Arlo Finch i Dolina Ognia

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376867663
Liczba stron: 335
Tytuł oryginału: Arlo Finch in the Valley of Fire

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Dwunastoletni Arlo Finch przeprowadza się do Pine Mountain w Kolorado. Odkrywa, że las otaczający miasto jest magiczny, a zamieszkujące go siły są bardzo niebezpieczne. Na szczęście zaprzyjaźnia się z Indrą i Wu, dzięki którym dołącza do patrolu Skautów. Dowiaduje się, jak poskromić dziką magię, która najwyraźniej czyha na jego życie. Wykorzystując nabyte umiejętności staje oko w oko ze swoim wyjątkowym przeznaczeniem i weryfikuje wartości, które są podstawą Przysięgi Skauta: lojalność, odwagę, życzliwość i prawdę.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Arlo Finch i Dolina Ognia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Często marzymy o tym, że literatura zabierze nas w nieznane. Nie musi to być wyimaginowana kraina – możemy za sprawą reportażu przenieść się na drugą półkulę naszej planety, albo dzięki wiarygodnym opisom i nietuzinkowym postaciom w powieści obyczajowej poznać życie zupełnie innej rodziny. Mali czytelnicy równie mocno – a może nawet mocniej niż dorośli – oczekują, że dzięki książkom przeżyją nieprawdopodobne przygody. I na ni bez wątpienia mogą liczyć dzięki Johnowi Augustowi, autorowi powieści Arlo Finch i Dolina Ognia, otwierającej pełen sekretów i magii nowy cykl dla nastoletnich odbiorców. Tytułowy Arlo Finch to dwunastolatek, który wraz ze starszą siostrą i mamą przeprowadza się do Pine Mountain, gdzie stoi rodzinny dom wujka Wade'a i Celeste, swojej mamy. Przeprowadzka nie jest dla chłopca niczym nowym. Chłopiec przeżył już wiele podobnych sytuacji wcześniej, jednak osobliwy, zapuszczony i rozpadający się dom oraz wujek zajmujący się taksydermią nie napawają optymizmem. Dodatkowo w szkole Arlo zauważa, że dzieciaki z dużą swobodą mówią o zjawiskach nadprzyrodzonych. Gdy chłopiec zostaje zaproszony do wstąpienia w szeregi Strażników, nie waha się długo. Strażnicy, ogólnie rzecz biorąc, przypominają skautów, jednak umiejętności, jakie kształtują i fakt, że dopuszczają do świadomości istnienie zjawisk „nie-z-tej-ziemi" sprawia, że daleko ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Arlo Finch i Dolina Ognia

Trochę zajęło mi przeczytanie tej książki córce. To nie dlatego, że się nie podobała, wręcz przeciwnie. Kwestia tego, że czytałam ją młodej do snu i czasami po kilku stronach padała. :) Nadrabiałyśmy w ciągu dnia, ale jest to dość (może nie gruba) ale jedna z obszerniejszych książek i nie poszło nam to za szybko. :)
Nie zmienia to faktu, że świetnie się przy niej bawiłyśmy. Arlo to bardzo ciekawy, pełen energii chłopiec. Jego przygody, wyprawy były zdecydowanie intrygujące i godne poznania. Działo się tu mnóstwo. pełno akcji i choć były momenty, w których myślałam, że Zuzia się wystraszy - ona przyjmowała je na "klatę" i jak gdyby nigdy nic zadowolona słuchała dalej. :D W takich chwilach uświadamiam sobie, że moje dziecko robi się coraz starsze i coraz mniej rzeczy ją przeraża.
Książka absolutnie w naszych gustach. Teraz w planach mamy "Akademię dobra i zła". Choć słyszałam, że jest to książka mogąca moje dziecko "przestraszyć" - młoda chce spróbować, więc będziemy czytać. Jeśli się okaże, że nie jest to powieść dla niej, po prostu odłożymy ją i poczekamy na odpowiedni moment. Jeszcze nam się takie coś nie zdarzyło, ale różnie bywa. :)
Po Arlo Fincha śmiało sięgajcie z dzieciaczkami. Zapewni wam mnóstwo wrażeń i niesamowitej magii. :) Polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Urodzeni mordercy
John August0
Okładka ksiązki - Urodzeni mordercy

Książka napisana na podstawie opowiadania samego Quentina Tarantino, co już powinno być wystarczającą rekomendacją. Wydana równocześnie z wejściem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Strasznie fajna wichura
Katarzyna Sobczak
Strasznie fajna wichura
Kochankowie miasta
Anna Stryjewska;
Kochankowie miasta
Pokaż wszystkie recenzje