Anioł o czarnych skrzydłach

Tom 25 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Już jako mała dziewczynka Tula Backe odkryła, że różni się od innych dzieci. Nie zawsze wykorzystywała swe nadzwyczajne zdolności w służbie dobra, wiedziała więc, że jest jedną z dotkniętych z Ludzi Lodu... Zła moc, nieskończenie potężniejsza od niej, knuła diabelskie plany. Tengel Zły wybrał sobie Tulę jako tę, która miała obudzić go ze snu...

Informacje dodatkowe o Anioł o czarnych skrzydłach:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-084-6
Tytuł oryginału: Angel med dolda horn
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Kup książkę Anioł o czarnych skrzydłach

Anioł o czarnych skrzydłach - opinie o książce

Saga o Ludziach Lodu to pełne magii i miłości opowieści o tajemniczym rodzie, na którym ciąży przekleństwo. W każdym kolejnym tomie przenosimy się o kolejne pokolenia, przez co książki niosą ze sobą bogactwo historyczne. Przeplatanie pięknymi historiami miłosnymi sprawia, że mimo dużej ilości dzieł w całym cyklu nie jest on nużący. Najbardziej jednak podobały mi się wątki fantastyczne, pełne mroku, zaklęć i ludzi przeklętych. Klątwa ciążąca na rodzie sprawia, że w każdym pokoleniu rodzi się osoba posiadająca niezwykłe zdolności, jest to wielki dar, o ile pokona mrok tkwiący w jej duszy.
Cały ród odetchnął z ulgą, gdy okazało się, ze w tym pokoleniu nikt nie ma żółtych oczu ani innych zmian w wyglądzie. Nikt też nie przejawiał niepokojących zachowań. Okazuje się jednak, że ktoś potrafi się dobrze ukrywać.
Mała Tula wie dobrze, kim jest i co potrafi. Znakomicie jednak zgrywa niewiniątko. Jest oczkiem w głowie rodziców Gunilli i Erlanda. Anielski wygląd i uprzejme zachowanie jeszcze bardziej utwierdza wszystkich w przekonaniu, że w tym dziecku nie kryje się żadne zło. Jednak Tula sama siebie nazywa aniołem o czarnych skrzydłach. Pragnie w tajemnicy rozwijać swoje zdolności. Mimo iż w gruncie rzeczy ma dobre serce i pragnie wykorzystywać moce tylko w służbie dobra to obecna w każdej obciążonej przekleństwem kobiecie namiętność i porywczość pchają ja w różne strony. Myślę, że każdy, kto pokochał Sol, pokocha również Tulę.
Fani Heikego również nie mogą narzekać. Zjawia się on po raz kolejny, targany złym przeczuciem, że komuś z rodziny grozi niebezpieczeństwo. Podejrzewa Tulę i pragnie jej pomóc, tylko czy ona będzie w stanie obdarzyć go zaufaniem. O tym musicie przekonać się sami.
Oczywiście kolejna obciążona przekleństwem kobieta oznacza dużo namiętności i pikantnych scen. Wśród tego wszystkiego pojawi się jednak także piękna i wzruszająca historia o miłości. Książka poruszy wiele ważnych i bardzo trudnych tematów. W tym pedofilię i problem niepełnosprawności. Pamiętajmy, że akcja dzieje się w XVIII w. na wiele spraw patrzono wtedy inaczej.
Dużo wątków magicznych spotkamy się znów z Szarym Ludkiem, Tengel Zły nie da o sobie zapomnieć, ale i zmarli z rodu Ludzi Lodu odegrają istotną rolę. Ta część jest mocno nasączona emocjami, pełna przygód, tajemnic i miłości. Uważam ją za jedną z lepszych w serii.

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ten tom sagi jest pełen erotyki. Tula jako jedenastoletnie. dzuecko zostaje zgwalcona, wbrew wszystkiemu jest niezwykle zaciekawiona tym co się dziejw. Chc wiedzieć co robią dorośli i sama doprowadza do zblizenia. Niespodziwanie zjawia się Heike, przed ktorym za wszelką cenę pragnie ukryć swoje myśli i zdolności, niestety przypadkowo sama ujawnia przed nim iż jest dotkn?ęta.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Tula od zawsze wiedziała że jest dotknięta i z premedytacją wykorzystywała swoje umiejętności. Gdy trafiła do sklepu z instrumentami była przekonana że do tego właśnie została wybrana. Nie przypuszczała tylko że to Tengel Zły nią kieruje, by pomogła mu się obudzić.

Ta książka niczym nie odbiega od dwóch poprzednich części a tzn.że tak samo wysoki trzyma poziom.opowieść porusza a jeśli się ją zacznie to kończy tego samego dnia.Zaczynam coraz bardziej podziwiać autorkę za wytrwałość i niesamowitą wyobraźnię. Za konsekwencję i za to, że sama jeszcze nie pogubiła się w takiej ilości nowych postaci.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Annabella
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Annabella

Annabella, córka kucharki, zakochuje się w poruczniku Marcusie Dalinie, który przybył do jej rodzinnego miasta, by chronić króla przed spiskowcami. Uboga...

Stygmat czarownika
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Stygmat czarownika

Kilkaset lat temu pięciu rycerzy zawarło brzemienny w skutki pakt. Od tamtej pory na ich rodach spoczęło przekleństwo. Pierworodni w każdym pokoleniu umierali...