Arlo Finch i Dolina Ognia

Dwunastoletni Arlo Finch przeprowadza się do Pine Mountain w Kolorado. Odkrywa, że las otaczający miasto jest magiczny, a zamieszkujące go siły są bardzo niebezpieczne. Na szczęście zaprzyjaźnia się z Indrą i Wu, dzięki którym dołącza do patrolu Skautów. Dowiaduje się, jak poskromić dziką magię, która najwyraźniej czyha na jego życie. Wykorzystując nabyte umiejętności staje oko w oko ze swoim wyjątkowym przeznaczeniem i weryfikuje wartości, które są podstawą Przysięgi Skauta: lojalność, odwagę, życzliwość i prawdę.

Informacje dodatkowe o Arlo Finch i Dolina Ognia:

Arlo Finch i Dolina Ognia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Trochę zajęło mi przeczytanie tej książki córce. To nie dlatego, że się nie podobała, wręcz przeciwnie. Kwestia tego, że czytałam ją młodej do snu i czasami po kilku stronach padała. :) Nadrabiałyśmy w ciągu dnia, ale jest to dość (może nie gruba) ale jedna z obszerniejszych książek i nie poszło nam to za szybko. :)
Nie zmienia to faktu, że świetnie się przy niej bawiłyśmy. Arlo to bardzo ciekawy, pełen energii chłopiec. Jego przygody, wyprawy były zdecydowanie intrygujące i godne poznania. Działo się tu mnóstwo. pełno akcji i choć były momenty, w których myślałam, że Zuzia się wystraszy - ona przyjmowała je na "klatę" i jak gdyby nigdy nic zadowolona słuchała dalej. :D W takich chwilach uświadamiam sobie, że moje dziecko robi się coraz starsze i coraz mniej rzeczy ją przeraża.
Książka absolutnie w naszych gustach. Teraz w planach mamy "Akademię dobra i zła". Choć słyszałam, że jest to książka mogąca moje dziecko "przestraszyć" - młoda chce spróbować, więc będziemy czytać. Jeśli się okaże, że nie jest to powieść dla niej, po prostu odłożymy ją i poczekamy na odpowiedni moment. Jeszcze nam się takie coś nie zdarzyło, ale różnie bywa. :)
Po Arlo Fincha śmiało sięgajcie z dzieciaczkami. Zapewni wam mnóstwo wrażeń i niesamowitej magii. :) Polecam.

Urodzeni mordercy
John August0
Okładka ksiązki - Urodzeni mordercy

Książka napisana na podstawie opowiadania samego Quentina Tarantino, co już powinno być wystarczającą rekomendacją. Wydana równocześnie z wejściem...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek