Bądź swoją siłą przez 365 dni roku

Życie jest niezwykłą podróżą; czasem wyjątkowych osiągnięć i bolesnych porażek – twierdzi Demi Lovato, aktorka, piosenkarka i supergwiazda. Mimo młodego wieku, Demi zetknęła się już z ciemną stroną życia. Jej błyskotliwa kariera toczyła się równolegle z walką z uzależnieniami, samookaleczaniem się, bulimią i depresją. Historię jej problemów śledziły media, a sama Demi dzieliła się nią z fanami w tekstach piosenek i na Twitterze, gdzie obserwowało ją ponad 17 milionów użytkowników. Właśnie te „tweety” stały się inspiracją i początkiem książki „Bądź swoją siłą przez 365 dni roku”. To zbiór najszczerszych i najodważniejszych spostrzeżeń Demi, poczynionych przez nią na niełatwej drodze do szczęścia i samopoznania. Autorka proponuje inspirujące cytaty na każdy dzień roku, opatrując je odpowiednimi komentarzami i stawiając cele do osiągnięcia – duże i zupełnie małe, ale nie mniej przez to ważne. Przekonuje, jak istotne są: wiara w siebie, rozwijanie swoich talentów, otwartość i pozytywne nastawienie do świata, a także nieskupianie się na negatywnych emocjach. Wiedząc już, jak to jest, gdy życie nas przytłacza, Demi daje czytelnikom pociechę i wsparcie, ucząc pogody i cennej umiejętności radzenia sobie z trudnymi chwilami. Jej książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy w tej niekończącej się podróży zwanej życiem szukają inspiracji i uzasadnienia, że warto być silną każdego dnia.

Informacje dodatkowe o Bądź swoją siłą przez 365 dni roku:

Bądź swoją siłą przez 365 dni roku - opinie o książce

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Demi Lovato budzi się każdego ranka i docenia swoje zdrowie, szczęście, życie. Odzyskuje siły i próbuje pomóc innym młodym ludziom borykającym się z podobnymi problemami każdego dnia. Demi to artystka, której każdy album staje się hitem. Oprócz tego jest jurorem w amerykańskiej edycji "XFactor" i rzesze jej fanów oglądają ją w serialu "Glee". Jednak Demi jest również młodą kobietą szukającą stale swojej drogi. Zmaga się ze swoimi problemami w obliczu publiki i zawsze polega, nie tylko na przyjaciołach i rodzinie, ale codziennej afirmacji. To pomaga jej ustabilizować swoje życie i ją wzmacnia.
Deklaracje te wzrosły do pozostania silną i potężną przez 365 dni. Niniejsza książka jest zbiorem jej najpotężniejszych, uczciwych i pełnych nadziei spostrzeżeń. Każdy dzień prezentuje czytelnikom z cytatem, osobistą refleksją i celem do osiągnięcia. To jej własne słowa, dzięki którym żyje. Dzieli się nimi z ludźmi. To świadczy o tym, że ta młoda kobieta się nie poddała i nadal walczy.
"Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku" napisana przez Demi Lovato nie jest podręcznikiem szczęścia, ale to z pewnością książka, która może pomóc czytelnikowi poczuć się lepiej. Ta lektura różni się od wszystkich innych. Sprawia to fakt, że została napisana przez bardzo młodą kobietę a uważa się, że mądrość życiowa zazwyczaj pochodzi tylko od starszych i doświadczonych ludzi, którzy przeszli wiele w swoim życiu. Ale ta książka to dowód, że jest inaczej.
W swojej książce autorka zebrała zdania, które zainspirowały ją i dały jej siłę, dzięki czemu nauczyła się walczyć ze swoimi słabościami. Zamieściła swoje codzienne cele, które pomogły jej przetrwać każdy kolejny dzień, podczas gdy jej wola do leczenia umacniała się każdego dnia. A teraz, kiedy większość złych rzeczy jest już za nią oferuje swoją pomoc innym, którzy są w podobnej sytuacji.
Demi Lovato, która wcześnie w życiu doświadczyła co oznacza sława i popularność, również rozumie, co jak to często wpływa na młodych ludzi, którzy z dnia na dzień nie mogą już łączyć swego wizerunku pokazywanego publicznie z tym, co czują. Dlatego, podobnie jak wielu innych doświadczyła złych rzeczy związanych z uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania, ale w odróżnieniu od wielu innych była w stanie rozpoznać je i zwrócić się o pomoc.
Wypełniona jest 365 inspirującymi cytatami i poradami medytacyjnymi, aby pomóc rozpocząć miłowanie życia. Nie ważne czy masz 16 czy 56 lat, dzięki tej lekturze poznasz losy Demi, a po jej zakończeniu będziesz bardziej kochać życie.
Książka jest bardzo osobista i dzięki temu udaje jej się zainspirować czytelników. Autorka otworzyła się przed nami, a to że dzieli się z czytelnikiem swoimi przeżyciami powoduje, że staje się mu bliższa. Czyta się ją bardzo szybko ze względu na prosty język i zwięzły sposób wysławiania się autorki. Wchłonęłam ją w ciągu kilku godzin. Bardzo budująca lektura.

Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki-2014, Mam,
Książka, która motywuje do działania za każdym razem, gdy ją otworzę :)
Avatar użytkownika - JustBooks17
JustBooks17
Przeczytane:2014-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam :D, Ulubione ! *.*,
Bardzo pozytywna i motywująca książka. Serdecznie polecam ;*

Bądź swoją siłą to pozycja ze zbiorem pięknych cytatów i myśli autorki związanych z przemijającym życiem każdego z nas. To porady jak uporać się z trudnościami aby  żyć lepiej.

Myślę, że czytanie jej każdego dnia jak podpowiada każda strona ( każda strona to inny dzień w roku) byłaby najbardziej właściwa , jednak ja siegnęłam po nią z zamiarem przeczytania jej od razu w całości. Czytając w ten sposób rzuca się niestety w oczy powtarzalność tematów, myśli te same ale napisane w inny sposób co zdecydowanie nie wpływa na dobry odbiór książki.

Avatar użytkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bądź swoją siłą. Twój pamiętnik z Demi
Demi Lovato0
Okładka ksiązki - Bądź swoją siłą. Twój pamiętnik z Demi

Pięknie zaprojektowany pamiętnik do samodzielnego wypełniania, towarzyszący bestsellerowej książce Demi Lovato Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku. Zawiera...