ASP.NET 3.5 dla programistów PHP

Stwórz aplikacje internetowe w technologii ASP.NET 3.5

Poznaj i skonfiguruj środowisko programistyczne Zaprojektuj strukturę aplikacji Połącz aplikację z bazą danych Wyświetl dane na stronach

Technologie PHP i ASP.NET mają kilka cech wspólnych -- obie służą do tworzenia aplikacji internetowych, uruchamianych za pośrednictwem przeglądarki internetowej, i generują wynik swojego działania w postaci dokumentów XHTML. Jednak istnieje między nimi jedna istotna różnica -- PHP wykorzystuje rozwiązania open source, a ASP.NET rozwiązania komercyjne, rozwijane przez firmę Microsoft. ASP.NET opiera się na platformie .NET -- uniwersalnym frameworku, pozwalającym na korzystanie z różnych języków programowania w celu tworzenia skalowalnych, szybkich i łatwych do rozwijania aplikacji sieciowych. Nie bez znaczenia jest także środowisko programistyczne -- Visual Studio to doskonałe narzędzie, znacznie przyspieszające i usprawniające proces tworzenia oprogramowania.

"ASP.NET 3.5 dla programistów PHP" to wprowadzenie do technologii ASP dla wszystkich twórców aplikacji internetowych, którzy dotychczas korzystali z PHP. Czytając tę książkę, zrozumiesz główne zasady korzystania z platformy .NET i techniki budowania aplikacji sieciowych. Dowiesz się, jak skonfigurować środowisko pracy i zaprojektować strukturę aplikacji. Nauczysz się korzystać z najważniejszych elementów platformy .NET -- kontrolek będących gotowymi "cegiełkami" do budowy stron internetowych ASP. Poznasz podstawowe kontrolki, tworzące interfejs użytkownika i zarządzające sesją, połączysz aplikację z bazą danych i zastosujesz kontrolki do wyświetlenia danych na stronie. Przeczytasz o sprawdzaniu poprawności danych wprowadzanych do formularzy i przypisywaniu ról użytkownikom aplikacji. Znajdziesz tu także informacje o tym, w jaki sposób wykorzystać technologię AJAX do budowy interfejsów użytkownika aplikacji ASP.NET.

Porównanie technologii służących do tworzenia aplikacji sieciowych Konfiguracja bazy MS SQL i instalacja narzędzi programistycznych Kontrolki interfejsu użytkownika Zarządzanie sesją i plikami cookie Komunikacja z bazami danych za pomocą ADO.NET Wyświetlanie danych na stronach Weryfikacja poprawności danych z formularzy Obsługa kont użytkowników AJAX w aplikacjach ASP.NET

Spróbuj czegoś nowego. Może w ASP.NET 3.5 odnajdziesz to, czego brakowało Ci w PHP?

Informacje dodatkowe o ASP.NET 3.5 dla programistów PHP:

ASP.NET 3.5 dla programistów PHP - opinie o książce

Tablice informatyczne. C#
Krzysztof Rychlicki-Kicior0
Okładka ksiązki - Tablice informatyczne. C#

Koniec z wertowaniem książek i dokumentacji w poszukiwaniu składni poleceń, typów danych czy struktur języka. W tablicach informatycznych znajdziesz...

Podstawy obsługi komputera. Pierwsza pomoc
Krzysztof Rychlicki-Kicior 0
Okładka ksiązki - Podstawy obsługi komputera. Pierwsza pomoc

Typowe problemy — szybkie i skuteczne rozwiązania Funkcje systemu operacyjnego — stosowanie i konfiguracja Internet — łączenie, surfowanie...