As wywiadu

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-11-20
Tytuł oryginału: Spymaster

Najnowsza powieść akcji autora bestsellerów ,,New York Timesa" okrzykniętego Mistrzem Sensacji (BookReporter.com) i Najlepszym Twórcą Thrillerów (,,Suspense Magazine").

,,W Asie wywiadu Scot Harvath wykazuje się niespotykaną dotąd przebiegłością, determinacją i zabójczą bezwzględnością. Typowe dla Brada Thora zawrotne tempo, dramatyczne zwroty akcji i porywająca narracja, to cechy tego najdoskonalszego thrillera, jaki wyszedł spod jego pióra. Jeżeli nie zetknęliście się jeszcze z twórczością żadnego z ,,ulubionych pisarzy Amerykanów" (według radia KTTX), powieść Brada Thora będzie idealnym wyborem na początek".

,,Nawiązujący do aktualnych wydarzeń, żywiołowy i pełen akcji, której wystarczyłoby na dwie powieści, As wywiadu jest lekturą obowiązkową i najbardziej porywającym thrillerem w kultowym dorobku Brada Thora". TheRealBookSpy.com

Na terenie całej Europy dochodzi do serii tajemniczych zamachów, których ofiarą padają dyplomaci. Sposób działania sprawców przypomina akcje Czerwonych Brygad i Frakcji Czerwonej Armii sprzed pół wieku i wydaje się, że terroryści mają ten sam cel. Jednak w mrocznym świecie międzynarodowego szpiegostwa pozory zawsze są mylące.

Wojna wisi na włosku i jedna z najniebezpieczniejszych agencji wywiadowczych świata przygotowuje grunt dla przyszłych batalii. Obniżając morale przeciwnika, może odnieść zwycięstwo, zanim jeszcze rozpocznie się walka. Na swojej drodze napotyka tylko jedną przeszkodę.

Scot Harvath wraz ze swoim zespołem wyrusza do Europy, żeby wypełnić misję o krytycznym znaczeniu - przy użyciu wszelkich możliwych środków musi zapobiec uwikłaniu Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO w konflikt zbrojny. Do akcji wkraczają też polscy agenci.

Nie mogąc liczyć na pomoc swojego mentora, Harvath musi przyjąć dodatkową funkcję, której zawsze unikał i do której nigdy nie czuł się należycie przygotowany. Czy najtrudniejsza z jego operacji, która może zadecydować o losach świata, zakończy się powodzeniem?

Tagi: Thrillery szpiegowskie

Przeczytane:2020-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czarna lista
Brad Thor0
Okładka ksiązki - Czarna lista

W gmachu rządu Stanów Zjednoczonych ukryto tajemniczą, pilnie strzeżoną listę. Nie znają jej nawet członkowie Kongresu - widział ją jedynie prezydent i...

Kryptonim Atena
Brad Thor0
Okładka ksiązki - Kryptonim Atena

Na terenie pilnie strzeżonego Fortu Bragg w Północnej Karolinie znajduje się dowództwo 1 Oddziału Delta Specjalnych Sił Operacyjnych Armii Stanów Zjednoczonych...

Morsowanie
Ewa Zwierzchowska