Anubis

W podwodnym świecie drzemią tajemnice, które mogą zmienić twoje życie na zawsze.

Bruno nie ma ochoty na robienie interesów ze swoim dawnym przyjacielem, Starsem. Jakiś czas temu sparzył się na wspólnych biznesach i nie zamierza dać się wciągnąć w kolejne bagno. A jednak kiedy Stars przychodzi do niego z tajemniczym amuletem, Bruno sam namawia go na zorganizowanie ekspedycji, która może stać się przygodą życia. Ściąga do ekipy swojego znajomego handlarza starociami, świetnie wykształconą, charyzmatyczną tłumaczkę egipskich hieroglifów i starszego brata Starsa, nieszczęśnika raz po raz wpadającego w tarapaty. Wkrótce przekonają się, że podwodne egipskie ruiny kryją w sobie tajemnice, o których nie śniło się żadnemu z nich…

Informacje dodatkowe o Anubis:

Anubis - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-07-24,

Cudowna książka przygodowa, która niesamowicie wciąga i powoduje, że człowiek czuje się, jakby brał udział w ich ekspedycji! Bohaterowie niezwykle barwni, a fabuła bardzo wciągająca.

IG: Czytomanka

👉 Bruno ma swoje biuro doradztwa finansowego. Wraz z przyjacielem Starsem w przeszłości mieli kilka nieudanych przygód i Bruno cieszy się z obecnej pracy. Kiedy Stars przychodzi z propozycją przygody, Bruno nie chce nic zmieniać, jednak Stars skutecznie go przekonuje, pokazując tajemniczy artefakt. Ruszają do Egiptu odkryć w głębinach jezior starożytny skarb.

👉 Świetna przygodowa fabuła, uwielbiam wątki egipskie, a tu jest ich całkiem sporo. Bardzo przyjazna w odbiorze, idealna na lekki wieczór na odpoczynek. Mnóstwo zagadek, nie brakuje również niebezpieczeństw- jak na debiut to świetna książka.

❗ Ocena: 6/10

Avatar użytkownika - fan_kryminalow
fan_kryminalow
Przeczytane:2022-06-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

,,Anubis" debiutancka powieść przygodowa autora tworzącego pod pseudonimem Hector Kung premierę miała 6 maja 2022 roku.

Bruna odwiedza jego dawny przyjaciel Stars. W przeszłości wspólnie prowadzili kilka biznesów. Wszystkie biznesy upadły za sprawą działań Starsa. Bruno został doradcą finansowym i nie zamierza  wchodzić w żaden interes z dawnym przyjacielem. Stars w ramach rekompensaty oddaje znaczną kwotę Brunowi i prosi go o pomoc przy wycenie amuletu, który odnalazł jego brat podczas nurkowania w Egipcie. Bruno z pomocą kolegi prowadzącego lombard znajduje kupca, który chce zapłacić sporą sumę za amulet. Okazuje się, że brat Starsa wyłowił ponad dwadzieścia amuletów, na których mogą zarobić około 60 tysięcy euro. Jednak amulety zawierają pewną inskrypcję. Z pomocą tłumaczki hieroglifów udaje się odczytać i przetłumaczyć wskazówki dotyczące dotarcia do grobowca żony faraona. Czy uda im się odkryć grobowiec a wraz z nim bogactwo ? Czy ekspedycja okaże się dla nich podróżą w jedną stronę ?

Przygoda rodem z filmów o Indianie Jonesie. Powieść czytało się przyjemnie i szybko. Nie ma miejsca na nudę podczas tej wyprawy. Bywało zabawnie, szczególnie nieporadność i skłonność do przyciągania nieszczęść oraz pecha jednego z bohaterów. Bywa również groźnie i niebezpiecznie, a widmo śmierci i klątwy Anubisa czyha nad bohaterami.

Jesteście gotowi na wyprawę do egipskich grobowców ?

Więzień sumienia
Hector Kung0
Okładka ksiązki - Więzień sumienia

Opowieść o współczesnym Robinsonie Crusoe i cenie prawdziwej wolności Alan Fonds, 45-letni pracownik brytyjskiej oficyny wydawniczej, pewnego dnia budzi...