Arlo Finch i Dolina Ognia

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-04-03
Tytuł oryginału: Arlo Finch in the Valley of Fire

Dwunastoletni Arlo Finch przeprowadza się do Pine Mountain w Kolorado. Odkrywa, że las otaczający miasto jest magiczny, a zamieszkujące go siły są bardzo niebezpieczne. Na szczęście zaprzyjaźnia się z Indrą i Wu, dzięki którym dołącza do patrolu Skautów. Dowiaduje się, jak poskromić dziką magię, która najwyraźniej czyha na jego życie. Wykorzystując nabyte umiejętności staje oko w oko ze swoim wyjątkowym przeznaczeniem i weryfikuje wartości, które są podstawą Przysięgi Skauta: lojalność, odwagę, życzliwość i prawdę.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Arlo Finch i Dolina Ognia

Często marzymy o tym, że literatura zabierze nas w nieznane. Nie musi to być wyimaginowana kraina – możemy za sprawą reportażu przenieść się na drugą półkulę naszej planety, albo dzięki wiarygodnym opisom i nietuzinkowym postaciom w powieści obyczajowej poznać życie zupełnie innej rodziny. Mali czytelnicy równie mocno – a może nawet mocniej niż dorośli – oczekują, że dzięki książkom przeżyją nieprawdopodobne przygody. I na ni bez wątpienia mogą liczyć dzięki Johnowi Augustowi, autorowi powieści Arlo Finch i Dolina Ognia, otwierającej pełen sekretów i magii nowy cykl dla nastoletnich odbiorców. Tytułowy Arlo Finch to dwunastolatek, który wraz ze starszą siostrą i mamą przeprowadza się do Pine Mountain, gdzie stoi rodzinny dom wujka Wade'a i Celeste, swojej mamy. Przeprowadzka nie jest dla chłopca niczym nowym. Chłopiec przeżył już wiele podobnych sytuacji wcześniej, jednak osobliwy, zapuszczony i rozpadający się dom oraz wujek zajmujący się taksydermią nie napawają optymizmem. Dodatkowo w szkole Arlo zauważa, że dzieciaki z dużą swobodą mówią o zjawiskach nadprzyrodzonych. Gdy chłopiec zostaje zaproszony do wstąpienia w szeregi Strażników, nie waha się długo. Strażnicy, ogólnie rzecz biorąc, przypominają skautów, jednak umiejętności, jakie kształtują i fakt, że dopuszczają do świadomości istnienie zjawisk „nie-z-tej-ziemi" sprawia, że daleko ...

Opinie o książce - Arlo Finch i Dolina Ognia

Trochę zajęło mi przeczytanie tej książki córce. To nie dlatego, że się nie podobała, wręcz przeciwnie. Kwestia tego, że czytałam ją młodej do snu i czasami po kilku stronach padała. :) Nadrabiałyśmy w ciągu dnia, ale jest to dość (może nie gruba) ale jedna z obszerniejszych książek i nie poszło nam to za szybko. :)
Nie zmienia to faktu, że świetnie się przy niej bawiłyśmy. Arlo to bardzo ciekawy, pełen energii chłopiec. Jego przygody, wyprawy były zdecydowanie intrygujące i godne poznania. Działo się tu mnóstwo. pełno akcji i choć były momenty, w których myślałam, że Zuzia się wystraszy - ona przyjmowała je na "klatę" i jak gdyby nigdy nic zadowolona słuchała dalej. :D W takich chwilach uświadamiam sobie, że moje dziecko robi się coraz starsze i coraz mniej rzeczy ją przeraża.
Książka absolutnie w naszych gustach. Teraz w planach mamy "Akademię dobra i zła". Choć słyszałam, że jest to książka mogąca moje dziecko "przestraszyć" - młoda chce spróbować, więc będziemy czytać. Jeśli się okaże, że nie jest to powieść dla niej, po prostu odłożymy ją i poczekamy na odpowiedni moment. Jeszcze nam się takie coś nie zdarzyło, ale różnie bywa. :)
Po Arlo Fincha śmiało sięgajcie z dzieciaczkami. Zapewni wam mnóstwo wrażeń i niesamowitej magii. :) Polecam.

Urodzeni mordercy
John August0
Okładka ksiązki - Urodzeni mordercy

Książka napisana na podstawie opowiadania samego Quentina Tarantino, co już powinno być wystarczającą rekomendacją. Wydana równocześnie z wejściem...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska