Asteriks i Gryf. Tom 39

Asteriks i Obeliks powracają wraz ze swoją 39. przygodą. Razem z najsłynniejszym z galijskich druidów, Panoramiksem, przygotowują się do wyruszenia w długą i tajemniczą podróż w poszukiwaniu dziwnej i przerażającej istoty - gryfa!

Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny'ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu ,,Pilote" podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem - stopniowo - reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Informacje dodatkowe o Asteriks i Gryf. Tom 39:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

ASTERIKS U... SARMATÓW?

Chociaż gryf, jako taki, kojarzy nam się przede wszystkim z Grecją, Egiptem i tym podobnymi miejscami, ten tom ,,Asteriksa" zabiera nas... do Europy Wschodniej na spotkanie z ludami sarmackimi! Brzmi dziwnie? Ale tak to już jest z nowymi przygodami dzielnych Galów, że często trafiają się tu elementy jakoś nie do końca pasujące do serii. I nie do końca jest to ta seria, którą wszyscy tak pokochaliśmy lata temu. Jest niezła, jak na współczesny komiks europejski udana, ale to już nie to samo, co za czasów Goscinnego i Uderzo.

Cezar dochodzi do wniosku, że jakieś egzotyczne, dziwne zwierzę uatrakcyjniłoby jego cyrk. Los chce, że w ręce jego wojska wpada sarmacka amazonka, która podobno może zaprowadzić wojska do gryfa, mitycznej istoty, która jest najbardziej tajemniczym ze wszystkich tego typu stworzeń. Ale czy Cezar zdobędzie to, co chce, czy może czeka go kolejna porażka?

Bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja, bo oto na terenach Sarmatów pojawiają się Asteriks, Obeliks i Panoramiks. Jakie jednak przygody tu na nich czekają? I co skrywa ta skuta lodem kraina?

Lucky Luke. Spadek dla Bzika
Okładka ksiązki - Lucky Luke. Spadek dla Bzika

Kolejny tom najsławniejszej serii westernowej, która w humorystycznej formie ukazuje świat Dzikiego Zachodu. Lucky Luke dostaje dziwaczne zadanie: ma...

Marvel Zombies. Tom 1
Okładka ksiązki - Marvel Zombies. Tom 1

Pierwszy tom brawurowej opowieści o superbohaterach Marvela, którzy zmienili się w zombie! Najwięksi ziemscy bohaterowie zarazili się obcym wirusem i zmienili...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz