę.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2014-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Wzruszająca powieść Kolejna chwytająca za serce książka wspaniałej pisarki jaką jest Daniell Steel. Powieść ukazuje wielkość miłości syna do matki. Johny ginie w wypadku, ale pomimo tego czuwa nad matką, rodziną i swoją dziewczyną. Kocha życie, które stracił. Polecam wszystkim, którzy lubią tego typu książki.
Autorka ta jest znana przede wszystkim z licznych powieści obyczajowych. Na pierwszy raz postanowiłam sięgnąć po właśnie tą. Dzisiejsza recenzja może być trochę nieskładna, piszę ,, na gorąco", jeszcze trzęsą mi się ręce, a samo spojrzenie na okładkę wywołuje łzy. Chyba już widzicie, że mi się podobało. Siedemnastoletni Johnny jest powszechnie przez wszystkich lubiany. Ma kochającą dziewczynę, bardzo dobre wyniki w nauce, w sporcie też. Chociaż w domu czasami nie jest dobrze, sama obecność chłopaka potrafi czynić cuda. Dzieje się tragedia, gdy w bal maturalny chłopak ginie w wypadku samochodowym. Cały czas jednak czuwa nad swoimi bliskimi. Żadna książka nie wywołała u mnie takich potoków łez. Nigdy. Może dlatego, że uświadamia nam jaka śmierć jest nieuchronna i nieoczekiwana. Jest młody chłopak, chce iść na studia, z dziewczyną planuje wspólną przyszłość, a tu ułamek sekundy i jego życie się kończy. Chyba właśnie dlatego tak mną ta książka wstrząsnęła. Bohater jest w podobnym do mnie wieku i ta miłość do tej dziewczyny, która została tak pięknie opisana. Jest tu też wątek rodziny, która nie może pogodzić się ze stratą. Autorka pięknie pisze, jednak nie używa bardzo wyszukanych słów. Gra na naszych uczuciach, wzrusza, smuci. Gdzieś tam jednak widać promyczek słońca, który daje nadzieję na poprawę losu. Okładka niezbyt mi się podoba, ale to się nie liczy. Wiem, że wiele osób zarzuca tej książce nieprawdopodobność i przewidywalność. Nie dla mnie, w życiu się tak nie wzruszyłam i taka jest moja subiektywna ocena. Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2013-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek na 2013 rok,
Książka ta może pomóc człowiekowi, który stracił kogoś bliskiego. Tytułowy Johnny powraca na krótki czas na ziemię, aby z całą dobrą wolą zająć się organizowaniem na nowo życia swoim bliskim.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki na 2013 rok,
Na pozór szczęśliwa rodzina to ojciec-alkoholik, który obwinia się za wypadek, w wyniku którego mały synek przestał mówić, matka, która stara się jak może, 14letnia Charlotte, która uwielbia sport i marzy aby ojciec zainteresował się jej wynikami w tej dziedzinie, 9letni Bobby, który od 5 lat nie wymówił słowa, po tym jak ledwo uszedł z życiem oraz 17letni Johnny, który dla swego rodzeństwa jest bardziej ojcem niż ich własny ojciec. Pewnej nocy wracając z balu, Johnny ginie w wypadku samochodowym, ale powraca (z początku ukazując się wyłącznie matce, a wkrótce także młodszemu bratu) aby pomóc ułożyć życie najbliższym. Swojej dziewczynie znajduje nowego chłopaka, siostrę zbliża do braciszka, którego z kolei namawia do rozmów. Na ojcu wywiera wewnętrzny przymus ujrzenia na boisku Charlotty.
Avatar użytkownika - 81skorpion
Przeczytane:2011-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane dawniej,
Rodzinny dom
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Rodzinny dom

Connie i Preston Whittierowie wychowali szóstkę pociech w swojej niegdyś imponującej rezydencji na Manhattanie. Teraz ich dzieci są już dorosłe, ale dom...

Skok w nieznane
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Skok w nieznane

Poruszająca historia o potędze kłamstwa, zdradzie, zaufaniu i o młodej kobiecie, która przezwycięża stojące na jej drodze przeszkody. Marie-Ange dorasta...