Baba Jaga w Ameryce

W ,,Babie Jadze w Ameryce" jest wszystko: zagadka, rodzinna tajemnica, szalone przygody, nieoczekiwany zwrot akcji, szczęśliwe zakończenie, bar na końcu świata, szczotka zamiast miotły, dzikie zwierzęta, tornado, typ spod ciemnej gwiazdy, nowojorska policja, a nawet duchy! Do tego mnóstwo humoru, także absurdalnego, co sprawia, że historię Baby Jagi czyta się z przymrużeniem oka. To doskonała propozycja dla dzieci, które kontynuują naukę samodzielnego czytania. Śledząc przygody energicznej starszej pani, młody czytelnik pochłania stronę po stronie. I oto chodzi!

Czytam sobie to trzypoziomowy program literacki wspierający naukę czytania, przeznaczony przede wszystkim dla dzieci w wieku 5-7 lat. Autorami tekstów są wybitny polscy pisarze i poeci, a ilustracje stworzyli najlepsi graficy. Książki z drugiego poziomu serii oswajają dzieci z dłuższymi zdaniami, a także wprowadzają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone obok tekstu ramki pozwalają ćwiczyć sylabizowanie. Teksty składają się z 800-900 wyrazów, 23 podstawowych głosek oraz "h"; występują w nich również zdania złożone. Seria Czytam sobie została przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków.

Informacje dodatkowe o Baba Jaga w Ameryce:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-08-16

Kup książkę Baba Jaga w Ameryce

Baba Jaga w Ameryce - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

Wraz z sympatyczną Babą Jagą przeżyjemy mrożącą krew w żyłach przygodę w Ameryce. Wyruszymy na odsiecz wnukowi stryja Alberta, wpadniemy w oko cyklonu, uciekniemy przed stadem bizonów oraz zmierzymy się z niejednym opryszkiem.  A wszystko zaczyna się od niewinnego telegramu. Opowiadanie należy do 2 poziomu i mamy tutaj  już 800 - 900 wyrazów złożonych z 23 głosek oraz "h". Tworzą one dłuższe i bardziej złożone zdania. Występują również elementy dialogu. W nauce czytania sylabicznego pomagają ramki z wyrazami podzielonymi na sylaby. Czcionka duża i umieszczona na białym tle. Ilustracje kolorowe, zabawne przyciągają wzrok i zachęcają do czytania tekstu.

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-09-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Baba Jaga w Ameryce - intrygujące... coś w sam raz do zaciekawienia najmłodszych :)

Mamy tu lot na miotle, bizony, krewnych z Ameryki no i, oczywiście, Babę Jagę we własnej osobie :) A wszystko podane w takiej w formie, żeby wspomóc u dzieci świeżo nabytą umiejętność czytania :) (stąd "poziom 2").

Tekstu mamy więcej niż w poziomie 1 (co zrozumiałe, wszak to kolejny krok w nauce czytania), poziom skomplikowania czytanki też jest nieco większy - ale wciąż prosty i zachęcający. Ilustracje, jak zwykle, kolorowe, piękne i cieszące po prostu oczy. Jeśli coś może zachęcić dzieci do czytania - to właśnie tego typu książeczki :) (nie zapominajmy też, że na końcu, po przeczytaniu, na dzieci czeka specjalny medal-naklejka! :).

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Kolejne spotkanie z Babą Jagą. Bohaterka otrzymuje telegram od kuzyna Anzelma, który popadł w wielkie tarapaty. Cudowna kula powiedziała Babie, że to nie kawał, więc ruszyła na miotle do Ameryki. A tam to się działo. I cyklon, i preria, i szemrany bar. Działo się dużo. Momentami było bardzo niebezpiecznie i groźnie. W dodatku kula przestała funkcjonować na szczęście:

Miotła była bystra. (s. 33)

Przyjazna dla oka czcionka oraz odpowiednia ilość tekstu na stronie ułatwiają czytanie, a kolorowe ilustracje dobrze obrazują treść. Nagrodą dla dziecka za samodzielne przeczytanie są dyplom i tematyczne naklejki oraz przeżyte przygody z babą Jagą w Ameryce.

Czy to jest moje? Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe
Zbigniew Dmitroca0
Okładka ksiązki - Czy to jest moje? Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe

"Czy to jest moje? Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe" to książeczka, w której znalazły się sympatyczne wiersze Zbigniewa Dmitroca, polskiego poety...

Radio Swoboda
Zbigniew Dmitroca0
Okładka ksiązki - Radio Swoboda

Radio Swoboda to osobliwy portret rzeczywistości nakreślony przez 10 współczesnych poetów rosyjskich starszego i młodszego pokolenia. Wiersze z antologii...