Bad Saint

Tytuł oryginału: Bad Saint
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Gabriela Iwasyk

Tom 1 cyklu All The Pretty Things

,,Bad Saint", pierwszy tom trylogii Moniki James, uzależnia i przyspiesza bicie serca.

Mroczna sieć zależności między ofiarą a porywaczem została utkana z wyjątkowym wyrafinowaniem. Dla miłośniczek bad boyów, mrocznych romansów i zaskakujących zwrotów akcji.

Nosi imię, które oznacza świętość, ale przynosi tylko piekło.

Ktoś brutalnie przerywa miesiąc miodowy Willow. Związana i zakneblowana zostaje uprowadzona w nieznanym kierunku. Jej porywacz ma jasny cel, ale też jest w nim coś fascynującego. Willow nie potrafi znaleźć sensu swoich emocji. To, co rozgrywa się między nimi, balansuje na granicy bólu i przyjemności, piekła i nieba.

Tagi: Tylko dla dorosłych

Przeczytane:2021-10-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-12-08, Ocena: 3, Przeczytałam,

Za oknem temperatura spada, więc czas podkręcić temperaturę w domu. Dlatego wybierając lekturę na wieczór skusiłam się na „Bad Saint”. Liczyłam na porywającą i pikantną historię i szczerze powiem troszkę się zawiodłam. Trudno powiedzieć, co poszło nie tak. Historia miała potencjał jednak była dość przewidywalna. Sceny erotyczne nie były do końca aż tak niegrzeczne jak się zapowiadały a bohaterowie, którzy mieli zawrócić nam w głowach okazali się dość przeciętni. Zabrakło ognia i lektura była po prostu miła.

Willow zaczyna swój miesiąc miodowy. Czas płynie beztrosko do momentu, kiedy kobieta zostaje uprowadzona. Związana i zakneblowana nie wie jeszcze, jaki czeka ją los. Kobieta ma trafić do pewnego Rosjanina i zostać jego seksualną zabawką. Zanim jednak do niego trafi jej katem jest Saint. Brutalny, niebezpieczny i piekielnie pociągający. Mimo, że porwał Willow to kobieta czuje do niego niezrozumiały pociąg seksualny i czuje wiele sprzecznych emocji. Mimo, że jej porywacz ją fascynuje kobieta przy każdej nadarzającej się okazji próbuje ucieczki. Bezskutecznie. Saint musi się wywiązać ze zlecenia, jednak dla tej kobiety może złamać swoje żelazne zasady.  Między Willow a Saintem zaczyna pojawiać się zakazana więź. Więź, która może wszystko ułatwić albo utrudnić.

Z tą książką jest jeden zasadniczy problem. Przypomina mi ona mix książek „365 dni”, „Łzy Tess” (i te książki mi się nie podobały) i książki „Dotyk ciemności” (i ta książka jest fenomenalna). „Bad Saint” ma w sobie dobre elementy, ale też wiele złych. Są sceny, które sprawiają, że serce szybciej bije, ale są również takie, które są absurdalne i śmieszne. Fabuła strasznie wolno się rozkręca. Bohaterowie są raczej bez wyrazu. Ona to ta zagubiona i skrzywdzona. On to ten mroczny, niebezpieczny i niosący w sobie ból. Banalne prawda? Autorka pisze lekko, choć nie porywająco. Książka wypada dobrze, ale nie trafia do moich ulubionych. Jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego to możecie się skusić. Będzie oczywiście drugi tom tej historii, ale szczerze, nie wiem czy się na niego skuszę.

„Bad Saint” jest dla mnie totalnie pozytywnym zaskoczeniem! Sięgałam po tę książkę z lekką rezerwą, zwłaszcza że widzialam sporo pozytywnych opinii na jej temat. I chociaż początkowe rozdziały nieco mi się dłużyły, to kończyłam tę książkę bardzo usatysfakcjonowana z lektury, i na długo po jej przeczytaniu buzowały jeszcze we mnie emocje. Nie da się ukryć, że nie należała do łatwych, mimo lekkiego stylu, jaki cechuje autorkę. Sytuacja, w której znalazła się główna bohaterka sprawiła, że „Bad Saint” była trudną, momentami zapierającą dech w piersiach historią. W miarę rozwoju fabuły stawała się coraz bardziej intensywna i uzależniająca, przez co miałam coraz większą ochotę przewracać strony, by dowiedzieć się co się jeszcze wydarzy. Skrupulatnie, rozdział po rozdziale, strona po stronie, autorka budowała napięcie, jednocześnie nadając historii tajemniczości i sprawiając, że czułam się, jakbym była skrajnie wyczerpana emocjonalnie. Końcówka jest z pewnością zaskakująca, takiego obrotu spraw w życiu nie byłabym w stanie przewidzieć, a po takim cliffhangerze z pewnością sięgnę po kolejny tom. Polecam!

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Forever my Saint
Monica James0
Okładka ksiązki - Forever my Saint

Dla jednych był demonem, dla niej - zbawicielem. Nadszedł czas, by odpłaciła mu tym samym. Cała nadzieja była stracona, dopóki Zoey Hennessy nie...

Fallen Saint
Monica James0
Okładka ksiązki - Fallen Saint

Kiedyś był potworem, dziś jest moim jedynym wybawieniem. Kontynuacja powieści Bad Saint. Aleksei Popov to gangster numer jeden w Rosji i człowiek, któremu...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło