Apartament w Paryżu

Przechodząc przez próg zamkniętych od lat drzwi, postawisz pierwszy krok... w przeszłość.

W propozycji służbowego wyjazdu do Paryża April, znawczyni antyków, dostrzega przede wszystkim szansę na oderwanie się od problemów małżeńskich.

Zamknięte przez dziesięciolecia mieszkanie przy placu Pigalle to obietnica imponującej kolekcji zabytkowych mebli. Jego zawartość rzeczywiście przekracza najśmielsze oczekiwania April, jednak znajduje ona tam coś więcej niż cenne przedmioty - zapieczętowaną dotąd historię niezwykłej kobiety, dawnej właścicielki apartamentu. Fragmenty jej burzliwej biografii stopniowo układają się w całość, tak jak elementy głęboko skrywanej przeszłość April.

Śladami bohaterek czytelnik przemierza ulice Paryża, poznaje blaski i cienie historii miasta, może poczuć jego niepowtarzalny klimat, a czasem nawet smak.

Informacje dodatkowe o Apartament w Paryżu:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-01-17

Kup książkę Apartament w Paryżu

Apartament w Paryżu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2019-02-11, Ocena: 2, Przeczytałam,

Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek. I mimo szczerych chęci tym razem się poddałam. Jeszcze kilka stron i usnęłabym z nudów.

Avatar użytkownika - zaczytanaaniaa
zaczytanaaniaa
Przeczytane:2018-05-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Mająca kryzys małżeński April wyjeżdża w celach służbowych z Ameryki do Paryża. Kobieta w nowym miejscu ma dokonać wyceny mebli po zmarłej siedemdziesiąt lat temu kobiecie. Na miejscu postanawia dokładnie wykonać swoje zadanie, ale również poukładać myśli, jeżeli chodzi o jej związek. Okazuje się, że podczas pracy dostaje w swoje ręce pamiętniki po właścicielce mieszkania i postanawia poznać losy nieznajomej kobiety. Czy znajdzie w nich jakieś powiązanie ze swoim życiem? Może będzie to dla niej przestroga przed pochopnymi decyzjami? A może jednak dzięki pamiętnikom ustabilizuje swoje myśli?

W związku April pojawiła się zdrada. Jej mąż podczas wyjazdu służbowego zapomniał o tym, że ma żonę. Po powrocie przyznał się do wszystkiego, jednak to nie zmieniło faktu, że bohaterka ponownie zaczęła mu bezgranicznie ufać. Ich małżeństwo trzymało się na ostatnich włoskach, a wyjazd miał pozwolić poukładać kobiecie myśli. Na spokojnie chciała zrozumieć zaistniałą sytuację, jednak w głębi serce pragnęła, aby mąż odwiedził ją w Mieście Zakochanych.

Pamiętniki to przepiękna forma na zachowanie wspomnień i wydarzeń minionych czasów. Akcja powieści została napisana w dwóch płaszczyznach czasowych, gdzie obecnie poznajemy zmagania Amerykanki, jednocześnie przeplatając jej losy ze wspomnieniami tajemniczej Marty. Podczas zgłębiania tych prawd na jaw wychodzą wątki o których nikt nie miał wcześniej pojęcia. Okazuje się jaką postacią była Marta i przyznam, że bohaterka nie skradła mojego serca. Jej postępowanie zszokowało mnie.

Jestem wielką miłośniczką Paryża i liczyłam na to, że w książce zostanie oddany klimat tego miejsca. Niestety Autorka postanowiła wspomnieć o magii uliczek tylko podczas jednego spaceru naszej głównej bohaterki. Wiem, że tytuł sam mówi za siebie i wskazuje miejsce rozgrywania się akcji, ale ja jednak lubię wyjść poza te cztery ściany.

Reasumując "Apartament w Paryżu" to spokojna książka o odkrywaniu tajemnic, wspominaniu minionych chwil, rzeczach, które pozostały nam po najbliższych oraz o tym, że każdy jest kowalem własnego losu i jego życie będzie wyglądało tak, jaką decyzję podejmie i którą ścieżkę życiową wybierze.

Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2018-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Do zobaczenia w Paryżu
Michelle Gable0
Okładka ksiązki - Do zobaczenia w Paryżu

Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego...

Dom na klifie
Michelle Gable0
Okładka ksiązki - Dom na klifie

Brawurowy powrót autorki Apartamentu w Paryżu. Ocean, dzikie róże na wydmach i wspaniały Dom na Klifie wznoszący się na szczycie urwiska Sconset w...