Do zobaczenia w Paryżu

Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu

Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego w Wietnamie zatrudnia się w Anglii jako opiekunka ekscentrycznej staruszki. Narzeczony Annie wyrusza właśnie

do Afganistanu, a ona sama chce wreszcie poznać tożsamość własnego ojca. Jest jeszcze księżna Malborough - femme fatale swojej epoki. Jedno jest pewne - każdej z nich pisana jest wielka, choć nie zawsze szczęśliwa miłość.

Książka oparta na historii Gladys Spencer-Churchill, księżnej Marlborough.

Informacje dodatkowe o Do zobaczenia w Paryżu:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2017-04-26

Kup książkę Do zobaczenia w Paryżu

Do zobaczenia w Paryżu - opinie o książce

Robiłam trzy podejścia do tej książki i niestety poległam gdzieś w połowie. Tam się właściwie nic nie dzieje. Tym razem to nie był dobry wybór, ale z pewnością będą takie osoby, które ją przeczytają do końca.

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2017,
Tajemnice aż proszą się o rozwiązanie. Kuszą sekretem, tworzą atmosferę niepewności i podekscytowania. Są wyzwaniem, któremu pragniemy sprostać. Jednak gdy prawda wyjdzie na jaw, czy również wtedy będziemy tak... dzielni?     Anna właśnie się zaręczyła. Na przekór zdrowemu rozsądkowi i własnej matce, obiecała swoją przyszłość mężczyźnie, którego ledwo co zna, który właśnie zostawia ją na parę miesięcy, by służyć w wojsku. Dziewczyna postanawia wykorzystać ten czas, by poznać tożsamość własnego ojca. Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ czeka ją tajemnicza wyprawa do Anglii. Tam jej mama ma załatwić interesy związane z odziedziczoną posiadłością. Ale czy tylko? W międzyczasie Annie wpada w ręce książka, która opisuje losy zaginionej księżnej, która ponoć mieszkała w tych okolicach. Ale czy jest to prawda? Tak wiele zagadek, tak mało odpowiedzi. Najwyższy czas je rozwiązać!
Do zobaczenia w Paryżu to lekka i pozytywna opowieść o losach młodej dziewczyny, szukającej własnej tożsamości, a czasem... guza na głowie. Gdy tylko Anna dowiaduje się o jakiejś tajemnicy, za punkt honoru bierze sobie jej wyjaśnienie. I tak właśnie staje się detektywem w sprawie hrabiny. Chodzi, wypytuje, zaczepia, a czasem nawet... łamie zakazy. Ale czy nie miała zajmować się tematem swojego ojca? Tak, chociaż wątek ten początkowo jest jedyne delikatnie zaznaczany, a większość uwagi dziewczyny koncentruje się na tajemniczej kobiecie.

Narracja książki dzieje się dwutorowo. Raz poznajemy współczesne losy Anny, by zaraz potem cofnąć się w przeszłość. Dodatkowo jeszcze mamy fragmenty książki i opowieści napotkanych ludzi. A każde wyjaśnienie powoduje powstanie kolejnych pytań.

Książka ta przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej oraz rodzinnych sekretów. Nie spodziewajcie się nagłych zwrotów akcji czy dynamicznego pędu wydarzeń. W Do zobaczenia w Paryżu wszystko toczy się sielsko i spokojnie, w atmosferze małomiasteczkowej społeczności.

Plusem tej pozycji jest lekki, przystępny styl, dzięki któremu tych całkiem pokaźnych rozmiarów książkę (ok. 400 stron) czyta się bardzo przyjemnie. W całą przygodę bardzo dobrze wpasowuje się główna bohaterka. Dzięki jej ciekawości niebezpiecznie balansującej na granicy wścibstwa, powieść powoli rozwija się do przodu.

Najbardziej jednak intrygująca była przeszłość. Historia przypuszczanej o bycie hrabiną kobiety jest fantastyczna. Nie dość, że zadziorna z niej babeczka, a jej wypowiedzi stanowią materiał na niezły kabaret, to jej losy zostały opowiedziane w ciekawy sposób. Jednak ta historia często przerywana jest w najlepszych momentach. Wtedy czytelnik nie może doczekać się, by Anna znowu zaczęła ją odkrywać.

Czasami zdarzało się jednak, że... akcja zwalniała. Dziewczyna rozmawiała o błahych sprawach, bądź podejmowała nieistne dla głównego wątku, decyzje. Czasami miałam ochotę powiedzieć jej, czym ma się zająć. Niestety, nie słuchała :)

Polecam tę książkę osobom, które lubią czytać o rodzinnych sekretach, powoli odkrywać tajemnice i zagłębiać się w sekretach przeszłości. Z pewnością spodoba się wam spokojna, ale pełna niejasności opowieść o odkrywaniu prawdy.
Dom na klifie
Michelle Gable0
Okładka ksiązki - Dom na klifie

Brawurowy powrót autorki Apartamentu w Paryżu. Ocean, dzikie róże na wydmach i wspaniały Dom na Klifie wznoszący się na szczycie urwiska Sconset w...

Apartament w Paryżu
Michelle Gable0
Okładka ksiązki - Apartament w Paryżu

Przechodząc przez próg zamkniętych od lat drzwi, postawisz pierwszy krok... w przeszłość. W propozycji służbowego wyjazdu do Paryża April, znawczyni...