Aby współczesna Polska mogła oddychać zarówno prawym, jak i lewym płucem, zachowując łączność ze wszystkimi nurtami swojej myśli, konieczna jest reintegracja tradycji lewicy niepodległościowej do syntezy dziejów polskich, w postaci oczyszczonej z komunistycznego nalotu propagandowego. Książka Antykomuniści lewicy stanowi całościową, rozciągniętą na blisko 150 lat historii, próbę wyznaczenia genezy i przebiegu linii oddzielającej socjalistów od komunistów niepodległościowców od kolaborantów, budowniczych falansterów od budowniczych łagrów.

Książkę rekomenduje do druku wybitny polski znawca historii historiografii Prof. dr hab. Rafał Stobiecki. Pisze on: ,,Biorąc pod uwagę wiek Autora, jego analizy są nad podziw dojrzałe, świetnie udokumentowane, przedstawione językiem zdradzającym zacięcie literackie. To historia historiografii czy, szerzej, historia idei, dobrej próby, wyróżniająca się samodzielnością myślenia i wysoką kulturą metodologiczną.

Marcin Giełzak (ur. 1987) - publicysta, historyk idei. Współorganizator pierwszych w Polsce wydarzeń poświęconych ekonomii współdzielonej oraz finansowaniu społecznościowemu. Publikował m. in. w pismach i na portalach ,,Nowy Obywatel", ,,Midrasz", ,,Liberte", ,,Mam StartUp", ,,Nowy Marketing". Za pracę ,,Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego" został wyróżniony m.in. przez Polską Akademię Nauk, Instytut Pamięci Narodowej i Senat RP. Absolwent studiów magisterskich z zakresu historii oraz zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.

Książka została wydana przez "Wydawnictwo Nauka i Innowacje"

Informacje dodatkowe o Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-02-03
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego

Antykomuniści lewicy. Lidia i Adam Ciołkoszowie jako historycy socjalizmu polskiego - opinie o książce

Wieczna lewica
Marcin Giełzak0
Okładka ksiązki - Wieczna lewica

Czym jest lewica? Jeśli nikt mnie o to nie pyta, wiem. Jeśli spróbuję to wytłumaczyć, nie wiem. Myślę jednak, że potrafię opisać, jakim chciałbym widzieć...