Atak paniki. Jak pokonać lęk, napady niepokoju i trudne emocje

Czujesz lęk i niepokój? Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Ta książka pomoże ci przejść przez trudne emocje i metodą małych kroków wyjść na prostą. ,,Atak paniki. Jak pokonać lęk, napad niepokoju i trudne emocje" to skonstruowany w bardzo przejrzysty sposób poradnik, który każdemu pomoże uporać się z codziennymi trudami. Autorka za pomocą drzewek decyzyjnych przeprowadza nas krok po kroku przez nasze stany lękowe. Doradza, jak reagować na ataki paniki oraz jak nad nimi pracować długoterminowo. Poradnik podzielony jest na kilka sekcji tematycznych. Znajdziemy w nim sposoby na pokonanie lęków towarzyszących pracy, związkom czy tych, które niesie w sobie rodzicielstwo.

Informacje dodatkowe o Atak paniki. Jak pokonać lęk, napady niepokoju i trudne emocje:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Atak paniki. Jak pokonać lęk, napady niepokoju i trudne emocje

Atak paniki. Jak pokonać lęk, napady niepokoju i trudne emocje - opinie o książce

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-06-09, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Kupując książkę zawsze czytam opis na okładce. Jeżeli on mnie zainteresuje, to być może i cała książka będzie ciekawa. Często bywa tak, że po opisie mam mieszane uczucia, więc wchodzę na strony internetowe, w których inni opisują daną książkę - zupełnie tak samo jak ja teraz. W tym przypadku i opis i recenzje innych zainteresowały mnie. Niestety w rzeczywistości okazało się zupełnie inaczej... Ale tak to jest jak kupuje się książki przez internet, gdzie nie ma możliwości zobaczyć osobiście zawartości książki.

I tu zaczynają się schody, bo sama nie wiem co mam napisać. To chyba najgorsza książka rozwojowa jaką kiedykolwiek miałam w dłoniach. Oczekiwałam jakiś porad, wskazówek czy nawet ćwiczeń odnośnie paniki, zmagań z nią. Myślałam, że znajdę w niej przykłady z życia wzięte, które można dopasować do siebie... Oczekiwałam wiele, lecz nic nie dostałam.

Książka kosztuje prawie 40 zł i już teraz powiem Wam, że nie kupiłabym jej nawet gdyby była warta 5 zł. Nie ma w niej nic co może pomóc walczyć z napadami niepokoju, lęku, paniki. Osoby, które mają depresje i zmagają się z różnymi trudnościami nie mają po co na darmo wydawać pieniądze, bo naprawdę ta książka nic im nie da.

Podam Wam taką sytuację z książki - pytanie: Czujesz się jak sparaliżowany? Odpowiedź autorki, specjalistki - Wstań. Potrząśnij ramionami. Potrząśnij nogami. Zakręć biodrami, Zrób piruet. Spójrz w niebo i wchłaniaj pozytywną energię.

Serio? To jest pomoc? Wyobraź sobie, że masz jakieś przemówienie w pracy, przed Tobą siedzi mnóstwo ludzi. Ty się bardzo stresujesz.. A co za tym idzie masz czasami wrażenie, że nie możesz nic powiedzieć, ruszyć ręką, nogą i tak jak to w przykładzie jest czujesz się jak sparaliżowana.. I według autorki masz wykonać jakieś wygibasy by poczuć się lepiej..

Kolejny przykład - Pytanie: Zaschło Ci w gardle? Odpowiedź: Znajdź kran. Napełnij szklankę. Wypij całą jej zawartość.

No durniejszej książki nie widziałam jeszcze! Autorka jest psychologiem i mówczynią motywacyjną, dodatkowo w swoim gabinecie zajmuje się głównie pacjentami z napadami lękowymi... I jak ona pomaga w ten sposób, to chyba ma niski procent skuteczności.

Osobiście nie polecam książki. Te pieniądze wydajcie na coś lepszego!